één dag koningin zich af in Vuelta sport29 Emotioneel afscheid van Exquis Nadine Boasson Hagen zegeviert ook in Hamburg Wereldjudobond: 'Geesink een legende' 'Grand Prix judo naar Amsterdam' Tienkamper Clay laat WK schieten Herlings ziet Roezen verder uitlopen maandag 22 augustus 2011 De score van Adelinde Comelissen in de kür op muziek (88,839 procent) was een per soonlijk record. foto Robin Utrecht/ANP door Giel Hendrix ROTTERDAM - Terwijl Hare Majes teit - koningin Beatrix was specia le gast op het EK gistermiddag - op de eretribune de handen op el kaar bracht, stapte Adelinde Cor- nelissen met Parzival vorstelijk door de ring in het Kralingse Bos. De 32-jarige amazone uit Nijkerk werd toegejuicht door zo'n 7.000 toeschouwers en voelde zich te recht 'koningin voor een dag'. Moeiteloos nam de amazone het stokje over van Edward Gal en To- tilas, die twee jaar geleden in Windsor op het EK twee gouden plakken en een zilveren medaille veroverde. Adelinde Cornelissen moest het afgelopen week in Rot terdam doen met twee keer goud (Grand Prix Special en kür) en brons, omdat haar teamgenoten haar tijdens de landenwedstrijd in de steek lieten. Niet opzettelijk na tuurlijk, maar gewoon omdat ze op dit moment niet over de juiste paarden beschikken om een rol van betekenis te spelen in de dres suur. Dat had de amazone natuurlijk ook wel geconstateerd na de ver koop van Totilas aan Paul Schockemöhle. Maar nuchter als zij is, trekt ze zich van dat soort za ken niet veel aan. „Je kunt er wel in blijven hangen", vertelde ze gis termiddag na de huldiging, „maar dat heeft verder natuurlijk weinig zin. Het is sneu en jammer voor Nederland dat de laatste tijd enke le paarden verkocht zijn en na tuurlijk moet er nu kwaliteit bij willen we volgend jaar in Londen een grote rol spelen. Maar per soonlijk kan ik daar verder niet veel mee. Ik houd gewoon vast aan mijn eigen plan." De zege van gisteren in de kür, ■aaKBTBBTOMMawataMM gg BBWHtMffl de 13,5 kilometer lange ploegen tijdrit, waarmee de Vuelta zater dag in Benidorm op gang werd ge schoten, kwam het team, dat met een wildcard is toegelaten, uit op een fraaie zevende plaats. Het ne gental van Skil hoefde amper acht tien seconden toe te geven op de winnende Leopard-ploeg, die op sleeptouw werd genomen door Fa bian Cancellara. „En we hadden nog beter gekund als we een paar kleine foutjes had den vermeden", aldus Kemna, die in Benidorm beduidend minder te klagen had dan zijn Rabo- baftk-collega Erik Dekker. Tot zijn grote teleurstelling zag de Drent dat zijn team in de ploegentijdrit bleef steken op een povere vijf tiende plaats op dertig seconden van Team Leopard. „Ik had op voorhand gehoopt op een super tijdrit. Dat we slechts vijftiende worden, kun je op zijn zachtst ge zegd bizar noemen", foeterde Dek ker. De zwakste schakels in de sputte rende Rabobank-trein waren de Spanjaard Oscar Freire, die onder weg moest lossen, en Matti Breschel. De Deen, die zijn voor jaar de mist zag ingaan door een knieblessure, revancheerde zich gisteren enigszins door in de tweede etappe naar de vijfde plaats te sprinten. Ook Paul Martens gaf Rabobank een zetje in de goede richting. Als lid van de kopgroep kwam de Duitser gis teren als eerste boven op een colletje van derde categorie. Het volstond voor Martens om van daag in de bergtrui te mogen star ten. De rode leiderstrui, na de ploegen tijdrit nog in handen van Jacob Fuglsang, werd gisteren overgeno men door ploegmaat Daniele Ben- nati. De Italiaan van Team Leo pard heeft weliswaar dezelfde tijd als ploegmaat Fuglsang, maar staat hoger geklasseerd in het pun tenklassement. met een score van 88,839 procent en meer dan vier procent voor sprong op de rest, was een beetje de revanche voor de titel die ze za terdag pakte in de Grand Prix. Want dat ze die proef won kwam een beetje vreemd over. Cornelis sen maakte namelijk een fout in het programma. Ze reed verkeerd, hield zich niet aan de volgorde van de voorgeschreven proef. Ze werd door de jury afgebeld en reed vervolgens het juiste par koers. In verschillende sporten zou zoiets meteen diskwalificatie betekenen. In de dressuur leidt dat tot twee strafpunten, die op. een totaal van zo'n 400 punten voor Adelinde slechts 0,417 pro cent van de totaalscore uitmaken. Omdat ze verder nauwelijks fou ten maakte, kon ze toch nog die ti tel pakken. „Ik pakte het meteen weer op na die blunder. Ik wist dat ik strafpunten zou krijgen en wilde dat weer goed maken." Achteraf kon de winnares er wel om lachen, maar ze gaf toch wel eerlijk toe 'dat ze zich behoorlijk nerveus gemaakt had'. -„Ik heb niet meer naar de andere ruiters gekeken, mijn vriend kwam me hun scores doorgeven. Ik was even de weg kwijt en weet nog steeds niet waar het aan lag. Over- concentratie misschien. Met name voor Parzival was ik zaterdag blij. Hij heeft me nog nooit in de steek gelaten en dan maak ik zo'n fout. Dat verdient hij