Hechte groep redders i8| zeeland Gemeente wijkt niet voor argumenten Radar Bewaking evenementen vaste prik Rini de Oude geridderd ONLINE PUBLIEKE VERKOPING HANDEL EN WANDEL TROOSTWIJK REDDINGSBRIGADE ZIERIKZEE-DUIVELAND De reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland bewaakt sinds de oprichting in 1970 het strandje van Ouwerkerk. Op hoogtijdagen komen daar 300 badgasten en 150 duikers. Volwassen Complimenten voor Rabelink na afgelasting dinsdag 23 augustus z011 DREISCHOR - Hij dacht een gewone oefenavond te beleven, maar het werd een feestje ter ere van zijn twintigjarige jubileum als vrijwillig brandweerman. Rini de Oude uit Dreischor werd gisteravond naar de kerk in het dorp gelokt. Daar wacht te hem een verrassing: een volle kerk met vrienden, familie en beken den. Rini kreeg uit handen van bur gemeester Gerard Rabelink een Ko ninklijke onderscheiding opgespeld. Hij is benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Naast zijn werk voor de brandweer is De Oude ook zeer actief binnen de Nederlands Hervormde kerk in Dreischor. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Christelijke onderwijs- koepel Radar raakt hoe dan ook zijn noodlokalen kwijt. De ge meente wilde gisteren voor de commissie Bezwaarschriften niet van wijken weten. De lokaaltjes zitten vast aan basis scholen in Scharendijke, Zonne- maire en Kerkwerve. De gemeente heeft ze nodig omdat in Burgh-Haamstede de dependance van openbare basisschool De Kirre- weie moet wijken voor woning bouw. Radar wil ze niet kwijt om dat ze intensief worden gebruikt. De gemeente zegt dat Radar ge zien de leerlingenprognose geen recht meer heeft op die ruimte. Directeur Kees van Damme van Radar kwam gisteren met alterna tieven. „Op de werf in Burgh-Haamstede liggen drie noodlokalen in depot. Waarom geeft de gemeente die niet aan De van een groot en gevarieerd goederenaanbod afkomstig uit diverse faillissementen, bedrijfsbeëindigingen en overnames Opslaglocatie: Hogeweg 19 - 4561 RN HULST 50 PERSONEN-/BEDRIJFSWAGENS w.o. "Datsun", "Chrysler", "Chevrolet", "Peugeot", "MB", "Bedford"; tractoren; 3 ambulances; motoren o.a. "Aprillia"; 7 speed-/motor-/rubberboten; golfwagens; mini racers/ scooters/crossmotors/quads; 40 scooters; (elektr.) fietsen; 35 skelters, etc.; AUDIO-/VIDEO-APPARATUUR wo platenspelers; dig. tv en satelliet/stereo ontvangers; luidsprekers; radio/cd- en dvd-spelers; HD dvd- recorders; 30 kleurentelevisies; stofzuigers; koffiemachines; koelkasten, etc.; AANNEMERSMATERIAAL w.o. boor-/schuurmachines, (decou- peerjzagen, aggregaten, gereedschapwagens/-koffers, hijskettingen, ketting spanners, bladblazers, jumpstarters, metalen platen, industr. kachels, silos etc.; TUINMEUBILAIR/-ACCESSOIRES w.o tuin-, lounge- en bistro sets, hangmatten, terrasheaters, tuin-/terrashaarden, parasols, tuintafels, tuin-/ligstoelen, ligbedden, voetenbanken, bbq's, trampolines, schommels, etc.; BIEDEN UITSLUITEND VIA INTERNET B SLUITING vrij 26 AUGUSTUS vanaf 14.00 uur Bezichtiging: woensdag 24 augustus van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus op onze website Scan me www.TroostwijkAuctions.com Kirreweie? Dat is goedkoper dan bij ons slopen en later weer opbou wen." Van Damme toonde zich be reid één lokaal in te leveren zodat de gemeente de twee beste uit het depot aan De Kirreweie kan ge ven. Maar de ambtenaar wilde daar niet van weten. De noodlokalen in het depot zijn bekeken en er is vastgesteld dat ze geen vijf jaar meer mee gaan. Financieel voor deel is er in Van Dammes voorstel ook niet, omdat de opgeslagen lo kaaltjes opgeknapt moeten wor den. „Het gaat ook niet om geld," zei de ambtenaar. „We volgen de wet. Radar heeft er, gezien de leer lingenprognose, geen recht op. Had het openbaar onderwijs in de zelfde situatie gezeten, dan had den we precies dezelfde afweging gemaakt. Maken we nu voor het christelijk onderwijs een uitzonde ring, dan staat morgen het openba re op de stoep." door Piet Kleemans Vrijwilligers zijn het. Zeer gemotiveerde en goed opgeleide vrijwilligers. 