Zeeland PZC U Jonge Noord-Bevelanders bekennen Oefenen BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 OVERVAL Winkelierster Jo van Kalmthout: respect voor vader van verdachte Met z'n allen weer in het gareel Man uit Scherpenisse omgekomen na val onder aardappelrooimachine Truck kantelt op Oost-Westweg almanak Dinsdag 23 augustus 2011 Budelpack is na jaren weer een echt familiebedrijf De satelliet bezorgt boeren een rijkere oogst Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Claudia Sondervan GOES - Twee jongens van vijftien en zestien jaar uit Noord-Beveland hebben bekend de tabakswinkel van lo van Kalmthout (84) aan de Voorstad in Goes te hebben over vallen. De politie is de twee op het spoor gekomen door de goede verklarin gen van getuigen die zich hebben gemeld naar aanleiding van alle media-aandacht en het passanten- onderzoek. Uit de negentien ver klaringen die zijn opgenomen, kwamen de twee namen van de verdachten naar voren. De vijftienjarige verdachte is zon dagavond omstreeks 17.30 uur door zijn familie aan de Zeeuwse politie overgedragen. De zestienja rige jongen is gistermorgen tegen 6.30 uur door de politie aangehou den in de woning waar hij ver bleef Allebei de jongens zitten nu in een politiecel in Torentijd. Ze wor den nu verder door rechercheurs gehoord. Een klein gedeelte van de buit is teruggevonden bij de ver dachten. Dat laatste geeft, tabakswinkeliers ter Jo van Kalmthout de hoop dat ze wellicht haar 'uuledoosje' terug krijgt: een klein doosje met een uiltje erop dat nog van haar moe der is geweest. „Misschien dat ze willen vertellen waar of ze het weggegooid hebben. Als ik dat te rug krijg, is mijn dag goed!" Het kleinood werd meegegrist bij de overval, woensdag 17 augustus kort na openingstijd. Twee jon gens gristen tabak en kleingeld mee en duwden de winkelierster omver. Mevrouw van Kalmthout heeft er rugklachten en een beurse heup aan overgehouden. De poli tie informeerde haar steeds over de voortgang van het onderzoek. „Ik ben blij dat de twee hun straf niet ontlopen. Ik zag al dat het twee snotneuzen waren. Als hier een grote man had gestaan, waren ze niet binnengekomen." Eén van de jongens is door zijn va der naar het politiebureau ge bracht. „Daar heb ik respect voor", vindt de onderneemster, die al vijf keer eerder overvallen werd. De winkel komt nu ónder cameratoe zicht en mevrouw Van Kalmthout opent voortaan later, om 09.00 uur. „M'n hele ritme is van slag: ik stond altijd op om 6.00 uur, deed m'n dingen en opende om 7.30 uur. Maar als dat het ergste is..." Ze is blij met alle attenties die klan ten hebben gebracht; bloemen, en een blikje met een uiltje erop. kapelle - Afgelopen is het met de vakantie vrijheid. We moeten weer in het gareel. De zes weken zijn ten einde, waarin je kunt doen waar je zin in hebt, eindeloos kunt spelen en, toegegeven, je je af en toe ook verveelt. Juf fen en meesters staan weer klaar om de schoolkinderen ordelijk binnen te krijgen. De jassen moeten in de luizenzakjes (foto), de fietshelmpjes aan de kapstok en als je wat zeg gen wilt, zul je weer je vinger op moeten ste ken. De eerste schooldag is vooral besteed aan vakantieverhalen. Maar vandaag gaan de de heen - Een 34-jarige man uit Scherpenisse is gisteren overleden, nadat hij in De Heen, bij Steenber gen, onder een aardappelrooima chine terecht was gekomen. Het slachtoffer wilde op de achter uitrijdende rooimachine klimmen, maar is vermoedelijk van het trap je gevallen. Hij kwam deels onder een wiel terecht. Een ambulance en An traumahelikopter kwamen ter plaatse. De man werd overgebracht naar een ziekenhuis in Rotterdam met waarschijnlijk een schedelbasisfrac- tuur. Daar is het slachtoffer uitein delijk aan zijn verwondingen be zweken. De Arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar de toe dracht van het ongeval. wissenkerke - Op de Oost-west- weg (N255) tussen Kamperland en Wissenkerke is gistermiddag tegen 14.00 uur een vrachtwagen gekan teld. Om onopgehelderde redenen reed de chauffeur de berm in. Hij bleef ongedeerd, maar de weg moest even dicht om de truck weg te takelen. Tegen 16.00 uur kon het verkeer de weg weer over. kinderen, ook op obs De Moolhoek in Kapel- Ie, er weer volop tegenaan. Tegen dat het weer vakantie is, in oktober, hebben ze een heleboel bijgeleerd. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl De gemeente Veere laat weten dat er deze week militairen op haar grond gebied gaan oefenen. Waar precies is nog niet bekend, maar er zullen 250 personen en 89 voertuigen aan deel nemen. De bewoners van het Wal- cherse platteland hebben dus goede kans om een echte soldaat te kunnen 'spotten'. Het is wel zaak de militai ren voorzichtig te benaderen, vriende lijk te blijven lachen en vooral niet de indruk te wekken hen een stro breed in de weg te willen leggen. Want, zo meldt de gemeente op haar website: 'Er wordt geen gebruik ge maakt van oefenmunitie.' „Dan blijft er maar één soort muni tie over", merkte een Walchenaar scherpzinnig op toen hij het bericht las.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49