Cornelissen is voor Skil werpt alle schroom van 281 sport Hockeysters Oranje zijn toeschouwer in eigen wedstrijd Oranje in 'veel te laag tempo' naar acht goals Adelinde Cornelisse baart opzien met twee Europese titels. Aan die van zaterdag (Grand Prix Special) zit een luchtje, maar die van zondag (kür op muziek) is onomstreden. maandag 22 augustus 2011 door Rik Spekenbrink MÖNCHENCLADBACH - Niet boos zijn, maar teleurgesteld. Door gaans is dat erger; maar niet in het geval van Max Caldas. „Met de emotie boosheid kan ik veel min der", legde de vrouwenbonds- coach uit. Het Nederlands hockeyelftal ging gisteravond op het EK pijnlijk en onverwachts onderuit tegen Span je. Na het vroege doelpunt van Bar bara Malda, uit een eigenlijk mis lukte strafcorner, gooiden de Spaansen achterin met succes de deur dicht. Daar kwam bij dat nie mand aan de kant van Oranje haar beoogde niveau haalde. Grote ge volgen heeft de nederlaag niet, maar het is wel een tik. „We waren slordig, onvoorbereid en te afwachtend. Het was van daag tachtig'procent en dan kan je het tegen elke ploeg moeilijk krij gen. Ik heb dus wel een idee wat er misging, maar het wordt ook tijd dat de speelsters zelf met hun verhaal komen", zei Caldas, die voor gisteravond nog een nabe spreking plande."„We waren toe schouwer in onze eigen wedstrijd. De speelsters dachten steeds dat degene naast hen het wel zou op lossen." In de warming-up werd Caldas er door zijn assistent Alexander Cox al op gewezen dat het 'een beetje slap was'. „Dan kan het goed zijn een doelpunt tegen te krijgen om wakker te worden, maar dat ge beurde na twintig minuten nog niet", zei een rustige Caldas. Na de dramatische eerste helft her stelde zijn ploeg zich enigszins. Een strafcorner van Maartje Pau- men (nul op zes) eindigde op de lat, dat was nog pech. Verder was het vooral gebrek aan scherpte voorin, want er kwamen nog aar dig wat goede kansen. De Spaanse goalie was wel in vorm. Zaterdagmiddag had Nederland het EK nog flitsend geopend, met een 8-o-zege op Azerbeidzjan. Na de zes cornergoals (uit tien pogin gen) en twee velddoelpunten wees niets op een naderende ze perd. Caldas, die graag en veel rouleert, begon gisteren met zes nieuwe speelsters ten opzichte van het eer ste duel. Naomi van As zat op de tribune. „Ze is niet geblesseerd, maar de medische staf vond het beter haar niet twee dagen op rij in te zetten, gèzien haar recente blessure. Zoals we Eva de Goede zaterdag niet hebben gebruikt. In ruil daarvoor heb ik twee extra fit te speelsters voor de rest van het toernooi." door Rik Spekenbrink MÖNCHENCLADBACH - Hockey- bondscoach Paul van Ass wachtte even met zijn opmerking tot zijn collega van de Franse ploeg de zaal had verlaten. Oranje had de tricolo res in de openingswedstrijd van het EK net met 8-1 van de mat ge veegd en Australiër Scott Good- heart liet werkelijk geen spaan heel van zijn team. „Maar ik vond ons helemaal nog niet zo goed spelen vandaag", bekende Van Ass, zich bijna generend. „Het baltempo en energieniveau lagen veel te laag. Als we maandag zo tegen Engeland spelen, gaan we eraf Maar om dat nu te zeggen waar Scott bij zit..." Van Ass wilde zijn ploeg vermoede lijk vooral nog wat extra op scherp zetten, want het toernooi met deze cijfers beginnen is nog niet zo verkeerd. Ook al is Frankrijk 'maar' de nummer zeventien van de we reld. „De verschillen tussen de top Champions Trophy De tophockeylanden zien komend jaar niets in een Champions Trop hy voor mannen in Australië, een maand voor het begin van de Spelen in Londen. „Ais dat toer nooi