De Meeuwen sport 135 Oostkapelle draait op volle toeren Klinkende overwinningen SSV'65 en Nieuwdorp VCK woensdag tegen Argon ATB wedstrijd in Vlissingen afgelast VCK staat woensdag voor een nieuw hoogtepunt in de club historie. De zater dag-derdeklasser speelt dan in de eerste ronde van het landelijke bekertoernooi tegen Argon uit Mijdrecht. De wedstrijd op sportpark de Stoofwei in Koudeker- ke begint om 18.00 uur. Argon komt uit in de topklasse van het zondagvoetbal en speelde gisteren met 0-0 gelijk in de openingswedstrijd tegen WSB. maandag 22 augustus 2011 MIDDELBURG - RCS maakte een goe de indruk in de eerste ronde van het bekertoernooi. De Souburgse zondag-tweedeklasser liet De Meeuwen kansloos (6-0). FC Dau- wendaele beleefde een valse start tegen Aardenburg: 1-4. Poule 9. FC Dauwendaele-Aar- denburg 1-4: De thuisploeg had in de eerste helft het betere van het spel en kwam op voorsprong via Mart de Kroo. Vlak voor rust bracht Martin van Vooren de stand weer in evenwicht. Na rust werd het spel vooral bepaald door de bezoekers en had Dauwendaele niet veel in te brengen. Martin van Vooren zette met zijn tweede tref fer van de dag Aardenburg op een 1-2-voorsprong. Bart van de Hemel tilde even later de marge naar twee doelpunten door de 1-3 te scoren. Diezelfde Van de Hemel maakte daarna het karwei af voor de bezoekers. RIA W.-Heinkenszand 2-0: De thuisploeg nam al snel een 2-o-voorsprong door treffers van Ludovico Cantoro. Salimi Hamidi was over rechts de aangever van het eerste doelpunt. De 2-0 werd ingeleid na balverlies op het mid denveld bij Heinkenszand. Poule 10. RCS - De Meeuwen 6-0: Mervin Niemantsverdriet opende de score voor de thuis ploeg. Ondanks de achterstand was De Meeuwen niet van plan zich zonder slag of stoot over te ge ven, maar de ploeg kwam tekort in de afwerking. André Siereveld zette met zijn treffer de 2-0-rust- stand op het scorebord. Na rust was ook Nicky van Merriënboer trefzeker voor RCS. Het verzet van de ploeg uit Zoutelande werd in het laatste kwartier gebroken toen achtereenvolgens Abdoe Abdendi, Nicky van Merriënboer en Mervin Niemantsverdriet scoorden. Axel - Serooskerke 7-1: De Wal- cherse bezoekers openden de sco re via Frank Rooze, die een straf schop benutte. Niet lang daarna volgde de gelijkmaker, toen Kjell Vanderhaeghen met een fraaie kopbal de 1-1 op het scorebord zet te. Vlak daarna scoorde de Belg vanuit een individuele actie de 2-1. Vlak voor de rust kon Angelo Plas- schaert inrukken, toen hij zijn tweede gele kaart kreeg. Maar ook met een man minder was Axel de bovenliggende partij. Kjell Vander haeghen heropende na rust het doelpuntenfestijn. Niek de Meijer scoorde in korte tijd een loepzuive re hattrick en tilde de stand naar 6-1 in het voordeel van de thuis ploeg. Siem Gans pikte ook nog een doelpunt mee door de 7-1 ach ter de doelman van de bezoekers te krullen. Axel - Poule 12. Arnemuiden - Dom burg 2-2: De thuisploeg kwam wel nog op voorsprong door een tref fer van Marinus Baas. Domburg raakte niet in paniek en ging op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er ook toen Sander Willem- se voor Domburg scoorde. Arne muiden wist nog voor rust de voorsprong te pakken. Leon van Belzen II zorgde voor de 2-1. Na rast waren beide ploegen min of meer gelijkwaardig aan elkaar. Bij de stand van 2-1 miste Marinus Baas nog een strafschop. Enkele minuten voor tijd kwam Dom burg opnieuw via Martijn Minder- houd op 2-2. Poule 15: VCK - Dosko 1-2: In de zestiende minuut zorgde Erik Goudt, na eerder al de paal te heb ben geraakt, voor de i-o-voor- sprong voor de thuisploeg. In de 29e minuut maakte Nicky Nuyte- mans gelijk door de 1-1 te maken. In de 89e minuut maakte Menno Been alsnog de winnende treffer voor Dosko. MIDDELBURG - Oostkapelle was op schot in Etten-Leur. De Walcherse ploeg won het bekerduel bij Inter nos (zaterdag) met 6-0. Poule 16. Nieuwland-Internos 1-5: De bezoekers uit Etten-Leur waren een maatje te groot voor 'het gehavende Nieuwland, dat erg veel spelers miste. Via Jamal Chou- tier kwam de Brabantse zondag derdeklasser voor rust op 0-1. Na rust liep Nieuwland volledig ach ter de feiten aan. Via Rachid Mousand (2x), Danny van Nijnat- ten 0-3 en lelie Koremans werd het 0-5. Jack Goudzwaard redde daarna de eer. Vosmeer-Bruse Boys 0-5: Grote man bij de bezoekers werd Tom Blomaard. Voor rust opende hij de score. In de tweede helft eiste de ramadan zijn tol en tilde Blom- aard de stand met een zuivere hat trick naar 0-4. Uit een strafschop- maakte Thomas Groeneveld er 0-5 van. Poule 53- SKNWK-Zeeland Sport 1-5: Via Erik Goedegebuure kwam de Vlissingse ploeg op voor sprong en nog voor rust zorgde Wesley van Effrink voor de twee de treffer. SKNWK kwam na de hervatting terug-tot 1-2. Na een