3 Fabian Wilson oogst lof en Goes geeft Kloet nge stof tot nadenken 301 sport Duel komt te vroeg voor Terneuzen DISTRICTSBEKERTOERNOOI Hoek is een maatje te groot voor Terneuzen. De hoofdklasser verslaat de zondag-eersteklasser met 4-0. maandag 22 augustus 2011 terneuzen - De ene bekerwed strijd is de andere niet. Vorig sei zoen ontmoetten Hoek en Ter neuzen elkaar in de kwartfinale van het bekertoernooi. Hoek kwam toen met de schrik vrij en won via een gelukkige treffer van Ferry Alfons. Zaterdag, in de eer ste ronde, was het kwaliteitsver schil veel groter en kon Terneuzen de opponent nimmer verontrus ten: 0-4. „Deze wedstrijd kwam voor ons te vroeg", stelde trainer Diederik Hiensch van Terneuzen. De Zeeuws-Vlaamse club, gepromo veerd naar de eerste klasse, is twee weken voor het begin van de competitie nog zoekende. Na het vertrek van Fabian Wilson en het wegvallen van Roel Alberti (ern stige knieblessure) staat Hiensch voor de taak om zijn defensie op orde te brengen. „Het was vandaag uit proberen", zei Hiensch. Tim de Feyter speelde te gen Hoek als mandekker, terwijl Jonathan Weever als linksback opereerde. „Erik-Jan Naudts zou ook nog in de verdediging kun nen spelen, maar die heb ik straks misschien ook voorin nodig", al dus Hiensch. De oefenmeester was zaterdag erg druk met de coaching en stond veelvuldig langs de lijn. „Als je ploeg steun nodig heeft, moet je die vanaf de kant zoveel mogelijk geven", zei Hiensch. Normaliter kunnen Remco van Leeuwen, Dennis de Kraker en Jordi van Bre men als verlengstuk fungeren, maar de 'routiniers' hebben het in deze fase van de voorbereiding al druk genoeg met zichzelf „Na een ongelukkig begin hebben we tegen Hoek wel van onszelf af gebeten en hebben we terugge- knokt", zei Hiensch. Hierdoor bleef de thuisclub een afstraffing met grote cijfers bespaard. Voor rust was het verschil groot, na de pauze was het duel iets meer in evenwicht, al kreeg Terneuzen nauwelijks kansen. Zo af en toe was Dominique Verlinde, die in de eerste helft met een prachtige knal de lat had geteisterd, nog wel eens dreigend. Hoek wacht nog drie bekerwedstrijden op weg naar het begin van de competitie. door Peter van Kouteren kloetinge - In een rechtstreekse confrontatie was Goes tegen Kloe- tinge oppermachtig. De zondag club won op vreemde bodem door treffers van Kyle Doesburg en Yves Nyemb met 0-2. Dat was een magere afspiegeling van de wa re krachtsverhouding. Goes scoorde slechts twee keer, maar vooral na de hervatting had de score veel verder moeten op lopen. „Het had gewoon 6 of 7-0 kunnen zijn", vond trainer Gérard de Nooijer, die vanwege een schor sing niet in de dug-out zat, maar langs de lijn stond. Dat Kloetinge een grotere afstraf fing bespaard bleef, werd ook in het kamp van de thuisploeg be seft. Trainer Cees Houtepen was vooral teleurgesteld omdat een aan tal spelers net als vorig seizoen ver baal de strijd had gezocht met de scheidsrechter en daarvoor met kaarten was bestraft. Het resulteer de in het slotkwartier onder meer in een rode kaart voor Timo Jan sen en Corné Schilperoort. „Opgelopen uit frustratie", stelde de trainer gelaten vast. Houtepen zei zich twee weken voor de start van de competitie geen zorgen-te maken. „Als ik zie wat we nog kun nen brengen, ben ik daar niet bang voor. Verder laat ik me er niet over uit." De oefenmeester gaf daarmee aan niet te willen ingaan op het feit dat een aantal vaste waarden van vorig seizoen zaterdag de voorkeur had gegeven aan een bezoek aan het popconcert Lowlands in plaats van de groen-witte kleuren te ver dedigen. Kloetinge mocht in de eerste helft van de prestigestrijd het spel ma ken van Goes, maar kreeg al vroeg in het duel de rekening voor veel druk naar voor gepresenteerd. Ar biter Pijpers wuifde buitenspel van Kyle Doesburg weg, waarna de aanvaller 0-1 aantekende. „Daar na hebben we voor rust tachtig procent balbezit gehad", vond Houtepen. „Goes speelde vanuit de counter. Dat deden ze goed." Kloetinge was in aanvallend op zicht onmachtig. Van Goes ging veel meer dreiging uit, maar tallo ze kansen bleven onbenut. De 0-2 van Yves Nyemb bleek de dood steek voor de thuisploeg. Nyemb, die na een mislukt avontuur bij Ba ronie dinsdag voor het eerst mee- trainde, maakte in de tweede helft zijn heroptreden. „Ik had bij Baro nie in het tweede moeten begin nen", vertelde hij. „Dat vond ik heel jammer en zag ik niet zitten. Ik was bij Goes weggegaan, maar de groep heeft me goed opgevan gen. Ik was blij toen ik scoorde, maar we hadden het daarna af moeten maken. De tweede die ik maakte (afgekeurd) was echt geen buitenspel. We hebben daarna veel kansen gehad, maar ze niet af gemaakt." Ook voor Sherief Tawfik was het een bijzondere middag. De centra le verdediger liep in maart 2010 bij de beloften van RBC zwaar kruis bandletsel op en maakte in Kloe tinge na een lange revalidatie na de hervatting zijn eerste 45 minu ten voor Goes. „Vier weken gele den is er een schroef uit mijn knie gehaald", zei hij. „Om terug te ko men is dit goed. Goes heeft een leuk team." De formatie van Gérard de Nooijer gaf na de hervatting ach terin geen krimp en dook met de snelle Kyle Doesburg, Yves Nyemb en Ignacio Missaine heel vaak in de ruimte achter de Kloetingse ver dediging. Het leidde tot mogelijk heden, maar niet tot doelpunten. Waar De Nooijer zijn ploeg met de week sterker vindt worden, kan Cees Houtepen zich in de aanloop naar de competitie opmaken voor overuren. „Ik heb in de rust ge zegd dat er heel veel ruimte lag tus sen hun verdediging en hun keeper, omdat het een lijnkeeper is. Maar we kregen de 2-0 te vroeg tegen. Nadien zijn we niet meer in ons spel geweest. Niemand was scherp, dit was geen beste wed strijd van ons. Vergeten en boek dicht? Helemaal niet. Dat boek moet verder open. Maandag g5an we goed nabespreken. Laat ze maar spreken." Kloetinge-Goes 0-2 (0-1). 6. Kyle Doesburg 0-1, 46. Yves Nyemb 0-2. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Sofyan Azzagari, Roy Mulder (Kloetinge), Niels Paardekooper (Goes). Rode kaart: Timo Jansen, Corné Schil peroort (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 400. Fabian Wilson (links) snelt langs Jarno Waebeke van Terneuzen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54