Steekspel rond Leroy Fer Na matige wedstrijden tegen RKC en AZ blijft maar voortduren De Eindhovenaren winnen met 0-3. 261 sport Altidore beslissend NAC Breda FC Twente schminkt knokt zich naar punt EREDIVISIE herpakt PSV zich tegen ADO Den Haag. maandag 22 augustus 2011 door Barry van der Hooft almelo - Met het hoofd licht gebo gen verliet Leroy Fer gistermiddag de kleedkamer in het Polman Sta dion. De veelbesproken middenvel der hield de kaken op elkaar en stapte snel de spelersbus in. Van het duel met Heracles (1-1) kon hij niet echt vrolijk zijn geworden, zo als ook het steekspel dat zich rond hem afspeelt geen grote glimlach op zijn gezicht tovert. De door FC Twente begeerde Fer wil dolgraag naar Enschede, maar kan vooralsnog niet op medewer king van Feyenoord rekenen. Op de website van Sport Promotion, het managementbureau van zijn zaakwaarnemer Rob Jansen, ver scheen vrijdag een verklaring waar in Fer vertelde begrip te hebben voor het standpunt van zijn werk gever en zich volledig op Feye noord te focussen. Een dag later was de verklaring aangepast. De ge bruikte taal was wat harder en Fer snapte er niets van dat Feyenoord niet voor de miljoenen koos. Het laatste bod van FC Ttyente zou, volgens Sport Promotion, vier miljoen euro bedragen. Dat bedrag zou in termijnen worden betaald en Feyenoord kan ook nog twee keer een half miljoen euro te gemoet zien als FC Twente zich de ze week én volgend seizoen voor de Champions League plaatst. Het lijkt een prachtige deal voor een speler van 21, die nog maar tien maanden onder contract staat in Rotterdam. Technisch directeur Martin van Geel wil graag saneren, maar dat mag niet ten koste gaan van de sportieve prestaties. Daar om zegt hij Fer niet te willen ver kopen. Het lijkt een spel om de prijs nog wat verder op te drijven. Fer moet het elftal van Feyenoord nu al dragen. Na sterke optredens tegen Excelsior en Roda JC kon de middenvelder zich gisteren in Al melo niet onderscheiden. Zoals wel meer Feyenoorders het door Ronald Koeman gewenste niveau niet haalden. Jerson Cabral, een week eerder nog de grote uitblinker, blonk nu alkmaar - Jozy Altidore had giste ren een groot aandeel in de zege die AZ op eigen veld behaalde te gen NEC (4-0). De Amerikaan maakte na de rust twee doelpun ten en leidde een derde in. NEC speelde na een rode kaart voor Pa vel Cmovs vanaf de 63e minuut met tien man. AZ-trainer Gertjan Verbeek gunde Altidore voor het eerst een basis plaats. Marcus Elm scoorde de 2-0 uit een strafschop. Niklas Moisan- der legde de 4-0-eindstand vast. NEC was voor de rust minimaal gelijkwaardig aan de thuisclub. Spits Meivin Platje mocht in de be ginfase in verdachte buitenspelpo sitie drie keer doorgaan, maar hij kon niet scoren. Maandag maakte de oud-Volendammer beide tref fers voor NEC tegen Excelsior. breda - NAC Breda heeft zich za terdag voor eigen publiek naar het eerste puntje in de eredivisie ge knokt De Brabanders kwamen in de tweede helft terug van een ach terstand tegen FC Groningen (0-2). Invaller Alex Schalk en Anthony Lurling schoten NAC Bre da op gelijke hoogte: 2-2. FC Groningen domineerde in de eerste helft en nam de leiding dankzij treffers van Leandro Bacu- na en Petter Andersson. De terug val in de tweede helft van de noor derlingen deed denken aan de uit wedstrijd in de eerste speelronde in het uitduel met Roda JC, toen een oppermachtig FC Groningen eveneens een voorsprong uit han den gaf (2-1). uit in het maken van de verkeerde