41 binnenland Huurder makkelijker uitgezet T©0S Kinderen onbeheerd in hete auto Jongerius: Kamp moet mogelijkheid voor vroegpensioen vergroten OVERLAST Rechters kiezen sneller voor buurt Nepprofiel pedofiel op Hyves gezet PAUL KUSTERS Publiek vergaapt zich aan bolides 'Minimumloon in alle EU-landen' maandag 22 augustus 2011 Huurders die voor overlast zor gen, worden door de rechter sneller uit hun woning gezet. Ook andere instanties kiezen sneller de kant van de buurt die de dupe is van overlast. Deze Rotterdamse aanpak vindt veel navolging. ROTTERDAM - De aanpak van woonoverlast in Nederland begint zijn eerste vruchten af te werpen. Niet alleen lijken rechters huur ders makkelijker uit hun huis te zetten, huurders zijn zich ook meer bewust van de gevolgen van hun handelen. Dat stellen betrokken instanties die werken aan het verminderen van woonoverlast. „Als er een goed dossier ligt over een huurder die voor overlast zorgt, zet de rech ter diegene veel sneller uit huis", constateert Anton van der Vlist, di recteur strategie en beleid bij wo ningcorporatie Vestia, die onder meer woningen verhuurt in Rot terdam, Den Haag en Zoetermeer. Volgens Van der Vlist, het Plat form Woonoverlast en de Rotter damse wethouder Hamit Karakus van Wonen, keert het tij ook in maatschappelijk opzicht. „Vroeger moest je bij een rechter hemel en aarde bewegen om iemand een woning uit te krijgen. Dat gaat nu makkelijker. En dat leidt 'tot een kettingreactie in de samenleving. Huurders weten dat asociaal ge drag niet meer wordt getolereerd", aldus Van der Vlist Jur Verbeek van het Platform Woonoverlast en als stadsmarinier in Rotterdam belast met de bestrij ding van woonoverlast, bevestigt die ontwikkeling. „Mensen gaan zich beter gedragen. Laatst sprak ik ouders aan op de overlast die hun kinderen in de buurt veroorzaak ten. Dat kwam blijkbaar zo goed aan dat diezelfde dag nog een eind kwam aan de hinder." Volgens hem is Rotterdam voor andere ge meenten een goed voorbeeld met maatregelen tegen overlast. De Maasstad kent het gele- en ro- de-kaartensysteem, een methode die nu ook veel andere gemeenten in Nederland hanteren. De gele kaart is een laatste waarschuwing, de rode betekent 'je huis uit'. Kara kus stelt dat de betere samenwer king tussen politie, woningcorpo raties en gemeenten heeft geleid tot de maatschappelijke verande ring, ook bij de rechters. „De kracht van aanpak van woon overlast is de bundeling van infor matie. Maar je moet er ook boven op zitten. In Rotterdam hebben we de meeste meldingen binnen drie maanden opgelost", aldus Ka rakus. „Ik verwacht dit jaar voor het eerst minder meldingen." DOETINCHEM - Twee jongens van 13 en 14 jaar hebben een nepprofiel van een man op Hyves gezet. Deze man, zogenaamd woonachtig in Wehl, zou contact willen met jon ge meisjes en jongens. De politie verspreidde een waarschuwing, die door diverse media werd opge pakt. De moeder van een van de jongens kreeg argwaan na de be richten en leverde beide jongens vrijdag op het politiebureau af, meldde een woordvoerder zater dag. D^ar gaf het duo toe dat het om een grap ging. De jongens had den de foto van de man die bij het nepprofiel stond, van internet ge haald. Het is nog niet bekend of deze nog onbekende man last heeft gehad van de grap. De jon gens zijn streng toegesproken en vervolgens naar huis gestuurd. VOORSPELD MOOt>WEER BLUFT UIT JAMMER E>AT HET KNMI NIET OOK OVER TPE ECONOMIE <3AAT.. w ,1 L_ l Z - Töos SN HBMKtNU AMERSFOORT - Een Puttens echt paar van 24 en 28 jaar oud is in Amersfoort aangehouden wegens het achterlaten van drie kinderen in een snikhete auto. Het gezin was zaterdagmiddag in Amers foort. Om kwart voor één krijgt de poli tie een melding over gehuil van de drie kinderen, een baby, een kind van veertien maanden en één van twee jaar oud. Op het moment dat de politie arriveert staan verschil lende