sport 127 zlm. maar lof voor PSV in Den Haag Heerenveen op ontluisterende wijze af Groningen wijst bod PSV op Matavz af maandag 22 augustus 2011 PSV heeft zich bij FC Groningen gemeld voor Tim Matavz. De Eindhovense club heeft ook al een bod uitgebracht op de Sloveen. FC Groningen heeft de bieding naast zich neergelegd. Algemeen directeur Hans Nijland wil de hoogte van de som geld die PSV bereid is voor de clubtopscorer op tafel te leggen niet noe men. 'De klik was er. Achterin, op het middenveld én voorin zat het goed' Dries Mertens Met stip de beste ERE ADO Den Haag-PSV 0-3 (0-3). 21 Mertens 0-1, 24. Wijnaldum 0-2, 39. Toivonen 0-3. Scheidsrechter: Wegereef. Gele kaart: Verhoek, Immers, Leeuwin, Kum, Toornstra (ADO Den Haag), Lens, Manolev (PSV). Aantal toeschou wers: 12.710. VW Venlo-Ajax 2-2 (0-0). 47. Musa 1-0, 60. Musa 2-0, 68. Janssen 2-169. Sigthórsson 2-2. Scheidsrechter: Bossen. Gele kaart: Linssen (VW Venlo), Vertonghen (Ajax). Aantal oe- schouwers: 7.500. AZ-NEC 4-0 (0-0). 54. Aitidore 1-0, 64. Elm 2-0 (strafschop), 73. Aitidore 3-0, 85. Moisan- der 4-0. Scheidsrechter: Van Boekei. Rode kaart: 63. Cmovs (NEC). Gele kaart: Van Eij- den, Schone (NEC). Aantal toeschouwers: 15.589. Heracles Almelo-Feyenoord 1-1 (0-0). 63. G. Plet 1-0, 78. Fernandez 1-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Gele kaart: Looms, Quansah, Van der Linden (Heracles Almelo), Fernandez, Leer dam (Feyenoord). Aantal toeschouwers: 8.500. NAC Breda-FC Groningen 2-2 (0-2). 12. Bacu- na 0-1, 44. P. Andersson 0-2, 48. Schalk 1-2, 57. Lurling 2-2. Scheidsrechter: Kuipers. Gele kaart: Botteghin, Gilissen (NAC Breda), Bacuna, Holla (FC Groningen). Aantal toeschouwers: 17.300. sc Heerenveen-FC Twente 1-5 (0-3). 27. De Jong 0-1, 30. W. Janssen 0-2, 45. Janko 0-3, 66. Bajrami 0-4, 87. Narsingh 1-4, 89. Janko 1*5 (strafschop). Scheidsrechter Janssen. Gele kaart: W. Janssen, Ruiz, Brama (FC Twente). Aantal toeschouwers: 25.500. Excelsior-De Graafschap 1-1 (0-1). 27. Poe- pon 0-1, 82. Van Steensel 1-1. Scheidsrechter: Liesveld. Gele kaart: Vorthoren (Excelsior), Me ijer, Overgoor (De Graafschap). Toeschouwers: 3.125. Jan Wouters Vitesse-FC Utrecht 2-1 (1-1). 6. Bony 1-0 (strafschop), 26. Mulenga 1-1, 89. Bony 2-1. Scheidsrechter: Makkelïe. Rode kaart: 87. Nils- son (FC Utrecht). Gele kaart: Bulthuis, Van der Maarel (FC Utrecht). Toeschouwers: 14.173. Bij zonderheid: 87. Jan Wouters Assistent trainer FC Utrecht) is naar de tribune verwezen we gens aanmerkingen op de arbiter. Met stip de beste door Leon ten Voorde heerenveen - Uitgerekend op de plek waar het 'oude FC Twente' vo rig seizoen z'n grootste vernede ring onderging, balde alle kracht van het 'nieuwe FC Twente' zich samen. Dankzij een imponerende teamprestatie werd Heerenveen suf getikt, uiteengereten en murw gebeukt achterlaten: 1-5. Door pun tenverlies van Feyenoord en Ajax staat TWente nu alleen aan kop in de eredivisie. Zie hem sjouwen, van zestien naar zestien. Luuk de Jong is op papier de tweede spits naast Mare Janko, maar de marathonman is overal op het veld te vinden. Altijd