Zeeland PZCI: Ontslag Reinhoudt lijkt 'één-tweetje' ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 VONNIS Kantonrechter oordeelt zeer scherp over ontslag van bestuurder Woongoed Langere vakantie voor i leerlingen basisschool Informatiepaneel over Marc Van Hijfte verlaat Yara Sluiskil Napoleon ontvreemd Dinsdag 23 augustus 2011 'Ik was liever gebleven, of netter behandeld' De satelliet bezorgt boeren een rijkere oogst Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning TERNEUZEN - De kantonrechter in Middelburg geeft woningcorpora tie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen een flinke tik op de vingers. De rechter vermoedt in het ontslag van bestuurder Kees Reinhoudt, eerder dit jaar, zelfs een één-twee- tje tussen de Raad van Commissa rissen (RvC) en de nieuwe inte rimdirecteur Paul Vlug. De RvC zette Reinhoudt eind maart op straat. Hij zou niet goed inspelen op de bevolkingskrimp. Volgens de rechter 'is niet aange toond dat de door de RvC gestelde vertrouwensbreuk zijn grondslag vindt in het disfunctioneren van Reinhoudt'. En als er al sprake zou zijn geweest van slecht functione ren, dan had er eerst een verbeter traject moeten volgen. De rechter zegt het verder onbegrijpelijk te vinden dat Reinhoudt niet in staat is gesteld te reageren op het rap port dat leidde tot zijn ontslag. Dat rapport, waarin de aanbeve ling stond Reinhoudt te ontslaan als bestuurder, werd opgesteld door Paul Vlug, die toen nog advi seur was en daarna de taken van Reinhoudt overnam. De rechter zegt zich daardoor niet aan de in druk te kunnen onttrekken dat er bewust door de RvC en Vlug op is aangestuurd Reinhoudt te ont slaan en Vlug te benoemen. Woongoed gaf Reinhoudt nog wel de mogelijkheid om als directeur aan te blijven en alleen zijn func tie als bestuurder over te dragen aan Vlug. De kantonrechter vindt dat niet van Reinhoudt mag wor den verwacht dat hij gaat samen werken met Vlug, zeker als die 'ook nog eens gaat bepalen welke werkzaamheden hij wél nog mag gaan uitvoeren'. Het aanbod 'kan dan ook niet serieus worden geno men', oordeelt de rechtbank. De 56-jarige Reinhoudt zou, vol gens de in dergelijke gevallen ge volgde procedure, recht hebben op een ontslagvergoeding van onge veer 240.000 euro. Door de ma nier waarop Woongoed met Rein houdt is omgegaan, mag de Sluise- naar een hogere ontslagvergoeding tegemoet zien: de rechter bepaalde die op drie ton. RvC-voorzitter Joan Seijdlitz wil niet diep op de zaak ingaan. „Ik wil alleen kwijt dat we dit wel ver wacht hadden en dat we ons in het vonnis kunnen vinden. Verder is de boel voor ons nu afgedaan." pagina 18 en 19: 'Ik was liever gebleven, of netter behandeld' DRIEWEGEN - Teeltbegeleider Jos Maljaars van De Witte Agro in 's-Gravenpolder zoekt altijd zorgvuldig uit met welke akkerbouwers hij in zee gaat voor de teelt van bloemzaden. „Je moet er gevoel voor hebben, veel aandacht aan besteden en handmatig in bezig willen lUÊBBIIKNÊKSSUBSU&B&SSB&BBSt&BiBttSBNÊBBK&UHIKlKÈM ZUIDZANDE f De leerlingen van de gloednieuwe Europaschool in Zuidzande heb- L ben drie dagen langer zomervakan- tie dan hun leeftijdsgenoten van andere basisscholen. Ze kunnen pas donderdag naar school. In Zuid zande is de afgelopen zomerperio de een gloednieuw schoolgebouw uit de grond gestampt Dat is nog niet helemaal af. De laatste puntjes worden nu op de 'i' gezet. De 'verlo ren tijd' wordt later dit schooljaar weer netjes ingehaald. zijn om onkruid te bestrijden." Maljaars heeft zo'n akkerbouwer gevonden in Sjakkie de Hulster uit Driewegen bij Biervliet. Het fleurige resultaat, een veld vol bloeiende phioxen, is nog tot in september of oktober te zien aan de Polderstraat vlakbij Driewegen. Marian de Hulster, de vrouw van Sjakkie, vindt het een mooi gezicht en zij is niet de enige. „Mensen stoppen, zetten hun kinderen in het veld en maken er foto's van." Maljaars die zich voornamelijk bezighoudt met graszaadteelt, laat de bloemzaden telen voor Van Dijke Zaden uit het Thoolse Sint-An- naland. Het veld phioxen aan de Polderstraat beslaat slechts ruim één hectare. Maljaars: „Het is een behoorlijk kwetsbare, bewerkelij ke teelt, daar moet je geen honderd hectare van willen hebben." foto Harmen van der Werf TERNEUZEN Het informatiepanaal over het be zoek van Napoleon aan Terneuzen in 1811 is zaterdag van de dijk bij de Margarethapolder gestolen. De dief stal is extra zuur, vindt voorzitter Edwin Hamelink van de Heemkun dige Vereniging Terneuzen, omdat eind september en in oktober wordt herdacht dat Napoleon twee honderd jaar geleden Terneuzen aandeed. Hamelink hoopt dat de dief het informatiebord 'op de één of andere manier' zal teruggeven. SLUISKIL - Marc Van Hijfte, plant manager van kunstmestfabriek Ya ra Sluiskil en regionaal plantmana ger Benelux, vertrekt 1 oktober dit jaar uit Sluiskil. Hij treedt toe tot het managementteam van Yara-bu- siness partner Upstream in Brus sel. Van Hijfte wordt verantwoor delijk voor het strategisch perso neelsbeleid voor alle Yara-vestigin- gen ter wereld, vooral gericht op de werving, begeleiding en roula tie van hogeropgeleiden. Van Hijfte werkt sinds 1984 bij Ya ra Sluiskil, waarvan hij 1 juli 2004 algemeen directeur werd. Hij heeft zich met succes ingespannen voor de bouw van een nieuwe Ureum- fabriek in Sluiskil waarmee een in vestering is gemoeid van 400 mil joen euro. De fabriek (Ureum 7) is sinds kort opgestart. De verwach ting is dat bouwer Uhde volgende maand het bedrijf overdraagt aan Yara, dus net voor het vertrek van Van Hijfte. Geert De Raedemaecker volgt Van Hijfte op. Hij is nu nog plantmana ger bij Yara in het Noorse Porsgrunn en regionaal plantmana ger Scandinavia. De Raedemae cker werkte al in Sluiskil van 1991 tot in 2006. Zowel De Raedemae cker als Van Hijfte is Belg. Veel ho geropgeleiden bij Yara Sluiskil ko men uit België. Yara is een Noors concern met ruim 7300 werkne mers verspreid over vestigingen in meer dan vijftig landen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33