bezorgde mensen om het voertuig heen. De ramen staan op een kiertje, maar de kinderen heb ben het zichtbaar veel te warm. De agenten besluiten in te grijpen. Het lukt ze om via het portier raam de deur open te krijgen. De agenten luchten direct de auto. Het was wellicht kantje boord, de baby van een paar weken oud heeft het zweet op het voorhoofd staan. De politie waarschuwt een ambu lance. De verpleegkundige consta teert echter dat de kinderen niet naar het ziekenhuis hoeven. Ze moeten wel acuut drinken, vooral de baby. De agenten besluiten de kinderen mee te nemen naar het bureau. Andere agenten wachten de ouders op. De vader komt pas om tien voor half drie, ruim anderhalf uur na de melding. De politie houdt hem direct aan. Hij moet mee voor verhoor naar het politie bureau. Even later arriveert de moeder van de kinderen bij de auto. De politie houdt ook haar aan. De agenten sluiten de ouders in voor verhoor. De drie kinderen zijn voorlopig ondergebracht bij het Bureau Jeugdzorg. ROTTERDAM - Coureur Mare Gene rijdt in een Ferrari-formule 1 v de Willemsbrug tijdens de Bavaria City Race in de Rotterdamse I mmmSSSmS^msm AMSTERDAM - Minister Henk Kamp (Sociale Zaken) kan de zor gen die in de vakbeweging leven over de pensioenen van mensen met een zwaar beroep, temperen door de vitaliteitsregeling aan te passen. FN V-voorzitter Agnes Jongerius zei zaterdag erop te rekenen dat de minister de nieuwe regeling, die in de plaats komt van de spaarloon- en de levensloopregeling, ook zal laten gelden voor het vroegpen sioen. De vitaliteitsregeling is bedoeld om mensen langer aan het werk te houden. In het regeerakkoord staat nadrukkelijk dat de regeling wel mag worden gebruikt voor scholing, het opzetten van een ei gen bedrijf of voor deéltijdpen- sioen, maar niet voor vervroegd pensioen. Jongerius vindt het 'een beetje gek dat je voor alles mag spa ren, behalve voor het vroegpen sioen'. De minister wilde niet reageren op de uitspraken van Jongerius. Ook hoe de meest kritische FNV-bond, Bondgenoten, over de ze aanpassing denkt, is niet be kend. Volgens Jongerius kan de wijziging 'een bouwsteen' zijn voor een oplossing van de zorgen die breed in de vakbeweging le ven. Kamp herhaalde zaterdag in de Volkskrant dat hij bekijkt of de korting op de AOW voor mensen die eerder willen stoppen met wer ken, voor de lage inkomens iets kan worden verzacht. De minister heeft dit eerder al aangekondigd aan de TXveede Kamer. Details AMSTERDAM - De FNV en haar Duit se evenknie DGB willen de sociale regels voor Europa op de kaart zet ten. Wanneer de EU-lidstaten hun economisch beleid meer op elkaar gaan afstemmen, moeten ook de so ciale minimumvoorwaarden duide lijk zijn. Dat zei FNV-voorzitter Ag nes Jongerius gisteren. Ze denkt on der meer aan invoering van een mi nimumloon in alle Europese lan den. over hoe hij dat precies wil doen en waar hij het geld vandaan haalt, gaf hij echter niet prijs. Bondgenoten hekelt het feit dat de minister geen concrete maatrege len noemde. „Hij beweegt wel, maar hij blijft op zijn plaats", zei bestuurslid Anja Jongbloed. PvdA-leider Job Cohen verwees naar de moties die mede namens zijn partij zijn ingediend. Als het kabinet de eisen van de PvdA niet inwilligt, gaat de partij niet ak koord, waarschuwt hij. „Het moet op een behoorlijke manier worden geregeld dat mensen met een laag inkomen die hard hebben gewerkt op hun 65e kunnen stoppen met werken", aldus Cohen. D66-Kamerlid Wouter Koolmees vindt juist dat Kamp zich te veel door de FNV laat leiden. „Onver antwoord dat het kabinet mensen stimuleert eerder met pensioen te gaan in een tijd dat we juist van ie dereen moeten vragen langer en meer te werken. Waarom laat Kamp zich door jongerius de wet voorschrijven? In ruil voor een pol derdeal geeft de WD haar hele economische programma op."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4