Zeeland PZC t Steun voor vasthouden bezuinigingen Corine Hoogerheide uit de politiek Oefenen SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 BELEID Politieke fracties kritisch maar achter voorzichtig beleid college Bouw nieuwe Borrendamme Zierikzee begonnen almanak Hechte groep redders bewaakt 'Ouwerkerk Beach' De satelliet bezorgt boeren een rijkere oogst Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl c. Dinsdag 23 augustus 2011 door Piet Kleemans zierikzee - De Schouwen-Duive- landse poltieke fracties hebben er geen moeite mee dat de gemeente lijke bezuinigingen doorgaan ter wijl de gemeente de komende ja ren mag rekenen op extra miljoe nen van het rijk. Dat bleek giste ren tijdens de vergadering van de commissie Samenleving Be stuur. Voor dit jaar gaat het om 360.000 euro meer rijksuitkering voor de gemeente Schouwen-Duiveland. De komende jaren loopt dat op tot 1.1 miljoen extra in 2014 om in 2015 te eindigen met een bedrag van 820.000 euro. Voor de gemeen te is dat echter geen reden om af te zien van eerder aangekondigde bezuinigingen. Bezuinigen blijft nodig volgens het college. Dat vindt ook de WD. „We zijn op de goede weg", stelde woord voerder van de liberalen Dick Meulblok. Meulblok tekende daar wel meteen bij aan dat wat zijn fracties betreft de zwakkere in de samenleving in ieder geval niet de dupe mag worden van die bezuini gen. Meulblok pleitte voor 'maat werk richting burger met een pro bleem'. Het CDA sprak bij monde van Bea Flach haar teleurstelling uit over de resultaten van het bezuinigen op het ambtenarenapparaat. „De formatie is met 1,2 FTE vermin derd. Ik vind dat buitengewoon weinig." De opmerking van Flach dat Schouwen-Duiveland behoefte heeft aan goede ambtenaren kwam haar op fel weerwoord van wethouder Ad Verseput te staan. „Dat is een diskwalificatie van het ambtenarenkorps. Wij hebben heel veel goede mensen in huis." SGP-woordvoerder Wim Houteka mer bond het college op het hart om toch vooral voorzichtig te zijn met investeren in bijvoorbeeld Campus Cultura. „Er zit van de kant van het rijk vrees ik nog wel wat aan te komen op sociaal ge bied." CU-woordvoetder Peter Aar- noudse sloot zich daarbij aan. „Op sociaal gebied stelt het kabinet Rut- te mij teleur." Het ontbreken van echt vuurwerk tijdens de behandeling van de Ka dernota ontlokte aan PvdA-politi- ca Brigitte Troost de verzuchting: „We roepen steeds weer hoe be langrijke de kadernota is, maar elk jaar weer zitten we in onze nette pakjes bij de begrotingsraad en is dat het politieke hoogtepunt van het jaar." ZIERIKZEE - De palen staan er al in, vrijwel he lemaal verborgen onder het zand. De metalen pennen markeren de locatie en zijn het funda ment waarop straks het nieuwe Borrendam me in Zierikzee zal verrijzen. Nu de vakanties voorbij zijn, is het werk weer begonnen en worden de contouren van de nieuwbouw lang zaam maar zeker zichtbaar. In het 'nieuwe Borrendamme' komen 95 socia le huurappartementen, een gezondheidscen trum en - in de tweede fase - ook koopappar tementen. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl door Melita Lanting bruinisse - Corine Hoogerheide uit Bruinisse stopt met haar raads lidmaatschap voor Leefbaar Schou wen-Duiveland. Ze neemt deze be slissing omdat privé en raadswerk niet langer te combineren zijn. „Ik wil niet het raadslid zijn dat een maal per maand komt om een handtekening te zetten in het gro te boek", zegt Hoogerheide. „Daar voel ik me echt niet prettig bij." Door uitbreiding van het eigen be drijf was het voor Hoogerheide steeds moeilijker aanwezig te zijn bij activiteiten van de raad omdat ze naast haar aandeel in het werk voor het bedrijf ook de zorg heeft voor haar gezin. „Ik krijg het alle maal niet meer georganiseerd." Corine Hoogerheide was sinds de verkiezingen van 2010 raadslid. Ze wordt opgevolgd door Ellen Nie- mans uit Nieuwerkerk. Hoogerheide is het vijfde raadslid die deze periode voortijdig stopt. Eerder namen Adriaan van den Berge (LSD) Elzelien de Jong en )os Hoeijmakers (beide Alert!) en Erik van den Bosch (SGP) om uit eenlopende redenen al afscheid van de gemeentepolitiek. De gemeente Veere laat weten dat er deze week militairen op haar grond gebied gaan oefenen. Waar precies is nog niet bekend, maar er zullen 250 personen en 89 voertuigen aan deel nemen. De bewoners van het Wal- cherse platteland hebben dus goede kans om een echte soldaat te kunnen 'spotten'. Het is wel zaak de militai ren voorzichtig te benaderen, vriende lijk te blijven lachen en vooral niet de indruk te wekken hen een stro breed in de weg te willen leggen. Want, zo meldt de gemeente op haar website: 'Er wordt geen gebruikge maakt van oefenmunitie.' „Dan blijft er maar één soort muni tie over", merkte een Walchenaar scherpzinnig op wen hij het bericht las.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43