natuurlijk niet. Dat was ook het grote verschil met vandaag", vulde ze blij aan. „Parzival was opnieuw top en ik was deze keer ook goed." Te goed in ieder geval voor de con currentie, die niet in de buurt van haar kon komen. Voor velen van zelfsprekend, want na zaterdag was zij ondanks alles de grote favo riete voor de titel in de kür. HAMBURG - Een week na zijn eind zege bij de Eneco Tour heeft de Noor Edvald Boasson Hagen we derom een mooie prijs gewonnen. De wielrenner van Team Sky schreef gisteren in Hamburg de Vat- tenfal Cydassics op zijn naam. Boasson Hagen klepte in de spurt de Duitser Gerald Ciolek en de Slo veense sprinter van Vacansoleil, Borut Bozic. Tijdens de voorlaatste beklimming van de Waseberg gingen tien cou reurs in de aanval, onder wie Maar ten Tjallingii en Vacansoleil-cou- reurs Björn Leukemans en Marco Marcato. Toen de coureurs van Team Sky zich aan kop zetten, wer den de vluchters tijdens de laatste beklimming in de kraag gegrepen. Op die heuvel verloren sprinters als Thor Hushovd en André Greipel het contact met het peloton, waar na Team Sky zijn sprinttroef Boas son Hagen in stelling bracht. Hans Peter Minderhoud laat Exquis Nadine waardig afscheid nemen van het internationale dressuur. foto Robin Utrecht/ANP ROTTERDAM - Huilend legde Hans Peter Minderhoud gistermiddag de laatste meters met zijn merrie Exquis Nadine af op het EK dres suur in Rotterdam. De emoties gin gen met de uit Westkapelle afkom stige ruiter op de loop. Hij wist dat het voor de zestienjari ge Nadine de laatste opgave op in ternationaal topniveau was. En zij had het er goed vanaf gebracht. „Dat was ook de bedoeling", snot terde Minderhoud later. „Vijf jaar op topniveau heeft ze gelopen. Bij gedragen aan vier teammedailles en me nooit in de steek gelaten. Ik wilde dat ze waardig afscheid kon nemen en dat is gelukt." Het was, zo dacht Minderhoud, als of de merrie ook voelde dat ze aan haar laatste kunstje bezig was. Zo deed ze haar best. „Ze moest het uit haar tenen halen, zo leek het wel. Het kostte haar meer moeite dan in het verleden. Het was de beste van de drie proeven op het EK hier. Ik heb tevoren weinig ruchtbaarheid gegeven aan haar af scheid, omdat ik niet wilde dat de mensen haar zouden zien als een oud paard. Ik wilde met haar stop pen op een hoogtepunt en haar nog een lekker leven bezorgen PARIJS Tijdens de zestigste verjaardag van de wereldjudobond IJF, gisteren ge vierd in Parijs, is Anton Geesink of ficieel benoemd tot legende. De olympisch kampioen van 1964 kreeg die 'prijs' postuum. Hij over leed een jaar geleden op 76-jarige leeftijd. Geesink kreeg niet de titel 'beste ju doka aller tijden'. Die eer ging naar de Fransman David Douillet. PARIJS De internationale judowereld strijkt eind november zeer waar schijnlijk toch in Nederland neer. Judo Bond Nederland rekent er op dat de Grand Prix die vanwege geldgebrek niet in Rotterdam kan worden gehouden, in Amsterdam plaatsvindt. Dat liet voorzitter Jos Heil zaterdag weten vanuit Parijs, waar deze week het WK worden gehouden. thuis. Dat is gelukt en dat schoot allemaal door me heen die laatste meters in de ring." De twee routiniers van de Neder landse dressuurploeg, het koppel Edward Gal en Hans Peter Minder houd, presteerden in Rotterdam in totaliteit matig. Hun teambrons in de landenwedstrijd is slechts te danken aan de hoge score van Cor nelissen in de Grand Prix. Minderhoud (vijftiende) haalde met de hakken over de sloot de Special-proef van zaterdag. Ook daar leverde hij een matige pres tatie met Exquis Nadine. Met de veertiende plek plaatste hij zich nog net voor de kür op muziek. Maar met het laatste kunstje revan cheerde hij zich gisteren enigszins. De score van 76,571 procent was goed voor dé elfde plaats. Minderhoud zal Nadine komende winter bij wijze van afscheid nog wel eens rijden op een groot con cours (mogelijk Den Bosch of Am sterdam), maar verder zal hij zich gaan concentreren op Tango en en kele jongere paarden (Johnson en Vivaldi). Minderhoud: „In princi pe is Tango als haar opvolger het paard voor de Olympische Spelen van volgend jaar." DAE'GU De Amerikaanse atleet Bryan Clay moet de wereldkampioenschappen in Zuid-Korea aan zich voorbij la ten gaan. De olympisch kampioen op de tienkamp heeft te veel last van een knieblessure. „Als ik aan een wedstrijd meedoe, wil ik winnen. Maar gezien de pro blemen met mijn knie, weet ik dat ik niet in topvorm zal zijn", lichtte de 31-jarige Clay zijn afmelding toe. MATTERLEY BASIN Motorcrosser Jeffrey Herlings is gis teren bij de Grote Prijs van Groot- Brittannië een podiumplaats net misgelopen. De jonge Brabander eindigde in de MX2 als vierde. De Duitser Ken Roezen was in bei de manches de rapste op het cir cuit van Matterley Basin. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Roezen nu 43 punten (590 om 547) meer dan Herlings.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53