5 boerenleven #3» t gt Vooruitblik Jeugd Toertocht in en rond Scherpenisse maandag 22 augustus 2011 Inscheping Brugge: Noorweegse Kaai 31 Afvaarten uit Brugge 10u00, 12u00,14u00, 16u00,18u00 Afvaarten uit Damme 9u15,11 uOO, 13u00, 15u00,17u20 Prijzen individueel enkele reis: Volwassenen €6,00, Kinderen (3 -11 j) €4,50, Gepensioneerden €5,50 Prijzen individueel retour: Volwassenen €7,50, Kin deren (3 -11 j) €5,50, Gepensioneerden €6,50 De boottocht duurt 35 minuten. www.bootdamme-brugge.be Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. Objecten uit het museum hebben als inspiratiebron gediend voor kantwerken. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzameling "Hollands Kant"van de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur 's Gravenpolder Rondje ponyrijden van een half uur tussen 10.00 en 12.00 uur. Kosten 10,- euro pp per half uur. Schuit- weg 19 Middelburg Boeken- en verzamelmarkt in het Centrum van Mid delburg van 10.00 tot 17.00 uur. VHS? d' Oostkapelle k (W)onderwaterwereld bij Terra Ma ins: Speuren naar schaatsenrijders, fruggezwemmertjes, kikkerdril en an der onderwaterleven in de watértuin van het museum. Gebruik een schep net en verwonder je. Teken en schrijf in je eigen (W)onderwaterpaspoort. Voor kinderen vanaf 6 jaar. Maximaal 15 kinderen. Deelname: €4,25 per kind, incl. entree tot het museum. Duinvlietweg 6, van 10:30 tot 12:00 uur Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve. Bekijk en aai de loopvogels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documentatie etc. Dage lijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: €4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. Hogeweg 1 Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge Een wandeling van ongeveer een uur door het histo rische dorp Wemeldinge. Tijdens de wandeling komt u allerlei leuke feitjes te weten en ontdekt u de mooiste plekjes van Wemeldinge. De wandel tocht is gratis af te halen bij de receptie van Cam ping Linda. Oostelijke Kanaalweg 4, van 09:00 tot 17:00 uur Westenschouwen "Jacob Cats route" fietstocht. Start vanaf 11.00 uur, de gehele dag door, bij Natuurinformatiepunt/- trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote P-terrein bij de rotonde te Westenschouwen O Wissen kerke Huifkartocht kalfjes kijken. Een leuk en leerzaam uitje tijdens de vakantie. Iedere maandag in au gustus staat de huifkar om 15.30 uur bij hotel de Kroon in Wissen- kerke om u mee te nemen voor een leuke rondrit over Noord-Beveland. Na een uurtje rijden komt u aan bij melkvee bedrijf Geelhoed, waar u een rond leiding krijgt over het bedrijf. U kunt een kijkje ne men tijdens het melken en natuurlijk mag een be zoekje aan de pasgeboren kalfjes niet ontbreken. Daarna brengt de huifkar iedereen weer terug naar Wissenkerke. Vooraf reserveren bij HCR De Kroon, tel. 0113-371324. Voorstraat 17, van 15:30 tot 18:30 uur Zierikzee Beklimming Sint Lievensmonstertoren (Dikke To ren). De toren beheerst het stadssilhouet van Zierik zee. In 1454 werd begonnen met de bouw van de toren die vrijstaand gebouwd werd naast de bijbe horende gotische kerk, die helaas in 1832 is afge brand. De toren had ongeveer 130 meter hoog moeten worden, maar de bouw werd gestaakt na dat de stad tegenslag op tegenslag had doorge maakt. Kosten beklimming: €2.00 per persoon. Kerkplein, van 10:00 tot 17:00 uur Zoutelande Tennis Tos avond. Iedere maandagavond vanaf 19.00 uur Tossen bij tennisvereniging De Golfbre ker Zoutelande. Ook toegankelijk voor badgasten. Instroom ieder half uur mogelijk. Kosten €5,- per persoon per avond. Westkapelseweg 28, vanaf 19:00 uur Kijk voor de volledige agenda op de website van de VW Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evene ment toevoegen, ga dan naar