in Clinge sport 137 Gebroeders De Meyer tonen wederom hun klasse in Middelburg Succes voor Schoe en Vader bij estafette Dubbele zege Van de Ven in Emmen Goed luisteren naar Sjeng maandag 22 augustus 2011 Ik rij mijn proeven meestal uit mijn hoofd, maar nu was ik even de weg kwijt Natasja van Drongelen door Lucien Roelandt CLINCE - De springruiters in de ca tegorie Z zorgden met een bloed stollende barrage zaterdag voor een fraaie afsluiting van de eerste dag van het concours van de ruiter- club Hulst. De dressuuramazones wilden kennelijk niet onder doen voor de 'jumpers'. Met een fraaie proef stal Natasja van Drongelen gisteren de show in de afsluitende Z-rubriek van het hippisch evene ment in Clinge. Parkoersbouwer Bram Wattel had een leuk, selectief parkoers uit zijn hoge goed getoverd. Met enkele verradelijke lijntjes dacht de 'archi tect' uit Vrouwenpolder het kaf van het koren te kunnen scheiden. Toch wisten vijf combinaties zich voor de barrage te plaatsen. In de beslissende ronde stuurde Sandy den Exter de met veel tech niek en vermogen springende Alin- de als een speer in 38,34 seconden foutloos over het parkoers. Naar la ter bleek gooide de amazone uit Kortgene met de Cardento-doch- ter hiermee de deur in het slot. Ilyo de Loos ging op eigen terrein met Woodstock met het mes tus sen de tanden op jacht naar de ze ge. Maar tot spijt van het fanatiek meelevende thuispubliek kwam De Loos met de Clinton-zoon hier voor een tel tekort. Met een bloedstollende rit leek de op Z niveau debuterende Jane van Eijzeren met Dame Blanche voor Sandy den Exter de pret nog te be derven. Maar door een iets te rui me wending naar de laatste hinder nis eindigde de combinatie met 39,50 seconden op tweede stek. „Hier ben ik ontzettend blij mee. Eigenaar Jan van Meeveren wilde graag dat ik de merrie zou starten op het internationaal concours voor zesjarigen bij Zangerheide. EMMEN - In het NK motorcross 85CC kleine wielen boekte Nancy van de Ven een dubbele zege. In Emmen reed het dertienjarige Vlis- singse talent naar de zege in zowel de eerste als de tweede manche. In de tweede omloop verliep Van de Vens start iets minder goed, omdat haar motor werd vastgezo gen in de modder. Bovendien maakte ze eventjes pas op de plaats om een moedereend met kuikens het circuit te laten overste ken. Daarna was er geen houden meer aan en pakte de Walcherse soeverein de zege. Eventjes leek het er somber uit te zien na een valpartij tijdens de training. Behal ve materiële schade bleek er niks aan de hand. Maxime de Meulmeester (Hein- kenszand) debuteerde bij de 85CC grote wielen. Hij finishte als twaalf de en zestiende. Maar daarvoor moest Adelinde zich wel als Z klasseren. Daarvoor had ik één winstpunt nodig. En dat is gelukt. Het werden er zelfs twee", vertelde de zichtbaar tevre den Sandy den Exter. Bert Verseput kon met Zonnefleur op een succesvol debuut in de cate gorie M terugzien. De bouwonder nemer uit Zonnemaire ging in de barrage met de Flemmingh-doch- ter in 38,25 seconden als snelste rond. Maar in de haast trok de merrie een paal naar het gras. Dat gaf Ilyo de Loos de kans om met Ziggy de overwinning te pakken. Een kans die de ruiter uit Zaam- slag met beide handen greep. Hij stuurde de Indorado-zoon fout loos naar de zege. Dressuuramazone Natasja van Drongelen is met Vivaldi aan een ijzersterke reeks bezig. I11 de warm loopronde kwam er echter een kink in de kabel. De veeartsassis tente begon erg sterk maar vergat halfweg de proef een onderdeel. Daardoor belandde de combinatie met 61,17. procent op de zesde plaats. Brigitte Maltha uit Terneu- zen schreef met de Rubiquil-zoon Zidane met 63,23 procent de proef op haar naam. In de herkansing bewees Natasja van Drongelen dat de fout als een incident moest worden gezien. Ze behaalde met de in de uitgestrekte gangen en appuyementen uitblin kende Vivaldi met 66,76 procent een overtuigende overwinning. Zij bleef de Belgische Anneleen van Guyt met Replay ruim drie pro cent voor. „Ik snap nog steeds niets van die fout", zei Van Dongelen nader hand. „Ik rijd bijna altijd mijn proeven uit mijn hoofd. Maar nu was ik plotseling even de weg kwijt. Jammer, want anders had ik misschien die eerste proef ook ge wonnen." door René van Stee MIDDELBURG - De gebroeders Ange- lo en Diego de Meyer uit Overslag zetten op hun specialismen al ge ruime tijd de toon in het Zeeuwse openwaterzwemmen. Ook