verrassen door Van Emden sport 123 zee lan dia nazomer festival Romero 'bescheiden genoeg' voor Serie B Barcelona ziet af van klacht tegen Mourinho Pijnlijke nederlaag voor Willem II Oe Haan start met zege bij Tuvalu Schweertman onderuit met Oranje i jBÊ —"^300033 ,r.S op Ayumi Tanimoto, iemand die echt heel mooi judoot. Ik gooide haar op haar rug, dacht ik. Maar ik kreeg maar een waza-ari in plaats van een ippon. Ik was daardoor zo van slag, dat de rest van de partij een drama werd. En ik verloor als nog." THUIS BIJ DE MARINE „Ik houd van discipline. Ik gedij goed met een autoriteit boven me. Niet te veel natuurlijk, want ik kan zelf ook goed nadenken... In topsport vind je dat terug, net als bij de marine, waar ik sinds 2008 bij zit. Ik vind die structuur mooi en het respect voor een meerdere. In Nederland zijn we daar niet zo van. Dat bleek ook wel in juli, toen we op trainingskamp waren in China. Daar stonden we elke dag tegenover negentig Chinese ju doka's. Voorafgaand aan de trai ning stelden die zich allemaal heel netjes op: de besten in de voorste rij en in de achterste rij de min sten, alhoewel die ook nog erg goed waren. En bij ons kwamen de meesten net iets te laat - ik ove rigens niet - en we stonden alle maal nog een beetje aan onze Willeboordse trad in 2008 toe tot de Defensie Topsport Selectie. band te trekken of ons pak goed te doen... Daar kwam geen onwil bij kijken, maar zo zijn Nederlanders gewoon. Mijn partner zegt: jij wilt altijd de braafste van de klas zijn. Dat klopt denk ik wel." HET LEVEN NA 2012 „Ik ben nu bijna klaar met mijn vierde jaar geneeskunde. Na het WK moet ik daar nog één tenta men voor doen. Pas na de Spelen ga ik co-schap pen lopen, twee jaar lang. En daar na volg ik bij de marine een oplei ding tot arts. Ik heb daarvoor een contract van vijfjaar: ik zit eerst twee jaar in de studiebanken en ga daarna drie jaar het veld in. Deze specialisatie bij Defensie is heel breed. Je wordt deels huis arts, deels trauma-arts en deels sportarts. Je moet alles van mili tair-medische zaken afweten, on der meer voor als je een keer uitge zonden wordt. Ik heb in 2008 al een officiersoplei ding gevolgd van acht weken. Dat is natuurlijk niets vergeleken met wat anderen hebben gedaan, maar ik heb erg genoten. Het wereldje lijkt me hartstikke mooi. Dus als ik straks goed functioneer, hoop ik langer bij de marine te mogen blijven. Maar eh, dan hebben we het wel over 2019! Dankzij Defensie, dat me opnam in de Defensie Topsport Selectie, heb ik overigens nog zolang kun nen judoën. De marine zorgde er voor dat ik weer kon rondkomen, wat met alleen een goede sponsor niet lukte. En eigenlijk was ik het net zat om tegen dat gebrek aan geld te knokken." Bakker (3) en Taeke Taekema (straf- bal) brachten de Nederlandse doel punten op hun naam. Door de pri ma zege kan Oranje, dat zondag met 8-1 won van Frankrijk, een plaats in de halve finales niet meer ontgaan. Alleen bij een zeer zware nederlaag tegen het middelmatige Ierland valt Nederland woensdag nog buiten de laatste vier. foto Fabian Stratenschulte/ANP dinsdag 23 augustus 2011 ALKMAAR AZ is een grootverdiener kwijt Ser gio Romero verkast naar Sampdo- ria. Een opmerkelijke keuze van de Argentijnse international, want Sampdoria degradeerde afgelopen seizoen uit de Serie A naar de Serie B. „Er was belangstelling van drie clubs uit de Serie A, maar we heb ben gekozen voor de kwaliteit van Sampdoria", zegt Mino Raiola, zaakwaarnemer van Romero. BARCELONA FC Barcelona heeft besloten geen officiële klacht in te dienen tegen José Mourinho, de trainer van Real Madrid. Barcelona riep op tot een afname van de enorme spanningen tussen de twee rivaliserende clubs. Het tweede duel in de strijd om de Spaanse Supercup liep vorige week in de slotfase uit de hand. Mourin ho prikte Tito Vilanova, assis tent-trainer van Barca, in zijn oog. PADERBORN DORDRECHT Willem n moet de doelstelling snel terug te keren naar de eredivisie misschien nu al bijstellen. De Til- burgers leden gisteravond een pijn lijke 3-2-nederlaag bij FC Dord recht. Willem II kwam op voor sprong door Donny de Groot. Daar na maakte Santy Hulst een hattrick namens Dordrecht. In blessuretijd bepaalde Danny Guijt de eindstand op 3-2. SUVA Foppe de Haan is goed begonnen als bondscoach van Tuvalu. De Frie se oefenmeester, die n\et Jong Oranje zowel in 2006 als 2007 de Europese titel behaalde, versloeg gisteren Samoa met 3-0. Het duel was ter voorbereiding op de Pacific Games, die later deze week begin nen. Spits Alopua Petoa maakte ah le doelpunten voor het team van De Haan. De Nederlandse squashers zijn er bij het wereldkampioenschap voor landenteams niet in geslaagd de tweede wedstrijd te winnen. Titel kandidaat Frankrijk was in het Duitse Paderborn met 3-0 te sterk voor Oranje, dat het toernooi zon dag startte met een zege op Zuid-Korea. Laurens Jan Anjema kwam tegen Gregory Gaultier tot slechts 11 punten: 3-11 6-11 2-11. Pie- dro Schweertman en Bart Ravelli hadden in de twee navolgende par tijen ook weinig in te brengen. Sch weertman ging met 5-11 5-11 4-11 onderuit tegen Thierry Lincou. THEATER PRODUCTIEHUIS J KIN LZV-. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23