361 sport 66,76 Van Drongelen steelt de show Goede rentree Anthonisse Erwin Mesu zesde in Hel van het Noorden Joannathan Duinkerke wint in Woensdrecht Provoost gedeeld tweede in MTB Open Lindy van Anrooy snelste in Veenendaal Zeeuwen op podium bij triatlon PAARDENSPORT Op het concours hippique in Clinge wint Natasja van Drongelen overtuigend in de tweede proef Daarmee herstelt ze haar fout uit de eerste proef Drongen de tweede proef wint. Peter de Bree oppermachtig in Oegstgeest maandag 22 augustus 2011 HALLUM Erwin Mesu is in de zwaarste skeelerwedstrijd van het jaar, in het Friese Hallum, als zesde geëin digd. Omdat Niels Mesu al naar het WK in Zuid Korea is vertrokken, startte bij de A-rijders alleen Er win Mesu. Bij de beloften, waar drie Zeeuwen (Niels Steenbakker, Antwan Tol- hoek en Olivier Goud) meereden eiste Steenbakker de derde plaats op, terwijl Tolhoek genoegen moest nemen met plaats zeven. Goud kwam niet verder dan de achttiende plaats. WOENSDRECHT Joannathan Duinkerke heeft in het Brabantse Woensdrecht de wie lerwedstrijd voor ED-renners ge wonnen. Op het korte parkoers van amper één kilometer ging de Goese renner er meteen vandoor. Davy Mertens (Etten-Leur) slaagde er alleen in het begin in om bij te blijven. Duinkerke won uit eindelijk met een grote voor sprong. Temeuzenaars Tonny Hoogstraate en Edwin Maas werden zesde en zevende, Walter Pollet en Marco van de Boogaard (beiden uit Hulst) eindigden als negende en tiende. HOOGEVEEN Dammer Ben Provoost, afkomstig uit Aagtekerke, is zaterdag gedeeld tweede geworden op het MTB Open in Hoogeveen. De Walche- naar kwam na zijn winst in de achtste en laatste ronde op Jan van Dijk op een totaal van twaalf pun ten. Vier spelers behaalden dezelfde sco re als de 26-jarige Walchenaar. Zij hadden allen één punt achterstand op toernooiwinnaar Roel Boom stra. VEENENDAAL De uit Kapelle afkomstige Lindy van Anrooy heeft de triatlon van Veenendaal op haar naam geschre ven. Ze finishte in een tijd van 1.09.24, waarmee ze zevende over all werd. Eveneens in Veenendaal werd het NK voor masters op de olympische afstand gehouden. Kobus Botman (Middelburg) was op weg naar de overwinning bij de masters H60, maar werd gediskwalificieerd om dat hij zich vergiste in het aantal rondes fietsen. PUTTERSHOEK Huub van Noorden uit Yerseke is zaterdag als eerste geëindigd in de Binnenmaas triatlon in de catego rie H20. Overall werd hij tweede. Adriaan van Keulen (Middelburg) werd derde in de categorie H20, met dik twee minuten achterstand op Van Noorden. Biggekerkenaar Gert van der Vinden eindigde als derde bij H40. Bij de vrouwen werd Leonie Ton, die aan haar derde triatlon mee deed, tweede in de categorie D20. Overall werd zij derde. A Het percentage waarmee Van Natastja van Drongelen in uitgestrekte draf met Vivaldi. De amazone stal zondag de show in de afsluitende Z-rubriek van het Concours Hippique in Hulst. foto Mark Neelemans door Lucien Roelandt vrouwenpolder - Na een lange af wezigheid mochten Willeke Janse en Milou Anthonisse tijdens de dressuurwedstrijd van de RV Sé-Ros op een leuke rentree terug kijken. Willeke Janse stuurde op de fraaie grasmat van manege De Eendracht Statistique in één van de proeven van Zt naar de over winning. Milou Antonisse schreef met Laurina's Hoeve Zynia in Ml een proef op haar naam. De winstpunten bleken zaterdag duur. In de warmloopronde van Zl presteerde geen enkele combi natie een voldoende voor dit ex traatje. Annemiek de Windt uit Goedereede behaalde met de Flo- restan-zoon Figaro de overwin ning (58,82 procent). De Middelburgse Cindy Assink eis te met de merrie Nala met 57,64 procent de tweede stek op. In de herkansing reed Willeke Janse Fer- ro-dochter Statistique naar zestig procent. De amazone uit Middel burg moest hiermee de winst de len met Marleen Louwerse uit Ga- pinge met Juventus-zoon Ouven- tes. Voor beide combinaties net voldoende voor een winstpunt. Janse toonde zich tevreden. „Een jaar geleden raakte Statistique zwaar geblesseerd. Ze schrok, sprong weg en ging over de kop. Haar benen lagen open en een aan tal spieren was zwaar beschadigd. Ik dacht: dit komt nooit meer goed. Maar vandaag staat ze er toch weer. En meteen ook een winstpunt. Het kan natuurlijk nog veel beter, maar dat is uiteraard niet vreemd na een jaar geen wed strijd te hebben gelopen." Vijfjaar geleden verliet Milou Anthonisse Biervliet om in Utrecht voor veearts te gaan studeren. Zaterdag ging zij met Larina's Hoeve Zynia voor het eerst weer in Zeeland van start. I11 de tweede proef van Mi stuurde ze de Radison afstamme ling met 62 procent naar de zege. Daarmee sleepte de combinatie meteen haar eerste winstpunt in de wacht. „Het was best span nend. Door mijn studie kwam de wedstrijdsport op een laag pitje te staan. Ik heb wel aap enkele kam pioenschappen voor studenten meegedaan. Daar won ik op het NK brons. Op het EK in Ierland eindigde ik als vijfde. Maar dat was het. Nu ik bijna klaar ben met mijn studie heb ik weer meer tijd voor de sport. Zynia is een fijn paard om te rijden. Ze kan goed bewegen en heeft drie goede basis gangen. Maar we vormen nog geen constante combinatie." Corina Wondergem (Middelburg) won de eerste proef met Witcella. Ze eindigde met de Rubiquil-doch- ter in de herkansing als tweede. De combinatie wist als enige in beide proeven een voldoende voor een winstpunt te scoren. oecstceest - Peter de Bree heeft het Bocxe 47-2 biljarttoernooi in Oegstgeest met overmacht gewon nen. De Bree testte zichzelf met het oog op het nieuwe kaderseizoen en weet na zijn eindzege in het Bocxe toernooi dat het goed zit. In de poulefase won De Bree al zijn partijen. Zijn beste partij was die tegen Ad Klijn die hij in drie beur ten (200 caramboles) uitmaakte met een serie van 145. In de kruisfi nale had de Middelburger het even moeilijk, maar hij sloeg hard terug met twee series van 92. In de finale werd Freek Ottenhof kans loos gelaten. Twee beurten waren genoeg voor De Bree (37 en 163) om toernooiwinst veilig te stellen. Met het hoogste gemiddelde (38,46), de hoogste serie (163) en de hoogste partij (100.00) was de toernooiwinst meer dan verdiend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60