Zeeland PZCI 7 Koperdieven duperen supermarkt Oefenen WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 KOPERDIEFSTAL C1000 Vlissingen moet voor tienduizenden euro's koel- en vrieswaar weggooien Gestolen Afrikaanse beelden teruggebracht Doorstart WTS architecten is rond Tholenaar komt onder rooimachine terecht almanak Dinsdag 23 augustus 2011 ■HSBBBBBn Gewoon Kimpe's maar dan een beetje vrolijker De satelliet bezorgt boeren een rijkere oogst Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Dieven hebben zon dagnacht voor tienduizenden eu ro's schade aangericht bij de Ciooo in Vlissingen, door koperen leidingen van het dak weg te ha len. En dat voor een opbrengst van hooguit honderd euro. Wie gisteren naar de supermarkt aan de Hermesweg ging om zijn koel- en vrieskast aan te vullen, kwam bedrogen uit. Alle koel- en vriesschappen waren afgedekt en ook de koelcellen in het magazijn waren verzegeld. Diepvriespizza's, zuivelproducten, panklare groen ten, kilo's vlees en vis: alles wat be derfelijk is, mocht niet meer wor den verkocht. Klanten liepen dan ook enigszins verloren rond met hun winkelwagen. Het complete koelsysteem van de supermarkt was naar de knoppen, doordat de koperen leidingen zijn weggehaald. Ook is de condensor ontwricht geraakt. Koelmonteurs zijn gisteren de hele dag bezig ge weest om het systeem te herstel len, maar de voedselproducten wa ren niet meer te redden. Dat bete kent volgens manager kruideniers waren Niels de Putter dat voor tienduizenden euro's aan éten in containers verdwijnt. En dat terwijl de twee keer acht meter aan koper hooguit honderd euro oplevert. „De dieven hebben nog groot gevaar gelopen ook", heeft De Putter zich door de even eens verbijsterde koelmonteurs la ten vertellen. „De leidingen ston den onder druk van achttien bar, met daarachter 250 kilo koelvloei stof. Levensgevaarlijk. We hebben onderhand al zo veel gekke dingen meegemaakt hier. Diverse inbra ken, en zelfs een keer waarbij het dak op elf plekken was open ge maakt. Maar ja, dit slaat alles." De politie heeft de diefstal in on derzoek en belooft extra te zullen surveilleren bij supermarkten in de regio, om te helpen voorkomen dat de dieven ook elders toeslaan. De supermarktmanager heeft nog net op tijd alle leveranciers die gis teren en vandaag zouden komen, kunnen afbellen. De koelmonteurs denken de klus woensdag te heb ben geklaard, zodat de supermarkt die dag tussen de middag weer op volle toeren draait. Tot die tijd is het personeel druk met weggooien. Gelukkig weet De Putter nog een lichtpuntje: „Als dit in het weekend was gebeurd, met een volle zaak, was de schade nog veel groter." Dit geldt voor alle koellingen, Panklaar Groente, Vlees, Vleeswaren(sbop) Kaas(shop) Diepvries alles!".! Er was vlees genoeg, gisterochtend in de C1000 in Vlissingen. Door het uitvallen van het koelsysteem mocht het echter niet meer worden verkocht. foto's Lex de Meester VLISSINGEN De drie unieke en levensgrote Nige- riaanse voorouderbeelden, die vori ge week bleken te zijn weggeno men uit een container van de Vlis- singse meubelfabriek Arabesk, zijn terug bij hun eigenaar. Zij had een tip gekregen. Waar de beelden wa ren, weet Henny de Winter niet. Ze overweegt om haar dure Afri kaanse kunststukken voortaan in een kluis te bewaren. VLISSINGEN Het is WTS architecten uit Vlissin gen gelukt om een doorstart te ma ken. De drie overgebleven architec ten mogen onder dezelfde naam doorwerken en nemen de inventa ris, de software, de goodwill en het voornaamste, de lopende werken, mee. Dat is voorlopig genoeg. Intus sen bekijkt de directie hoe het be drijf, dat twee weken geleden fail liet is verklaard, kan verbeteren. DE HEEN Een 34-jarige man uit Scherpenisse is gisteren in een ziekenhuis in Rot terdam overleden, nadat hij in De Heen, bij Steenbergen, onder een aardappelrooimachine terecht was gekomen. Het slachtoffer wilde op de achter uitrijdende rooimachine klimmen, maar is vermoedelijk van het trap je gevallen. Hij kwam deels onder een wiel terecht. Tip? redactie@pzc.nl De gemeente Veere laat weten dat er deze week militairen op haar grond gebied gaan oefenen. Waar precies is nog niet bekend, maar er zullen 250 personen en 89 voertuigen aan deel nemen. De bewoners van het Wal- cherse platteland hebben dus goede kans om een echte soldaat te kunnen 'spotten'. Het is wel zaak de militai ren voorzichtig te benaderen, vriende lijk te blijven lachen en vooral niet de indruk te wekken hen een stro breed in de weg te willen leggen. Want, zo meldt de gemeente op haar website: 'Er wordt geen gebruik ge maakt van oefenmunitie.' „Dan blijft er maar één soort muni tie over", merkte een Walchenaar scherpzinnig op toen hij het bericht las.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17