doorgaat, sturen we een jeugdteam", liet bondscoach Paul van Ass gisteren weten. In juni 2012 hebben de meeste teams in de aanloop naar Londen 2012 geen trek in een lange reis en een zwaar evenement, met het gevaar op vervelende blessures. vijf van Europa en de rest is erg groot. Maar dat is in het voetbal niet anders en in de hoofdklasse kan je ook opschrijven welke teams de play-offs halen", reageer de hij op vragen over het niveauver schil. In de rust (4-0 na goals van Taeke- ma, Jenniskens, Weusthof en Evers) vroeg Van Ass zijn ploeg een hoger tempo te hanteren. Dat gebeurde, wellicht door de druk kende warmte, maar even. Tussen de goals van Evers (2), Taekema en Van der Horst door mochten de Fransen zowaar nog tegen scoren. Van Ass: „Jammer. We hadden zelf ook meer doelpunten moeten ma ken. Aan de andere kant is de start van een toernooi altijd moeilijk, je hebt toch zenuwen." Tim Jenniskens was positiever ge stemd over de wedstrijd. „Natuur lijk weet je dat je van Frankrijk gaat winnen, het is ook wel lekker om daartegen te beginnen. Maar vergeet niet dat het voor mij en een aantal andere jongens een eer ste titeltoernooi is. Een EK is toch mooier dan een Champions Trop- hy." Met zijn 24 jaar is Jenniskens zeker niet de jongste international, maar met 22 interlands hoort hij wel bij de rookies. Hij heeft een goed ge voel over de huidige ploeg. „Ik zit er niet lang genoeg bij om een goe de vergelijking te kunnen maken, maar alles voelt goed in dit Oranje. Als je ziet hoe wij een doelpunt vie ren, iedereen rent massaal van ach ter naar voren. En niemand is zelf zuchtig. Dat kan ook niet, anders win je nooit iets." EK DRESSUUR Twee keer was er goud voor Adelinde Cornelissen, die Edward Gal op fraaie wijze opvolgde. door Patrick Delait PLAYAS DE ORIHUELA - Veel had het niet gescheeld of de ritzege waar het Nederlandse Skil-Shimano in deze Vuelta van droomt, was al in het openingsweekeinde binnenge haald door Marcel Kittel. Op de ve nijnige aankomst van de tweede etappe was het Duitse sprintka non alle topsprinters te snel af. Al leen tegen de verrassende jump van de Spanjaard Vicente Reynes en de Australiër Christopher Sut ton was hij niet opgewassen. Bei den profiteerden in de laatste kilo meter van een kort klimmetje om de rest te verschalken. Team Sky-renner Sutton, dit voorjaar ook al de snelste in Kuurne-Brus- sel-Kuurne, toonde zich uiteinde lijk de sterkste in badplaats Playas de Orihueia. Dit tot zijn eigen ver bazing. Ploegleider Rudie Kemna van Skil-Shimano bleef achter met ge mengde gevoelens, „We zijn tevre den met de derde plaats van Kit tel, maar ik heb het gevoel dat er meer had ingezeten", zei Kemna, die niet helemaal content was met de manier waarop zijn ploeg de sprint had voorbereid. „We hebben Marcel in de finale goed van voren gehouden, maar in de laatste kilometer verloren we de controle." De vele bochten en een lastige klimmetje in de slotkilometer gol den voor Kemna als verzachtende omstandigheden. Van een norma le massasprint was daardoor geen sprake zei de ploegleider, die niet verrast was door het sterke optre den van Kittel. Na zijn vier etap pezeges in de Ronde van Polen zal het Duitse goudhaantje ook in de Vuelta van zich doen spreken, verwacht Kemna. „Marcel is in vorm. Hij hoeft in de sprint nie mand te vrezen, al mogen we ook niet overmoedig worden. Een rit winnen in de Vuelta is niet sim pel." Niet alleen de podiumplaats van Kittel stemde tot tevredenheid in het kamp van Skil-Shimano. In Chris Sutton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52