is hij aanspeelbaar, altijd zit er dreiging in zijn spel en nooit verzaakt hij bij zijn verdedigende taken. Verge lijk hem op deze avond eens met leeftijdsgenoot Bas Dost, de dolen de spits van Heerenveen. Het ver schil tussen de beide aanvallers is op alle facetten van het spel bijna schrijnend te noemen. Maar kijk in Heerenveen ook naar Willem Janssen, het loopwonder van de ploeg. Die moest de laatste weken toch even wennen aan zijn andere rol en het hogere niveau bij TWente, maar nu duikt hij voortdu rend alle gaten in om vervolgens bij balverlies meteen de rugdek king bij rechtsback Tim Cornelisse te verzorgen. Het zijn zomaar twee voorbeelden van de opofferingsgezindheid bij FC Twente, dat in Heerenveen als een harmonica in- en uit elkaar schuift. De aanval marcheert, het middenveld regisseert en de verde diging imponeert. Wout Brama vat het spel van Twente in twee woorden krachtig samen. „Leuk en link." Leuk, omdat er vrolijk wordt aangevallen. Link, omdat de ploeg daardoor veel mensen naar het front stuurt en moet waken voor de counter. Maar uitgerekend op dat laatste punt maakt Twente tegen Heerenveen een ijzersterke indruk. De centrale verdedigers Peter Wisgerhof en Douglas zijn al vroeg in het seizoen in vorm en durven tegen Heerenveen ook door te dekken naar het midden veld, waardoor de Friezen nooit de tijd krijgen om iets moois te be denken. „We hebben ze vanaf het begin bij de strot gepakt", aldus Wisgerhof. Daarnaast geeft het centrale duo op de juiste momen ten ook nog eens rugdekking aan de backs en die les hebben ze ge leerd van vorig seizoen toen Assai- di TWente bijna in zijn eentje ver nederde. Vanaf de bank ziet de destijds dronken gespeelde Roberto Ros- ales toe hoe de stoïcijnse Cornelis se het gevaar Assaidi wel neutrali seert. De afgelopen weken is Assai di al regelmatig vergeleken met Bryan Ruiz, maar nu zie je vooral in mentaal opzicht het onder scheid tussen een talent en een echte topper. Waar de gefrus treerde Assaidi zich al na een half uur spelen verliest in egoïsme, blijft Ruiz ook in de mindere fases dienstbaar naar de ploeg. Twente maakt zaterdag ook han dig gebruik van de ontluisterende prestatie van de Friese defensie en het zwakke omschakelen van de middenvelders. Wie dit TWente zo veel ruimte geeft, ziet de bal niet terug en wordt geslacht.. Luuk de long (na een schitterende pass van Brama), Janssen (na een prima bal van Ruiz) en Janko (slim profite rend van het zwakke verdedigen van Kruiswijk) zorgen al voor rust voor de beslissing. Invaller Emir Bajrami, die een dag voor de wed strijd nog een verbale draai om de oren had gekregen van Co Adriaan- se, knalt van afstand de 0-4 bin nen, waarna Janko vanaf de straf schopstip de Twentse overmeeste ring completeert: 1-5. FC Twente Ajax Feyenoord Vitesse AZ PSV Heracles Almelo FC Groningen RKC Waalwijk NEC Roda JC FC Utrecht De Graafschap VW Venlo NAC Breda Excelsior ADO Den Haag sc Heerenveen 0 0 0 0 1 1 1 2 0 1 1 1 1 1 1 1 1 0 2 2 2 1 1 1 1 9 8- 7 11- 6- 4- 12 Topscorer: 1. Janko (FC Twente) 4, 2. Mulenga (FC Utrecht), Sulejmani (Ajax), Mertens (PSV), Bacuna (FC Groningen), Matavz (FC Gronin gen, Bony (Vitesse), Aitidore (AZ) 3. Programma. Eredivisie. Vrijdag: Ajax-Vitesse (20.00 uur). Zaterdag: RKC Waalwijk-NAC Bre da (18.45 uur), NEC-Heracles Almelo (19.45 uur), FC Twente-VW-Venlo (19.45 uur), FC Utrecht-Roda JC Kerkrade (20.45 uur), Zondag: De Graafschap-ADO Den Haag (12.30 uur), FC Groningen-AZ (14.30 uur), Feyenoord-SC Hee renveen (14.30 uur), PSV-Excelsior (16.30 uur). Jupiler League. Vandaag: FC Dordrecht-Wil- lem II (20.00 uur), Vrijdag: Willem ll-MW Maastricht (19.00 uur), SC Cambuur-Fortuna Sittard (20.00 uur), SC Veendam-FC Den Bosch (20.00 uur), FC Zwolle-Sparta Rotterdam (20.00 uur), Helmond-Sport FC Eindhoven (20.00 uur), Telstar-FC Dordrecht (20.00 uur). Zondag: FC Volendam-Go Ahead Eagles (14.30 uur), Almere City FC-AGOW Apeldoorn (14.30 uur). verzekeringen tent met zijn debuut." Dat kwam ook omdat Kevin Strootman op het middenveld veel duels won en ballen afpakte. Rutten had ook be sloten om Georginio Wijnaldum te koppelen aan Jens Toornstra, vo rig jaar in Eindhoven nog een plaag voor PSV. Speltechnisch was er een groot ver schil met de afgelopen weken. PSV greep terug naar het systeem waar mee Rutten in de voorbereiding al succes had. Het is de manier die de technische staf voor ogen ziet, met een diepe spits, Toivonen daar direct achter en twee buiten spelers, waarbij Mertens meer han gend op links speelt en Strootman controleert. Lens mocht gisteren centraal voorin spelen, maar impo neerde niet. Hij had meerdere ma len kunnen scoren, maar stuitte op de goed keepende Coutinho. Rutten roemde de verdediging. „We hebben de afgelopen wedstrij den drie keer de nul gehouden. Daar begint het uiteindelijk, bij goed verdedigen en van daaruit de taken vervullen. Natuurlijk heb ik de kritiek gehoord, maar vooral buiten was er een bepaalde sfeer. Intern heb ik geen wanklank opge vangen, de sfeer is gewoon goed. We groeien straks naar een goed niveau." Had het goede spel niet ook ge woon met instelling te maken? „Gewoon de taken uitvoeren en niet staan flierefluiten op het veld." Is de coach opgelucht? „Dat is niet het goede woord, we doen hier gewoon wat we moeten doen." De van Feyenoord overgekomen- Wijnaldum: „Dit is een overwin ning voor iedereen. Of dit het om slagpunt is, moet blijken. Maar dit is in ieder geval een begin. Ik vind trouwens dat het hiervoor wel elke wedstrijd al iets beter ging, maar nu maakten we snel een goal en benutten we de kansen wel." een feestje op de rug van ploeggenoot Ola Toivonen. kunnen we veel vertrouwen uit ha len." Derijck onderscheidde zich even eens in zijn eerste duel voor de Eindhovense ploeg. De nieuwe centrumverdediger had uitstraling en zette de verdediging met de no dige handgebaren neer als een lei der. De spitsen van ADO moeten tegen hun voormalig ploeggenoot foto Robin van Lonkhuijsen direct gevoeld hebben dat er niets te halen viel. Coach Fred Rutten had dat ook ge zien. „Het leek alsof hij een thuis wedstrijd speelde, ik ben zeer con-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51