keuzes en was de bal veel te vaak kwijt. Hij stond na ruim een uur spelen met balverlies ook aan de basis van de openingstreffer van Heracles. Willie Overtoom bedien de invaller Glynor Plet, die nog geen minuut na zijn entree de 1-0 op het scorebord zette. Het was de eerste tegentreffer van het seizoen voor Feyenoord, dat daarna wel veerkracht toonde. Net als zijn collega Peter Bosz had Koeman een gelukkige hand van wisselen. Een kwartier voor het einde haalde hij de zwakke Sekou Cissé naar de kant en posteerde hij Ruben Schaken op de linker flank. Drie minuten later liet Scha ken twee verdedigers zijn hielen zien, schoof de bal onder doelman Remko Pasveer door en zag Luuk de Jong (midden) speelde namens FC Twente een superieure wed strijd tegen Heerenveen. foto Henk-Jan Dijks Guyon Fernandez op de doellijn JL Ia de 1-1 binnentikken. Schaken lag I KAS1II BnB I er door een knieblessure een half ^0 vni jaar uit, maar viel de afgelopen we ken steeds sterk in. „Als invaller moet je iets toevoe gen. Volgens mij is dat aardig ge lukt", zei Schaken. „Ik heb de afge lopen maanden hard gewerkt. Nee, ik had niet het gevoel dat ik was afgeschreven door de club." Ronald Koeman: „Ruben zorgde met zijn snelheid voor dreiging en diepte in ons spel. Als hij het zo in vult, zit hij dicht tegen een basis plaats aan." Leroy Fer heeft onder Koeman altijd een plek bij de eer ste elf. Het is alleen de vraag hoe lang dat nog het geval is. De trans fermarkt sluit over tien dagen, maar tegen die tijd hoopt Fer al in het shirt van FC Twente te spelen. door Rik Elfrink den haag - PSV won gisteren in de namiddag vrij makkelijk met 0-3 van ADO Den Haag. De ploeg rekende af met de kritiek van veel supporters dat geen sprake is van begeestering. Coach Rutten: „We doen hier wat we moeten doen." Letterlijk en figuurlijk bleef het ge vreesde noodweer voor PSV giste ren uit in Den Haag. Geen neer slag en hagelstenen in het stadion en al helemaal geen stortvloed aan kritiek voor PSV. Integendeel, er waren na de klinkende 0-3-zege volop loftuitingen voor de door menigeen voor de titel al afgeschre ven ploeg. De door veel supporters al gesle pen messen kunnen voorlopig worden opgeborgen. PSV speelde tegen de verzwakte tegenstander de beste wedstrijd van het seizoen. Wie de ploeg in de tweede helft thuis tegen RKC aan het werk zag en gisteren het eerste bedrijf aan schouwde, moet zich meermalen in de ogen hebben gewreven. Stond hier echt bijna hetzelfde elf tal? Het verschil was gigantisch, ondanks het feit dat slechts twee andere spelers hun opwachting maakten. De van ADO overgenomen Ti mothy Derijck maakte direct dui delijk dat Marcelo serieus moet gaan vrezen voor zijn plek. De Bra ziliaan is op dit moment gebles seerd, maar blonk bepaald niet uit in de afgelopen duels. En Zakaria Labyad speelt met zoveel furie dat Rutten steeds moeilijker om hem heen kan. Grote aanjager van PSV was giste ren Dries Mertens. De Belg scoor de tot nu toe in alle wedstrijden van PSV een dikke voldoende en was gisteren de uitblinker. Fel en betrokken bij -bijna alle gevaarlijke momenten en bovendien voor de PSV-middenvelder Dries Mertens viert derde keer zelf scorend. „De klik was er. Achterin, op het midden veld én voorin zat het goed", was de conclusie van Mertens. „Als je ziet hoe we vandaag spelen, daar Feyenoord-speler Guyon Fernandez (links) duelleert met Ben Rienstra van Heracles Almelo. foto Jan Kanning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50