goed opgezette aanval scoorde Oleg Bondarenko. Kort na de aan sluitingstreffer scoorde Van Ef frink opnieuw en daarna liep Zee land Sport nog verder uit. Samuel Sanderse maakte er 1-4 van en met zijn derde treffer van de wed strijd bepaalde Van Effrink de eindstand op 1-5. Robur - MZVC 0-4: Met zijn hon derdste doelpunt voor MZVC (en het vroegere Middelburg) zorgde Alexander Bom voor de 0-1-rust- stand. Na rust bleek MZVC condi tioneel sterker en mede daardoor liep de ploeg uit naar de ruime cij fers. Na een prima aanval tekende Davy de Booij voor de 0-2 en door twee goals van Patrick Joossens werd het 0-4. Poule 17. Halsteren-Terneuzense Boys 3-0: De overwinning voor de Brabanders was verdiend, maar wel geflatteerd. Vor Halsteren scoorden Tom de Bonte, Ricky Willigers en Eric van de Watering. De Noormannen-Tholense Boys MIDDELBURG - De zaterdag-tweede klassers SSV'65 en Nieuwdorp be gonnen sterk aan het bekertoer nooi. Beide teams boekten klinken de zeges en hielden het eigen doel schoon. Poule 11. SSV65-AZW 6-0: SSV'65 had wei nig moeite met AZW. Jimmy Ver linde opende de score voor de Goe- se formatie en dat was het start sein voor een doelpuntrijke wed strijd. Souliman Abali verdubbelde de score. AZW had weinig in te brengen tegen SSV'65, dat het spel controleerde. In de tweede helft was SSV'65 ver uit de betere. Pim Bruins tekende aan voor de derde treffer en toen er ook nog een bal in het eigen AZW-doel werd geschoten, wat de 4-0 betekende, was het hele maal over voor de Zeeuws-Vlamin gen. Dennis Verweij maakte de 5-0 en Christiaan Boon zette met zijn treffer de eindstand op 6-0. HW'24-Kapelle 3-0: HW'24 leg de tegen zaterdag-derdeklasser Ka- pelle een goede eerste helft op de mat. Met name Thomas Leegwater deed van zich spreken. Hij zette zijn team op 1-0 en verdubbelde de voorsprong één minuut later. Na de rust lag het tempo wat lager dan in de eerste helft. Kapelle, nog steeds op achterstand, had weinig echte mogelijkheden om die ach terstand ongedaan. Thomas Leeg water, man van de wedstrijd, maak te ook de 3-0 voor HW'24 en dat was de doodssteek voor Kapelle. HW'24 kon na de derde-treffer de wedstrijd rustig uitspelen. Poule 15. Victoria'03-Nieuwdorp 0-4: Nieuwdorp beleefde zaterdag in Oudenbosch een goede start van het bekertoernooi door met 0-4 Christiaan Boon (links), hier in actie tijdens een duel met MZC'11, maakt de zesde treffer voor SSV'65. foto Willem Mieras van Victoria'03 te winnen. Ferhan Topal opende de score voor de za terdag-tweedeklasser. Ondanks zijn goal van Topal bleven de krachtsverhoudingen tussen beide ploegen tot de rust gelijk. In de tweede helft gooide Nieuwdorp het tempo omhoog. Frank Oost- dijk zorgde met zijn treffer voor de 0-2 en Martin Smaardijk maakte de derde goal voor de Bevelandse equipe. Giovanni Lekaj nam de 0-4 voor zijn rekening. Hij benutte een strafschop. 1-3: Bij de ploeg uit Westkapelle ontbraken verschillende basisspe lers, die zich vermaakten op het Lowlandsfestival. Tholense Boys domineerde de wedstrijd vanaf het begin en nam bij de rust door doelpunten van Reinier de Groen, Marien Hopmans en Lourens Bo venberg een terechte 0-3-voor- sprong. In de tweede helft hoefde het niet meer zo nodig voor de Tholenaren. De wedstrijd was im mers gespeeld. In de slotfase kon Jacco Cijsouw voor Noormannen nog de eer (1-3) redden. Poule 20. Internos (zat)-Oostka- pelle 0-6: Vanaf het begin legde de zaterdagtweedeklasser zijn wil op aan Internos. Halverwege het duel stond het 0-3 door twee tref fers van Arjen Pattenier en een van Turgut Kizilarslan. In de twee de helft hetzelfde spelbeeld. Kizi larslan scoorde de 0-4, waarna Pat tenier zijn derde treffer maakte. Wouter Verduijn maakte het suc ces compleet met het mooiste doel punt van de wedstrijd. Verduijn schoot de bal vanaf de zijkant in de kruising. VLISSINGEN - De vierde wedstrijd in het kader van de Zeeuwse ATB Zomercup, die maandag 29 augus tus in Vlissingen zou worden ge houden, gaat niet door. De reden hiervan is de ziekte van organisator Bert van Gils die in middels het ziekenhuis in Terneu- zen wel heeft verlaten. Hij werd onlangs na een koers onwel. De Vlissinger verblijft nu thuis maar zal enige tijd moeten revalideren. De afgelasting heeft tot gevolg dat de strijd om de Zomercup ditmaal slechts uit vier wedstrijden be staat. Voor het algemeen klasse ment zullen daardoor slechts drie wedstrijden meetellen. De vierde en laatste wedstrijd wordt nu op zaterdag 24 septem ber in de boswachterij van Wester- schouwen in Burgh-Haamstede ge houden. Hier is tevens de strijd om het open Zeeuws kampioen schap. Martijn Backx van SKNWK (zwarte broek) glipt met de bal tussen twee spelers van Zeeland Sport door. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59