Zeeland PZCI Toch haven op locatie langs Kanaal BEVELANDEN-THOLEN 12 en 13 jf II 12 FOODPORT ZEELAND Economische Impuls in gesprek met diverse ondernemers voor nat bedrijventerrein Eén groot kinderparadijs Brand dak restaurant Grevelingen langs N59 Met 170 km/u over Nieuwe Vlissingseweg Caravan schaart bij Dampoort-aquaduct almanak Radiootjes Maandag 22 augustus 2011 Ouderwets druk en gezellig op Mosseldag Yerseke Feestje jubilarissen ringrijvereniging Ons Genoegen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl B—BWBaMBW—BBBBW—BSaBBW—HH I Willi» MJÉ.J I III I IIBil Hl iHII il lijljlj WAiBBB door Lilian Dominicus VLAKE - NV Economische Impuls Zeeland bekijkt de mogelijke loca ties voor een nat bedrijventerrein langs het Kanaal door Zuid-Beve land. Een exacte plek is er nog niet, maar zowel bedrijventerrein Choorhoek bij Wemeldinge als het gebied Schorebrug zijn in beeld. „We zijn bezig met de ontwikke ling van een multimodaal knoop punt bij Vlake", legt Arie van der Maas van de Zeeuwse ontwikke lingsmaatschappij, Economische Impuls, uit. „Daarvoor zijn we in gesprek met ondernemers in het kader van het project Foodport Zeeland. Dat heeft drie pijlers: agrofood, aquacultuur en logistiek, daar waar Zeeuwse bedrijven sterk in zijn." Uit de studie Binnenhavenatlas Zeeland, uitgevoerd door Ecorys in opdracht van de provincie Zee land, blijkt ook al dat veel bedrij ven uit de regio zitten te springen om ruimte aan het water. „Het gaat zeker niet alleen om vervan gende locaties voor de watergebon den bedrijven, zoals Haringman Beton, die moeten wijken voor nieuwbouwwijk Goese Schans in Goes. Dat andermaal wordt gekeken naar plekken langs het Kanaal, is meer dan logisch, zegt hij. „Als je naar de kaart kijkt, zie je dat we gen, water en spoor alle samenko men bij Vlake." Choorhoek is een mogelijke loca tie. „Maar dat industrieterrein ligt verder verwijderd van de A58." Schorebrug, de driehoekige polder aan de oostkant van het Kanaal door Zuid-Beveland, tussen de A58 en de Zanddijk, blijft een voor de hand liggende plek, be aamt Van der Maas. In februari 2010 wees de gemeente raad van Reimerswaal een voorstel om medewerking te verlenen aan een nat bedrijventerrein op de lo catie Schorebrug af Maar ook burgemeester en wet houders aldaar sluiten niet uit dat de locatie voor de provincie 'deel blijft uitmaken van een zoektocht naar een geschikte vestigingsplaats voor een nieuwe binnenhaven in de regio', zo blijkt uit stukken van het college-overleg dat vorige week heeft plaatsgevonden. Van der Maas: „Toentertijd is in de beeldvorming ontstaan dat Rei merswaal de problemen moest op lossen voor Goese Schans. Maar zo ligt het niet." BBEsase GOES - Een dag in het jaar, verdient Coes de eer ste prijs, een dag in het jaar, is Coes veel leuker dan Parijs, want een dag in het jaar is Goes... het kinderparadijs. Het is het refrein van het kinderstadlied dat zaterdag werd ge presenteerd bij de installatie van het kinder college: Emma Bareman, Yael de Vos en Da niël Lukasse. Het lied zegt alles eigenlijk al: Goes was zaterdag het speelterrein voor de kinderen. Schminken, dansen, zingen, klimmen als een gorilla, rodeorijden (foto), kameelrijden en nog veel meer, zónder dat ze ervoor hoeven te betalen. foto Willem Mieras Q www.goeskinderstad.nl BRUINISSE Door werkzaamheden is zaterdagochtend brand ontstaan op het dak van restaurant Grevelin gen aan de parallelweg langs de N59 in Bruinisse. Brandweer en dakdekker hebben samen het vuur geblust. Omdat werd gevreesd dat de brand naar binnen zou slaan, rukten drie blusauto's, een water wagen en de ladderwagen van Ber gen op Zoom uit. De brand was na 1,5 uur geblust. Het restaurant bleef gewoon open. VLISSINGEN Twee motorrijders hebben zater dagavond hun rijbewijs moeten in leveren omdat ze met 170 kilome ter per uur over de Nieuwe Vlis singseweg reden. Daar geldt een maximum van 80. De politie zag ze rijden en ging er achter aan. De ene kon bij het verkeerslicht wor den aangehouden. De ander ging er vandoor maar kreeg later op zijn huisadres bezoek van de politie. Hij kreeg ook een bekeuring voor het negeren van een stopteken. MIDDELBURG De N57 was zondagochtend ter hoogte van het Dampoort-aqua duct in Middelburg een tijd afgeslo ten voor al het verkeer. Rond het middaguur was daar een auto met caravan geschaard. De hulpdien sten sloegen meteen groot alarm. Verschillende brandweerwagens en een ambulance werden opgeroe pen. Uiteindelijk bleek alles mee te vallen. Er was niemand gewond. Na drie kwartier werd de weg weer vrijgegeven. Tip? redactie@pzc.nl Het is alweer een poosje geleden dat een Middelburgse pa en ma met hun twee zoontjes voor een vakantie naar Griekenland togen. De vakan tie werd gecombineerd met een be zoek aan opa, die in Hellas woonach tig is. Opa was blij zijn kleinzoontjes te mogen begroeten en had voor de gelegenheid een cadeau voor het tweetal gekocht: twee sleutelhanger tjes in de vorm van 'n FM-radiootje. Nadat deze met een keurig 'bedankt opa' in ontvangst waren genomen trokken de twee jongens zich met hun nieuwe speeltje terug. Maar al na enkele minuten vervoeg de de jongste van de twee zich weer bij opa, zichtbaar teleurgesteld. Hij wilde de radio niet meer, en hij legde ook uit waarom. „Opa, er komt alleen maar Griekse muziek uit!!" Na een korte uitleg gingen de apparaatjes toch in de koffer en mee naar Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41