of netter behandeld' Lekker crossen over de vlakte zeeland 119 Houthandel concerteert Reuzenstoet trekt door Verdro,1ken Land binnenstad van Hulst Wand- en vloertegels vanaf 9,95 per m2 ■BouwCenter4ogus-DeHoop 'winst' bij rechtbank naar gevoel over aan ontslagprocedure croede - Het vijf leden tellende blazersensemble Houthandel Ant werpen tekent morgen voor het laatste 'Zomeravondconcert aan Zee' van dit seizoen in de Grote Kerk van Groede. Houthandel Ant werpen, opgericht in 2005, brengt het programma 'Kicking Sawdust' met speciaal voor blazersensem bles geschreven muziek. Entree 9 euro; kinderen tot 12 jaar gratis. Het concert is vanaf 20.00 uur. hulst - Hulst beleeft het komend weekend bijzondere Vestingdagen. De stad krijgt een eigen stadsreus, Maximiliaan van Oostenrijk. Vorig jaar nam de Stichting Reus Hulst het initiatief De Vestingdagen, die zaterdag en zondag plaatsvinden van 12.00 tot 18.00 uur, worden zaterdagmiddag opgeluisterd met een Reuzenstoet. Stadsreus Maximiliaan van Oosten rijk is de grote trekker. De Reuzen stoet vertrekt om 14.00 uur vanaf de Statie. Stadsreus Maximiliaan wordt een uur later als nieuwe in woner van Hulst ingeschreven bij het stadhuis aan de Grote Markt, gevolgd door muziek en om 18.00 uur een Reuzenmaaltijd. Kaarten voor de Reuzenmaaltijd kosten 15 euro en zijn te koop bij de VW in Hulst. Deelnemers moeten middel eeuws gekleed zijn. Hulst is Maximiliaan (1459-1519) veel dank verschuldigd. Hij wist in de vijftiende eeuw te voorkomen dat Gentenaren de stad in brand staken en verleende Hulst voor be wezen trouw toestemming de titel 'keizerlijke stad' te dragen. Hulst doet met een eigen stadsreus de ti tel 'meest Vlaamse stad van Neder land' eer aan. Vooral in Vlaande ren is het populair belangrijke his torische figuren uit te beelden in groot formaat. nieuw-namen - Het Zeeuwse Land schap houdt morgen een excursie door het Verdronken Land van Saeftinghe. Vertrek om 15.30 uur bij het bezoekerscentrum aan de Emmaweg bij Nieuw-Namen. Aan melden is verplicht en kan via j.neve@hetzeeuwselandschap.nl of telefonisch: 0114-633110. rmwMmMr'titwmmw-.-iimiw wi» 1 Direct uit voorraad! L<>GÜS logusdehoop.nl Terneuzen: Kennedylaan 32 Z dinsdag 23 augustus 2011 awwa—■Bggw&mjMMMgaaeaM—ammrssmw—ieaaa—■grosiMiitiinwriga—mme Het plezier spat er af tijdens de Special Day op het Finlandcircuit. Niet al leen de bijrijders, ook de bestuurders genieten. foto Mark Neelemans door René Hoonhorst westdorpe - De Terneuzense wet houder Frank van Hulle keek zijn collega Pim Broekhuysen gister middag grijnzend aan. Met een blik op de enigszins zwetende col lega zei hij blij te zijn 'geen sport in zijn portefeuille' te hebben. Broekhuysen hield zich groot, want als bakkenist in een zijspan over een circuit crossen is 'mijn specialiteit'. Maar hij gaf even later toe dat hij toch wel even moest uit puffen. „Het vergt een behoorlijke fysieke inspanning. Hoewel de cou reurs nu niet eens hard gaan, voel je het in de bochten meehangen goed in je armen", hijgde hij. Veel bijrijders met een verstandelij ke beperking hadden daar geen last van. Meerijden op een zijspan - met een begeleider die er voor zorgde dat geen deelnemer uit het 'bakkie' kon vallen - was vooral leuk. Zo weten Jacqueline, Saskia en Sonja zeker dat ze volgend jaar weer gaan crossen op het Finland circuit. Als het aan coördinator Marijke Hemelsoet van de 'Special Day' ligt, hoeven de dames geen jaar te wachten. „Ik pleit er al tien jaar - vanaf de eerste Special Day - voor dat mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking aan al le reguliere sporten mee moeten kunnen doen. Als het aan mij ligt, rijden er dus vaker mensen met een beperking hier over het circuit van de Axelse Vlakte." Broekhuysen wees Hemelsoet op subsidiemogelijkheden voor gehan