321 sport Geduld Kerkhove beloon 'Er bleven nog wel andere si Arsenal-trainer Wenger kruipt in slachtofferrol NK TENNIS Zierikzeese is in de finale sterker dan Van der Meet: 7-6 6-1 maandag 22 augustus 2011 door Wilber Hack DEN HAAG - Arsenal-coach Arsene Wenger zat er zaterdagmiddag in het eigen Emirates Stadium als een verzopen kat bij. Met de handen drukte hij zijn natte haren tegen zijn schedel na de 0-2-nederlaag in de eerste Engelse topper tegen Li verpool. In Engeland bestaat er een gezegde dat het nooit regent, maar hoost. De Fransman gebruik te het dankbaar in zijn betoog om de teleurstellende seizoensstart te verklaren. Al drie, vier maanden storten foutieve arbitrale beslissin gen zich als een hoosbui over Ar senal uit, zei de Fransman. Hij doelde deze keer op de twee doelpunten van Liverpool, waar in beide gevallen buitenspel aan voor af ging. Daarin had hij wel gelijk. Bij de openingstreffer bevond Luis Suarez, die op de bank begonnen was, zich achter de defensie van Arsenal. De achttienjarige Ignasi Miquel moest daardoor ingrijpen en deed dat zo ongelukkig dat hij de bal via het hoofd van Ramsey in eigen doel trapte. Bij de 0-2 in de slotminuut haalde doelpunten maker Suarez voordeel uit zijn bui tenspelpositie bij het begin van de aanval. „Schandalig", analyseerde Wenger, die zich door de nederlaag nog ver der in het nauw gedreven voelt. De twee goals waren eigenlijk het gevolg van een onbesuisde actie Arsene Wenger BUITENLANDS BELGIE Sint Truiden-SC Lokeren 0-2, OH Leuven-KV Mechelen 1-2, Westerlo - AA Cent 2-3, Cercle Brugge-RC Genk 3-2, Zulte-Waregem-Club Brugge 1-1, Anderlecht-RAEC Bergen 2-2, Stan dard Luik-KV Kortrijk 3-1. KV Mechelen 4- 9 RCGenk 4- 5 Standard Luik 4 - 9 Germinal B. 4-5 Club Brugge 4 - 8 RAEC Bergen 4 - 5 AA Gent 4-7 SC Lokeren 4 - 4 - Cercle Brugge 4-7 Lierse SK 4-3 Anderlecht 4-7 OH Leuven 4 - 3 Zulte-W 4-6 Sint Truiden 4- 1 KV Kortrijk 4 - 5 Westerlo 4 - 1 DUITSLAND Borussia Dortmund-FC Nurnberg 2-0, Bayern Munchen-Hamburger SV 5-0, W. Bremen-SC Freiburg 5-3, VfB Stuttgart-Bayer Leverkusen 0-1, FC Augsburg-1899 Hoffenheim 0-2, FC Koln-FC Kaiserslautern 1-1, FSV Mainz 05-FC Schalke 04 2-4, Hannover 96-Hertha BSC 1-1. Borussia MG 3 - 7 VfB Stuttgart 3 - 4 Hannover 96 3- 7 VFL Wolfsburg 3 - 3 Bayern M. 3 - 6 FC Nurnberg 3 - 3 FC Schalke 04 3- 6 Hertha BSC 3- 2 Werder Br. 3-6 FC Augsburg 3 - 2 Bor. Dortmund 3 - 6 FC Kaisersl. 3 - 2 Hoffenheim 3 - 6 SC Freiburg 3 - 1 FSV Mainz 05 3- 6 Hamburger SV 3- 1 B. Leverkusen 3 - 6 FC Koln 3 - 1 van Arsenal-middenvelder Emma nuel Frimpong. Wenger zelf schroefde het verwachtingspa troon rond de achttienjarige Gha- nees met Engels paspoort hoog op. Hij oordeelde dat zijn speler in de nationale selectie thuishoorde. Zo gedroeg Frimpong zich ook. Al in de beginfase ruziede hij om een inworp die scheidsrechter Martin Atkinson abusievelijk aan Liver pool gaf Het kwam hem op een gele kaart te staan met grote gevol gen. Na de pauze joeg Frimpong achter een bal aan die hij op het middenveld aan Lucas dreigde te verspelen. Met gestrekt been ging hij het duel aan. Het kwam hem op een tweede gele kaart te staan. Wenger oordeelde dat Frimpong het slachtoffer was geworden van zijn eigen enthousiasme. Maar daar kwam hij niet zomaar mee weg. In vijftien jaar onder het be wind van de Fransman incasseer de Arsenal 87 rode kaarten. Dus wijzen de Engelse media op een structureel gebrekaan