binnenland 15 Met stip de meeste korting! stipreizen.nl Lamp van 60 watt in september in de ban Inbreken in woning neemt toe StlP Jongen (14) komt om bij ongeval met jeep Nederlander opgepakt in Engelse zedenzaak Man dood na ongeval op taxibaan vliegveld Haven afgezet om bom in visnetten |r= maandag 22 augustus 2011 Het was gisteren de zevende keer dat de bolides en historische racewagens hun rondjes in Rotterdam reden. Het evenement trok 600.000 bezoekers, iets meer dan vorig jaar. foto Robert Vos/ANP mmmmmmmmmmmmmmmmmsssm. mammaam i SCHACERBRUG Bij een ongeluk zaterdag in het Noord-Hollandse Schagerbrug is een 14-jarige jongen uit Heiloo om gekomen. Hij werd uit een oldti mer jeep, geslingerd en stierf ter plekke. De jeep werd bestuurd door zijn moeder. Een 10-jarig neef je raakte zwaargewond. AMSTERDAM In Amsterdam is afgelopen week een 66-jarige Nederlander aange houden op verdenking van betrok kenheid bij een zedenzaak in Enge land. Die zou zich hebben voorge daan in de jaren '70 en '8o. Volgens een woordvoerder van het Open baar Ministerie in Amsterdam ver langt Engeland zijn uitlevering. TEUGE Een 34-jarige Apeldoorner die zater dag bij een ongeval op het terrein van vliegveld Teuge ernstig ge wond raakte, is gisterochtend over leden. De man had op de trekhaak van een auto gestaan en was onge lukkig ten val gekomen. De auto reed op de taxibaan. Het vliegveld was gesloten, op het terrein was een feest aan de gang. OUDESCHILD De haven van Oudeschild op Texel is gistermiddag enkele uren afgezet geweest na de ontdekking van een oude fosforbom in de netten van een vissersboot. Het explosief werd ontdekt door brandweerlie den, die de brandende netten van het schip wilden blussen. Vermoe delijk was het vuur ontstaan door fosfor dat uit de bom was gelekt. wmmmmmmmKssmmmmmmm Pii|zen p p. o.b.v. 2 pers. pa lama eicl Caiamileltnionds/reserverinpkoslen De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden RIJSWIJK - Op 1 september vorig jaar gingen de heldere gloeilam pen van 75 watt of meer in de ban, op 1 september van dit jaar wacht de populaire heldere 60-wattlamp datzelfde lot. Na 1 september vol gend jaar is het helemaal over en uit voor de gloeilamp. Volgens een woordvoerder van bouwmarkt Gamma zijn de 60-wattlampen nog wel te koop, maar zijn er niet veel meer. Gam ma meent dat consumenten steeds meer gewend zijn aan een leven zonder gloeilampen. „Een paar jaar geleden hadden we een schap vol gloeilampen met hier en daar een spaarlamp of led-lamp, nu is dat andersom." De Europese Commissie besloot in 2009 de gloeilamp in fasen af te schaffen, omdat de lamp energie vreet en daardoor nadelig is voor het milieu. Dat komt doordat gloei lampen het grootste deel van de energie omzetten in warmte in plaats van licht. Milieu Centraal stelt dat de helde re gloeilamp van 60 watt, de matte variant mag al langer niet meer, een veel gebruikte variant is. „De ze fase van het verbod is dan ook een mijlpaal." Het verbod op gloeilampen slaat al leen op huishoudelijk gebruik. Lampen met een speciale toepas sing, zoals voor de koelkast of kerstboom, blijven toegestaan. RIJSWIJK - Inbrekers hebben dit jaar in juni en juli vaker hun slag proberen te slaan in woningen dan vorig jaar. Dat blijkt uit voorlo pige cijfers van veertien van de vijf entwintig regionale politiekorp sen. In totaal kwam er bij die korp sen de afgelopen twee maanden ruim 7.300 keer een aangifte bin nen tegen ruim 6.600 keer in 2010. De Raad van Korpschefs beaamt dat er meer wordt ingebroken. De inbreker professionaliseert en in ternationaliseert in hoog tempo. „In de plaats van verslaafde inbre kers komen onder anderen Bulga ren, Polen en Roemenen, die wei nig sporen nalaten", aldus een zegsman. Het grootste deel betreft nog steeds wel inbrekers die gebruik maken van de gelegenheid, zoals een open raam. Volgens het Centrum voor Crimi naliteitspreventie en Veiligheid is het tempo waarin huizen veiliger worden aan het vertragen. Vooral het veiliger maken van bestaande huizen staat onder druk door be zuinigingen. In 2010 werd in totaal 73.500 keer aangifte gedaan van (poging tot) woninginbraak en insluiping. Een jaar eerder lag dat aantal op 65.548. In een kwart van de geval len blijft het bij een poging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5