dicaptensport. Voetbalclubs met een G-team en ID Cyclingteams kunnen ook een beroep op subsi die doen. Hemelsoet liet direct we ten binnenkort een afspraak op het stadhuis te maken. Intussen genoten 62 deelnemers met een verstandelijke beperking en hun begeleiders van een rondje crossen. Degenen die niet in een zijspan durfden, konden ook ach terop een quad of in een oude le- gerjeep plaatsnemen. En daarnaast waren er nog velen, die alleen ke ken en plezier hadden in de lol van de 'bijrijders'. De berijders van de zijspanmoto- ren waren allemaal Vlamingen. He melsoet: „Nederlandse zijspancros- sers zijn in Zeeuws-Vlaanderen niet actief, maar Belgen trainen graag op ons circuit." De 18-jarige Shana Goethals - 'een groot ta lent', weet Hemelsoet - bevestigde dat. weest, en daarna naar een stil plek je gereden om dat rapport te bestu deren." Reinhoudt gaat er dan van uit nog wel de mogelijk heid te krijgen om te reage ren. „Zeker toen ik zag dat er een aantal feitelijke onjuistheden in het rapport stond." De volgende dag laat hij dan ook aan de mede werkers van Woongoed weten dat hij voorlopig gewoon verder werkt. „Ik dacht toen nog oprecht dat ik de Raad van Commissaris sen nog zou kunnen overtuigen van mijn visie." Bij de bijeen komst met het personeel zijn ook twee leden van de Raad van Com missarissen aanwezig, vertelt Rein houdt. „Die hebben die hele bij eenkomst hun mond gehouden. En toen kwam ik thuis, en lag mijn ontslagbrief in de bus." Rein houdt wordt op non-actief gesteld als bestuurder, maar krijgt aanvan kelijk wel de aanbieding aan te blij ven als directeur. Hij staat daar niet om te springen, maar vraagt toch een gesprek met de RvC aan om er over te praten. „Toen ze dat hoorden, trokken ze het aanbod weer in." De rechtbank noemt het aanbod dan ook 'niet serieus te nemen', en stelt verder onder meer dat er geen sprake was van disfïinctione- ren van Reinhoudt. „Dat klopt ook wel, want ik heb afgelopen de cember nog een prima beoorde ling gekregen van de Raad van Commissarissen." De kantonrech ter spreekt zelfs over een mogelijk samenspannen van Vlug en de RvC om Reinhoudt te 'wippen'. Die blijft zelf voorzichtig. „Ik ga niet hardop zeggen dat het zo is. Maar goed, als een rechter die con clusie trekt..." De gerechtelijke uit spraak doet hem goed, maar neemt het vervelende gevoel niet weg, stelt Reinhoudt. „Mensen zul len wel zeggen: hij krijgt een heel pak geld, hij moet niet zeuren. Maar ik was liever gebleven, of op z'n minst anders behandeld." De Sluisenaar vindt zichzelf met zijn 56 jaar te jong om 'niets te doen'. „Ik ga de komende tijd maar eens goed rondkijken. We willen in Sluis blijven wonen. Dat bemoeilijkt de zoektocht naar werk misschien wel, maar we voe len ons hier gewoon goed thuis." aan Reinhoudt laat weten behoef te te hebben aan een veel grondi ger analyse van de organisatie. De RvC vraagt opnieuw aan Vlug om dat op te knappen. Reinhoudt: „Dat vond ik wel vreemd, want het lijkt me dat die man dan twee kèer hetzelfde werk doet." Vlug adviseert uiteindelijk om Reinhoudt op non-actief te zetten als bestuurder. De vijfkoppige Raad van Commissarissen (loan Seijdlitz, Toine Huijsmans, Hans Enkelaar, George Lernout en Erik van Lith) neemt dat advies over en besluit meteen om Vlug voorlopig de post van bestuurder aan te bie den. Reinhoudt krijgt op 22 maart een uitnodiging om te praten over de inhoud van het rapport, die hem op dat moment nog niet bekend is. „Ik kreeg daar meteen te horen dat ze mij op non-actief wilden zetten als bestuuder. Ik ben mis schien vijf minuten binnen ge foto Mark Neelemans BELANGRIJKSTE DEBUUT VAN DE AFGELOPEN TIJD, NU £12,50 'Een betoverende roman.' DE VOLKSKRANT MEER DAN 135.000 EX.VERKOCHT C 12,50 224 BIZ. WWW.PBO.NL ?^OVV_THLUSS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35