discipline bij de spelers van Arsenal. Bij de competitie-ouverture vorige week moest Gervinho al met rood van het veld. Alex Song kreeg achteraf een schorsing van drie wedstrijden aan de broek omdat hij op het been van Joey Barton was gaan staan. Arsenal kampte al met veel blessu res en dus stond tot ieders verba zing Samir Nasri - van wie toch verwacht werd dat hij naar Man chester City zou gaan - weer in de basis. „Ik zou zeer tevreden zijn als Nasri bij de club blijft. En als hij er woensdag nog is, zal ik hem zeker in de Champions Leaguewedstrijd tegen Udinese gebruiken", verklaar de Wenger. De vraag is of Arsenal dat nog bij de Uefa voor elkaar kan krijgen. Want Nasri is niet opgegeven op het lijstje van 25 spelers dat in de Champions League mag uitko men. Als de Londense ploeg ook van Udinese verliest, dreigt de zond vloed zich over Wenger uit te stor ten. De reacties van de eigen aan hang waren zaterdag al niet mals. Het publiek wil geen tieners meer, maar vedetten die de club prijzen kunnen bezorgen. ENGELAND Sunderland-Newcastle United 0-1, Arsenal-Li verpool 0-2, Aston Villa-Blackburn Rovers 3-1, Everton-Queens Park Rangers 0-1, Swansea Ci- ty-Wigan Athletic 0-0, Chelsea-West Brom- wich Albion 2-1, Norwich City-Stoke City 1-1, Wolverhampton Wanderers-Fulham 2-0, Bol- torf Wanderers-Manchester City 2-3. Man. City 2 - 6 Wigan Athletic 2 - 2 Wolverh. 2 - 6 Stoke City 2 - 2 Aston Villa 2-4 Sunderland 2 - 1 Liverpool 2-4 Arsenal 2- 1 Chelsea 2-4 Fulham 2-1 Newcastle Utd 2-4 Swansea City 2 - 1 Man Utd 1 - 3 Tottenham H. 0-0 Bolton W. 2- 3 Everton 1- 0 QPR 2- 3 WB Albion 2- 0 Norwich City 2-2 Blackburn R. 2-0 SCHOTLAND Aberdeen-Inverness CT 2-1, Dundee United- Dunfermline Athletic 0-1, Hibernian-St. Mirren 1 -2, Motherwell-Glasgow Rangers 0-3, Kilmar- nock-Heart of Midlothian 0-0, Celtic-St. John stone 0-1 Glasgow R. 4-10 Heart of M. 5- 5 Motherwell 5-10 Dundee United 5- 5 Celtic 4- 9 St. Johnstone 4- 4 Dunfermline 4-8 Aberdeen 5-4 St. Mirren 5-8 Hibernian 4 - 3 Kilmarnock 4-6 Inverness CT 5-1 door Roeland van Vliet Geduld was zaterdag het sterkste wapen van Lesley Kerkhove. De Zierikzeese ten nisster hield in de fi nale van het Nederlands kam pioenschap de rally's bewust lang en wachtte op de fout van Angeli- que van der Meet. „Ik wist dat zij graag snel het punt maakt en dus zomaar drie ballen op rij uit kan slaan. Daar heb ik op ingespeeld", zei de Zierikzeese. „En ik accep teerde dat er af en toe een prachti ge winner van haar tussen zou zit ten." De negentienjarige Kerkhove won de eindstrijd op het Amstelveense gravel met 7-6 en 6-1. Ze speelde weer een slag beter dan in haar hal ve finale tegen Danielle Harmsen, waarover ze vrijdag ook al redelijk tevreden was. „Nu was ik nog sta bieler. Tegen Danielle wisselde ik de mooie punten nog wel af met fouten, maar vandaag gebeurde dat een stuk minder." De Zierikzeese had nog wel wat problemen met haar eerste servi ce. Die was aan de lage kant. Maar zodra de bal op een juiste manier in het spel was gebracht, was ze de meerdere van haar opponente. Van der Meet had haar dag dan ook niet. Ze was vooraf bijzonder gespannen - terwijl Kerkhove juist relaxed oogde - en kwam daar in de partij ook niet meer van af. De inwoonster van 's-Heer Abtskerke serveerde nog wel naar behoren, maar had geen antwoord op de re turns van de Schouwse. „Ik stond steeds vanaf bal één onder druk. Haar spreiding was heel goed en