www.promotiezeeland- delta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeeland- info.nl en dan naar evenement toevoegen. SsM DINSDAG 23 AUGUSTUS Middelburg Zeeland Nazomerfestival. Het Zeeland Nazomerfestival brengt theater en dans op verrassende locaties in de openlucht en in bijzondere gebouwen verspreid over Zeeland. Het festivalhart in de Abdij van Middelburg toont een keuze uit bestaand aanbod van podiumkunsten en veel muziek. Het is een plek waar mensen samenko men om te picknicken of te zingen. Waar wordt ge lachen, gedanst en ontmoetingen ontstaan. Ten minste drie locatievoorstellingen worden speciaal voor het festival gemaakt en zijn alleen in Zeeland te zien. De 11e editie van het Nazomerfestival opent op 23 augustus 2011 met de grootschalige buitenproduc tie Trojaanse Vrouwen van Euripides, een Griekse tragedie over de relativiteit van winst en verlies te genover de gruwel van oorlog. In Am Ziel van Tho mas Bernhard (première 24 augustus) bereiden moeder en dochter zich voor op het vertrek naar hun zomerhuis aan de Nederlandse kust. Deze jaar lijks terugkerende reis wordt gekenmerkt door ri tuelen. Maar dit keer is het anders. In een impuls nodigde de moeder de gevierde 'dramatische' schrij ver (Arnon Grunberg) van een succesvol toneelstuk, uit. 25 augustus gaat Toreadors van Jean-Marie Piemme in première. Een hedendaagse komedie over de strijd om te overleven in economisch zwa re tijden. In Oom Wanja van Anton Tsjechov gaan de personages op zoek naar de zin van het bestaan. Kijk voor het volledige programma op www.theater- zeelandia.nl Sint Annaland Dagtocht vanuit Sint Annaland naar Zierikzee v.v. We vertrekken vanuit de haven van Sint Annaland, en varen door de Krabbenkreek het Nationaal Park de Oosterschelde op. Onderweg vertelt de kapitein u over de bezienswaardigheden op dit Nationaal Park. Bronsgeestweg 16, van 09:00 tot 17:00 uur Westenschouwen Plompe Toren skeltertocht, Skeltertocht naar de to ren van Koudekerke met uitzicht over Nationaal Park de Oosterschelde en vogelrijke gebieden. Mo gelijkheid tot het spotten van zeehonden en bruin vissen. Natuurinformatiepunt/trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote P-terrein bij de ro tonde te Westenschouwen, van 11:00 tot 18:00 Zierikzee Zierikzeese dagen, braderie toeristische markt, 10.00-17.00 uur. ger hun brood verdienden. Ploegen, huisslacht, de wagenmakerij en allerlei handgereedschap pen, het is er allemaal te zien. Er is elk jaar een wisselexpositie, dit jaar is dat Koeien!. Ook is er een restaurantje waar je kunt genieten van kof fie met Schouwse kruidkoek of huisgemaakte appeltaart. Streek- en landbouwmuseum Goemanszorg, Mo lenweg 3 in Dreischor. Het museum is tot oktober geopend op di t/m vrij, 10.00 -17.00 uur en za t/m ma van 12.00 -17.00 uur. De entree voor vol wassenen kost j euro, kinderen (4 t/m 15 jaar) be talen 2,50 euro. Zie ook www.goemanszorg.nl. SCHERPENISSE - Zoon Lennard (13) en va der Witte Andriesse houden zaterdag voor de laatste keer dit zomerseizoen een Jeugd Toertocht in en rond Scherpenisse. De tocht begint aan Maluslaan 14 in Scher penisse. Er wordt vanaf 10.00 uur in een aangenaam tempo een route van zo'n 25 tot 30 kilometer gefietst. Lennard tekent voor de organisatie, zijn va der Witte begeleidt de jonge fietsers en moeder Annelien rijdt in een volgauto ach ter de stoet aan. Aanmelden via tel 0166-664421 of e-mail- adres malus@zeelandnet.nl. Kijk ook voor verslagen van eerdere tochten op www.zee- landfiets.nl. De zomerredactie en re dactie van het internet- bulletin Z2 bezoeken el ke dag een Zeeuwse cam ping. Gasten wordt naar hun oordeel. Hamvraag is of zij hun va kantieverblijf 'top' of 'flop' is. Vandaag zijn we op camping De Val in Zie rikzee. Kijk vanaf 12.00 uur op www.z2.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69