zater dag tijdens Luctor Langs de Los- kaai waren de zwemmers van De Bruinvis uit Sas van Gent de snel- sten. Op de 2500 meter vrije slag behaal de Angelo (18) bij de senioren de derde plaats. „Een opsteker", vond hij zelf. „Met die sterke concurren tie uit de rest van het land had ik dit niet verwacht." De Meyers tijd bedroeg 31.31 minuten. „Ook die was sneller dan ik voorafhad inge schat." Volgende week wordt het open NK openwaterzwemmen in Oosterhout gehouden. Daar komt De Meyer, tevens derde op de 1000 meter vrije slag, uit op de vijf en tien kilometer vrije slag. Medail lekansen heeft hij naar eigen zeg gen niet. Vorig jaar eindigde de Oost-Vlaming bij de jeugd nog wel op het podium. „Dat zal dit keer niet lukken. Maar wat is niet is, kan nog komen. Ik ben nog jong", was zijn nuchtere commentaar. Saillant detail: De Meyer haalde zijn plak als Belg. „Ik ben aangeslo ten bij een Nederlandse club. Dan mag je dus starten op een NK. Best wel grappig eigenlijk." Jongere broer Diego^ (16) was bij de junioren 3-4 een klasse apart op de 500 meter schoolslag. Met zijn zesde plaats op de 1000 meter vrije slag was hij in die categorie eveneens de beste deelnemer van een Zeeuwse club. De Zeelandbe ker, waarvoor de vijf Zeeuwse openwaterwedstrijden meetellen, op beide nummers lonkt. „Nor maal gezien moet ik die binnenha len. Maar ik zal toch aan de bak moeten, want er zijn nog twee wedstrijden te gaan", vertelde Die- go de Meyer. De gebroeders De Meyer zijn ver knocht aan De Bruinvis, de club waar hun moeder Peggy begon met zwemmen en waar zij nog al tijd training geeft aan de kleinste jeugd. De behoefte om eens elders hun geluk te beproeven hebben Angelo en Diego niet. Diego de Meyer: „We zijn weieens wezen kijken bij het nationale zweminsti- tuut in Antwerpen. Dat zag er goed uit, maar het niveau lag daar héél erg hoog. We dachten al met een: dit is niet waar we naar op zoek zijn. We hoeven ook niet zo nodig. We hebben het reuze naar ons zin bij De Bruinvis." Net als Angelo de Meyer bij de mannen eindigde ook Carmen de Ridder (De Bruinvis) op het koningsnum mer bij de vrouwen, de 2500 me ter vrije slag, op het podium. Zij moest alleen Bianca de Bruin (De Devel) voor zich dulden. Op de 2500 meter schoolslag was er een tweede plaats voor Alex Eversdijk (De Bruinvis). Eline Nijskens (ZC Koewacht) eindigde op hetzelfde nummer op de derde plaats. VLISSINGEN - Oud-proftennisser Sjeng Schalken was afgelopen zaterdag op de tennisbanen van De Schelde in Vlissingen te bewonderen. De Limburger gaf een tennisclinic aan zestig jonge deelnemers, die op zes banen verschil lende trainings- en spelvormen afliepen. Op het centre court mocht ieder een om de beurt proberen om punten te winnen van Schalken. foto Paul ten Hacken GOUGNIES - Aimee Schoe uit Vrouwenpolder en Middelburger Damy Vader hebben de twee-üurs estafetterace mountainbike in Gougnies gewonnen. Schoe, die startte, bracht het duo al na de eer ste ronde bij de topdrie. Vader ver loor geen plaatsen, terwijl Schoe in de vijfde omloop wegreed bij haar tegenstanders. Vader breidde de voorsprong verder uit, waarna het X-treme team met een voor sprong van 2.20 over de finish kwam. Milan Vader liet zaterdag in Landgraaf zien de terechte Neder lands kampioen te zijn bij de nieu welingen. De Middelburger reed op het zwaarste parkoers van Ne derland na de eerste van vier ron den weg bij zijn concurrenten en won met een voorsprong van 1.17. Theo Middelkamp-renner Bart-Jan de Vink schreef zaterdag in het Belgische Mere de wieler wedstrijd voor nieuwelingen op zijn naam. Ploegmaat Davy Gunst (Yerseke) werd derde. De Vink ont snapte halverwege de wedstrijd met Goran van de Walle uit het pe loton, waarna de voorsprong van het duo opliep tot meer dan een minuut. In de eindsprint had De Vink geen problemen om zijn der de zege van het seizoen te pakken. Birgit Lavrijssen eindigde zater dag als dertiende in het criterium van Sint Gillis-Waas. De Kapelse renster moest al vanaf kilometer vijftien in de achtervolging op de kopgroep, maar dichterbij dan an derhalve minuut kwam ze niet. De wedstrijd werd gewonnen door de Britse Rowless, meervou dig Europees en wereldkampioen achtervolging op de baan. Lavrijs sen won de sprint van haar groep eindigde als dertiende. De start van de jongens 1000 meter vrije slag in Middelburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61