ze sloeg wel heel veel ballen nét in." Dat leidde zo nu en dan tot flinke frustratie bij de Bevelandse. „Ik weet dat je niet elke dag zo kunt spelen als ik vrijdag deed", zei ze, refererend aan haar ijzersterke op treden tegen de nummer één van de plaatsingslijst, Olga Kalyuzhna- ya. „Maar dat geldt ook voor de wedstrijd van vandaag. Nu ging wel heel veel mis." Dat werd voor het eerst echt duide lijk in de tiebreak van de eerste set. Nadat Van der Meet het eerste punt pakte (een minibreak), sloeg Kerkhove toe. Geconcentreerd en gedecideerd haalde ze de zeven be nodigde punten achter elkaar bin nen. Daarna was het verzet van Van der Meet gebroken. Haar eerste ser- vicegame verloor ze direct, onder meer door een prachtige lob, en daarna gaf ze het min of meer op. Bij 3-0 voor Kerkhove liet de Beve landse zich nog behandelen aan haar schouder. In het voorjaar haar had ze veelvuldig last van het Lesley Kerkhove speelt uiterst geconcentreerd en geeft daardoor Angelique van gewricht. Deze medische time-out was echter niet om hem door de fysiotherapeut los te laten maken. „Eigenlijk had ik nergens last van en beïnvloedde mijn schouder mijn spel helemaal niet", bekende ze. „Ik probeerde alleen even wat rust te pakken. Misschien dat het zou helpen." Dat deed het slechts even. Ze kreeg op de service van Kerkhove een breakpunt, dat ze niet benut, en behield vervolgens haar eigen opslag. Maar na de 4-1 speelde de jongste van de twee de partij soli de uit. Ze plukte zelfs de nauwe lijks opstuitende ballen van Van der Meet van de grond en liet haar tegenstandster daarna weer de fout maken. Voor Kerkhove is het haar vierde nationale titel. In voorgaande jaren won ze één keer het NK onder zestien jaar en twee keer het NK onder acht tien jaar. „Maar dat waren allemaal indoor-NK's", zei ze. „Nu heb ik la ten zien dat ik ook goed ben op gravel." Voorheen speelde de Zierikzeese niet al te graag op het gemalen bak steen. „Ik deed liever mee aan hardcourttoernooien. Die onder grond lag me altijd beter. Voor gra vel heb je veel loopvermogen no dig en dat heb ik nooit echt ge had." Maar door hard te werken heeft ze haar achterstand op het gravel weg gewerkt. Het scheelt, zo zei ze, dat ze al anderhalf jaar geen last meer heeft gehad van knieblessures. Die maakten haar overgang van de ju nioren naar de senioren bijzonder moeilijk. „Nu heb ik al tijden ge woon kunnen trainen, trainen en nog eens trainen. En dat zie je te rug." Kerkhove won dit jaar al één ITF- door Roeland van Vliet Er kon niet gesproken wor den van een gedevalueerd Nederlands kampioenschap, vond Lesley Kerkhove. Arantxa Rus en Michaëlla Krajicek steken er wel bovenuit, zei ze, maar van de andere afwezigen had ze in de ze vorm zeker winstkansen gehad. De beste zes vrouwen - gezien op de wereldranglijst - ontbraken in Amstelveen. „Dat Rus en Krajicek hier niet zijn, dat snap ik wel. Die richten zich op de US Open en zijn daarom nu al op hardcourt be zig. Dat zou ik ook doen als ik zo hoog op de ranking stond. Maar voor de anderen doe ik niet zo veel onder, hoor." Daarmee doelde ze op Kiki Ber- tens, Bibiane Schoofs, Richel Ho- genkamp en Elise Tamaëla. De eer ste drie stelden andere prioritei ten; de laatste had graag aan het NK meegedaan, maar was nog niet fit genoeg nadat ze klappen had gehad bij een toernooi in Duitsland. Kerkhove: „Er bleven overigens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56