Première Am Ziel later zeeland 13 SvèSK Man beroofd in Noordstraat Axel Volkerrail houdt Zeeuws spoor bij dinsdag 23 augustus 2011 VIANEN - Volkerrail heeft na een aanbesteding van spoorbeheerder Prorail het contract verworven om met ingang van 2012 gedurende vijf jaar het Zeeuwse spoor te on derhouden. In het contract staan afspraken over beschikbaarheid en veiligheid. De aannemer mag zelf de werkwijze en de werkmomen- ten invullen. Volkerrail voert al zo'n contract uit op de Veluwe. Prorail wil dergelijke contracten sluiten in heel Nederland. DOMBURG - De première van Am Ziel, een van de vier locatievoor stellingen van het Zeeland Nazo mer Festival, is uitgesteld tot zater dag. De première zou aanvankelijk morgenavond zijn. Vorige week is Raymonde de Kuy- per, die de hoofdrol van de moe der speelt, geveld door een virale infectie. Op medisch advies kreeg ze daarom enkele dagen rust voor geschreven. Inmiddels is ze vol doende hersteld om de rol weer op te nemen. Om de verloren repetitietijd in te halen, heeft het Zeeland Nazomer Festival in overleg met regisseur Ju dith de Rijke besloten de première van Am Ziel te verplaatsen naar za terdag 27 augustus. De deze week geplande opvoerin gen gaan wel gewoon door, maar worden als try-outs gebruikt. Am Ziel, geschreven door de Oosten rijkse auteur Thomas Bernhard (1931-1989), is te zien in het Badpa viljoen in Domburg. www.nazomerfestival.nl De elfde editie van het Zeeland Na zomer Festival wordt vandaag geo pend. Vanavond is in Perkpolder de première van Trojaanse vrouwen. Darina Wondergem (36) in Goes. Medewerkster planning bij Verbrugge Terminals in Vlissingen-Oost. Bij Verbrugge wordt de klok rond gewerkt. Los- en laadploegen werken in een drieploegenschema. De kunst is, om te zorgen dat zo'n ploeg goed is afgestemd op de lading. De ene lading vraagt andere kennis en vaardighe den dan de andere. Darina Wondergem zorgt er als medewerkster planning voor dat iedereen die wordt ingezet, de juiste opleiding heeft. J 'Dit jaar investeert Verbrugge Terminals COmiTIGntaar 40 miljoen euro. Dat geeft wel aan dat procent groei hoopt zeeland wij vertrouwen hebben in de toekomst.' i i Seaports dit jaar te realiseren, tlQCTl KïüCtTl ten opzichte van vorig jaar. Rob Quartel, woordvoerder Verbrugge Terminals Pim van der Made (51) uit Kruiningen. Veiligheidsdeskundige bij Verbrug ge Terminals in Vlissingen-Oost. Als veiligheidsdeskundige ziet Van der Made erop toe dat alles verloopt vol gens de internationale voorschriften voor de beveiliging van schepen en ha venvoorzieningen. Dat gebeurt met het oog op bijvoorbeeld terroristische aanslagen. Havenwerk is veel handwerk en daarom risicovol: Van der Made let streng op arbo-eisen. Ook bezoekers mogen geen enkel risico lopen. AXEL - Een 43-jarige man uit de ge meente Terneuzen is zondag rond 22.45 uur in de Noordstraat in Axel beroofd van enkele honder den euro's. Hij had een café be zocht, liep nog een stukje door het centrum van Axel en kreeg toen onverwacht een klap op zijn hoofd, waarna zijn belagers hem zijn geld ontfutselden. De man is vervolgens naar een (ander) café gestrompeld, waar hij is opgevan gen en de politie is gebeld. Hij moest voor behandeling naar het ziekenhuis. De politie vraagt getui gen zich te melden via 0800-8844, bij het bureau in Terneuzen of ano niem via 06-18176703 van de crimi nele inlichtingen eenheid. 11 ihiimit trwi—irwm-rw-m Ben van der Steen (53) uit Vlissingen. Havenwerker /vorkheftruckchauf- feur/stuwer-dek/kraanmachinist bij Verbrugge Terminals in Vlissingen-Oost. Als havenwerker is Van der Steen de man die zorgt dat de lading veilig kan worden gehesen en getransporteerd. Communicatie is van groot belang. De stuwer-dek doet dat met handsignaien en een portofoon. Hij is verantwoor- deljk voor de veiligheid aan boord. Ook zorgt hij voor de juiste hijsmateria len en de bediening van de boordkranen. Henri du Bois (54) uit Vlissingen. Havenwerker/vorkheftruckchauffeur/ controleur bij Verbrugge Terminals in Vlissingen-Oost. De vorktruckchauffeur laadt en lost goederen die komen en gaan met zee schepen, binnenvaartschepen, vrachtwagens en spoorwagons. Hij doet dat met onder meer heftrucks, terminaltrekkers en reachtrekkers. Du Bois voert daarnaast controles uit op schepen en ziet op laden en lossen toe. Hij codeert, controleert, weegt, bemonstert en verzegelt goederen. De Zeeuwse havens doen het goed. Een mooie groei van de overslag met zes pro cent lijkt dit jaar haalbaar. In de huidige kwakkelende econo mie is dat een prima resultaat. Nog niet zo goed als Antwer pen dat een plus van elf pro cent boekt, maar wel iets beter dan bijvoorbeeld Gent en Am sterdam. En aanmerkelijk beter dan grote broer Rotterdam. Daar is de toename met één procent heel bescheiden. De groei van de havens van Vlissingen en Terneuzen is goed nieuws voor de vele dui zenden mensen die er werken. Zij kunnen vertrouwen putten uit deze cijfers en uit het feit dat bedrijven blijven investe ren. En het effect is breder: een goed jaar voor de Zeeuwse ha vens is een goed jaar voor de he le provincie. Dat Terneuzen en Vlissingen zich nu positief onderscheiden, duidt op een eigen kracht die mogelijk veel verder kan wor den uitgebouwd. Zo'n kans mag Zeeland niet laten liggen. Advies, Signalen Klachten telefoon 0113-212783 maandag t/ni vrijdag 09.00 - 13.00 uur as k(a)klaver blad zeeland.nl Wat mag ik verdienen naast een uitkering? Wie heeft er inzicht in mijn patiënten dossier? Hoe zit het met WIA en WW? Mag ik van huisarts wisselen? - Moet ik een bijdrage betalen voor huishoudelijke hulp? www.ASKzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3