Zeeland PZCI n Touwtrekken om noodlokalen Radiootje SCHOUWEN-DUiVELAND 12 en 13 12 BEZWAAR Gemeente helpt openbare school met tijdelijke ruimte christelijk onderwijs Publiek weet Vlasdag Dreischor te vinden Rotterdammer (21) Man uit Naaldwijk gewond bij ongeval gewond bij vechtpartij almanak Tip? redactie@pzc.nl Politie neemt rijbewijs van drankrijders in Maandag 22 augustus 2011 Nieuwe Kerk Zierikzee decor volksspel De Vrouwe van de Toren Mosselsushi uit Renesse goed voor hoofdprijs Mosseldag Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland zierikzee - De christelijke onder- wijskoepel Radar en de gemeente liggen in de clinch over drie nood- lokalen. De gemeente wil die bij christelijke scholen weghalen en ze weer opbouwen bij openbare basisschool De Kirreweie in Burgh-Haamstede. Rader tekent hiertegen bezwaar aan. De noodlokalen staan bij De Zon newijzer in Zonnemaire, de Hel- cherseeschool in Scharendijke en de Samuelschool in Kerkwerve. „Ze staan er al tien jaar of langer en zijn feitelijk afgeschreven. Maar ze doen nog goede dienst," legt Radar-directeur Kees van Damme uit. „Ze moeten voor de herfstva kantie leeg zijn, want ze gaan weg." Van Damme verzet zich hiertegen. „De lokalen worden intensief ge bruikt voor de doelstelling die de gemeente nastreeft. Door ze af te breken, komen drie van onze scho len in de problemen." TNvee ge sprekken met onderwijswethou der Wim Stouten hebben volgens Van Damme niets opgeleverd. „De gemeente stelt zich formeel op. Op basis van de leérlingenprogno- se hebben we er geen recht meer op." In maart maakte de gemeente be kend dat OBS De Kirreweie in Burgh-Haamstede drie noodloka len krijgt. De dependance aan de Julianastraat wordt gesloopt om plaats te maken voor starterswo- ningen. Voor afbraak en opbouw van de noodlokalen is 60.000 euro uitgetrokken. Dat de lokalen bij Radarscholen worden weggehaald, is niet bekendgemaakt. Volgens waarnemend onderwijs wethouder Gilles Houtekamer is dat ook niet van belang. „In de prognoses voor de komende jaren hebben de basisscholen exact ge noeg leerlingen voor hun perma nente lokalen. Noodlokalen zijn dus niet meer nodig. Er is volgens wettelijke normen geen tekort aan ruimte. De afweging die wij heb ben gemaakt, heeft niets te maken met of het nu om christelijke of openbare scholen gaat." Houtekamer vraagt zich verder af bf het bezwaar van Radar ontvan kelijk wordt verklaard. „Toen we op basis van dezelfde prognoses nieuwbouw voor Radar hebben af gewezen, heeft Radar daar geen be zwaar tegen gemaakt." Het geschil tussen Radar en ge meente komt vanmiddag aan de orde in de Bezwarencommissie. DREISCHOR - „De mensen weten ons goed te het dorpsfeest. Exacte bezoekersaantallen kan schijnlijk door het mooie weer, de hele dag teraard de meeste aandacht. Zo kon het pu- vinden," vertelt Corina Berrevoets, mede-orga- Berrevoets niet geven. „Ik denk dat het onge- door druk geweest." Zaterdag was er een bra- bliek bijvoorbeeld zelf repelen (foto). Ook mu- nisator van de Vlasdag in Dreischor. Ze kan te- veer even druk was als vorig jaar. Maar toen derie op de Ring met onder andere oude am- seum Coemanszorg en manege Balans had- rugblikken op een geslaagde editie 2011 van kwam het publiek in golven. Nu is het, waar- bachten. Daarbij trokken de vlasbewerkers ui- den activiteiten. foto Dirk-Jan Cjeltema BURGH-HAAMSTEDE RENESSE ZIERIKZEE Aan de Nieuwe haven in Zierikzee heeft de Zeeuwse politie in de nacht van vrijdag op zaterdag van twee automobilisten het rijbewijs ingevorderd. Het gaat om een 19-jarige automo bilist uit de gemeente Schou- wen-Duiveland en een 49-jarige man uit Zierikzee. De politie stelde om 02.00 uur aan de Nieuwe Haven vast dat de twee met te veel alcohol op achter het stuur zaten. Een 21-jarige Rotterdammer is gis terochtend gewond geraakt bij een ongeval op de Recreatieverdeel- weg. Hij zat in een bestelbusje, dat werd bestuurd door een eveneens 21-jarige plaatsgenoot. Die raakte van de weg en botste op een ver- keerszuil. In het ziekenhuis werd bij het slachtoffer een scheurtje in de schedel geconstateerd. De be stuurder had te veel gedronken. Na verhoor in de cel heeft de politie hem weer vrijgelaten. In een horecazaak in Renesse raak te gisteren omstreeks 02.00 uur een 21-jarige man uit Naaldwijk ge wond bij een vechtpartij. Hij was met drie anderen in de horecagele genheid, het viertal raakte in con flict met een ander groepje bezoe kers waardoor een handgemeen ontstond. Ook de beveiliging raak te bij het incident betrokken; die werkte de 21-jarige met geweld naar buiten. Hij liep letsel op aan kin, kaak, gebit en pols. Her is alweer een poosje geleden dat een Middelburgse pa en ma met hun twee zoontjes voor een vakantie naar Griekenland togen. De vakan tie werd gecombineerd met een be zoek aan opa, die in Hellas woonach tig is. Opa was blij zijn kleinzoontjes te mogen begroeten en had voor de gelegenheid een cadeau voor het tweetal gekocht: twee sleutelhanger tjes in de vorm van 'n FM-radiootje. Nadat deze met een keurig 'bedankt opa' in ontvangst waren genomen trokken de twee jongens zich met hun nieuwe speeltje terug. Maar al na enkele minuten vervoeg de de jongste van de twee zich weer bij opa, zichtbaar teleurgesteld. Hij wilde de radio niet meer, en hij legde ook uit waarom. „Opa, er komt alleen maar Griekse muziek uit!!" Na een korte uitleg gingen de apparaatjes toch in de koffer en mee naar Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33