'Ouwerkerk Beach' of wel het strandje van Ouwerkerk wordt bewaakt door een hecht team. De reddingsbrigade Zierik zee-Duiveland is er al meer dan veertig jaar paraat. „En meteen als er nieuwe mensen komen gaan we met hen een oplei dingstraject in", aldus woordvoer der van de reddingsbrigade Taco Meeles. Goede opleiding en trai ning is, onderstreept hij, een must. „En dat geldt niet alleen voor de reddingsbrigade. Kijk maar naar de brandweer, daar is het ook cursus op cursus. Om vol waardig veiligheidspartner te zijn moet je wel professionaliseren." Er is niet alleen sprake van profes sionalisering, maar ook van inter nationalisering. Strandwachters zijn altijd en overal te herkennen aan de rode en gele kleur van kle ding én voer- en vaartuigen. In het kader van die internationalisering staat voor volgend jaar het volgen van de opleiding tot Lifeguard voor een aantal vrijwilligers op het programma. „Het verschil met het diploma strandwacht? Het di ploma Lifeguard is breder. Het gaat niet alleen om reddingstech nieken, maar ook om thuis zijn in de organisatie." Met het op peil houden van het vrijwilligersbestand is de reddings brigade vrijwel continu bezig. „Het verloop onder vrijwilligers valt mee, maar ledenwerving blijft wel nodig. We doen onder meer aan ledenwerving op scholen." De reddingsbrigade is trots op haar vrijwilligers. Zaterdag deden negen van hen op het Banjaard- strand - samen met collega's van de Domburgse reddingsbrigade en In maart 1970 is het badmeester H. Goddijn van openluchtzwem bad De Val bij Zierikzee die samen met enkele anderen reddingsbriga de Zierikzee opricht. Ai snei worden trainingen 's winter ook in het Nieuwerkerkse zwem bad Dol-Fijn gegeven. O De naam wordt daarom veranderd in reddingsbrigade Zierikzee-Dui veland. De vereniging heeft een eigen re- dingspost op het strandje bij Ou werkerk Trots van de reddingsbrigade is de eigen snelle reddingboot Jan B. de reddingsbrigade Wijk aan Zee - examen voor de strandwachtoplei- ding. Zes gingen voor hun brevet, een voor diploma A en twee voor diploma B. Eén kandidaat zakte op theoretische kennis, maar de anderen gingen met diploma op zak weer naar huis. Loon naar werken, weet Meeles. Aan het examen gaat heel wat trai ning vooraf Zowel in zwembad Onderdak als aan Ouwerkerkse strand werd wat men in theorie had geleerd in de praktijk geoe fend. Een kleine greep uit het as sortiment technieken dat een strandwacht zich eigen dient te maken: enkele polsgreep, dubbele polsgreep, achterwaartse omklem ming en Australische vervoers- greep. Plus een zwin afzoeken, een tuigjesredding en een lijnredding uitvoeren. Het optreden van de Zierikzees- -Duivelandse redders ontlokte de jury de opmerking dat er sprake is van een heel hecht team. Meeles is trots op die teamspirit. Hij stelt dat het heel belangrijk is dat vrij willigers erkenning krijgen voor wat ze doen. En dan niet alleen door de ouders van het gewonde kind dat geholpen is, maar ook door het bestuur van de reddingsbrigade. „Die waardering, dat is héél belangrijk." Het bestrijden van de verdrinkingsdood in de ruimste zin van het woord. Dat is en blijft de taak van de reddingsbrigade, maar het is meer dan al leen het strand bewaken. De reddingsbrigade ver zorgt opleidingen zwemmend en varend redden, geeft demonstraties, verzorgt voorlichting en is oolc sinds jaar en dag actief bij allerlei watergerelateerde evenementen op Schouwen-Duiveland. Woordvoer der Taco Meeles: „En dat kan van alles zijn. We zijn er bij zeilwedstrijden, maar bijvoorbeeld ook bij in tochten van Sinterklaas." De vrijwilligers zijn verder vaste gast bij de jaarlijkse Havendagen in Zierikzee. Met de eigen reddingboot houden ze een oogje in het zeil in de nieuwe Haven en op iedere kotter die die dag met toeristen op stap gaat, zitten ook twee mensen van de reddingsbriga de. Woordvoerder Taco Meeles: „Man overboord heb ben we gelukkig nog nooit gehad, maar bijvoorbeeld wel dat iemand onwel werd en snel naar een dokter moest. Ik vind die bewaking bij evenementen een heel leuk onderdeel van ons takenpakket. Ie kunt dan alles wat je geleerd hebt in praktijk brengen." De reddingsbrigade Zierikzee-Duiveland is aangeslo ten bij Reddingsbrigades Nederland, het overkoepe lend orgaan van de ruim 180 reddingsbrigades die Ne derland rijk is. Alles bij elkaar zijn in die brigades meer dan 5000 vrijwilligers actief De brigade is voor een groot deel afhankelijk van steun van donateurs en sponsors. Wie meer wil weten kan kijken op: www.rbzd.nl ZIERIKZEE - Burgemeester Gerard Rabelink krijgt met terugwerken de kracht veel steun voor zijn be slissing om Concert at Sea te stop pen in verband met de weersver wachting. Die zaterdag in juli wer den harde windstoten en onweers buien voorspeld. Toen was er kri tiek, nu roemen mensen via de mail en twitter de beslissing. De reacties kwamen nadat het afgelo pen donderdag heel erg mis ging tijdens Pukkelpop in België. Daar sloeg plotseling het noodweer toe en verloren vier mensen het leven. „Dat plaatst afgelasting Concert at Sea toch in ander daglicht", schrijft iemand op twitter. ZEER BETAALBAAR WONEN KAN IN WISSENKERKE VANAF SLECHTS €149.950,- V.O.N* -±-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44