Serooskerke Thomas Leegwater rolt in zijn eentje Kapelle op jeugdig Cadzand en Eryürük trefzeker sport 135 maandag 22 augustus 2011 'We speelden het merendeel van de wedstrijd op de helft van de tegenstander' Jean Pierre Hubregsen terneuzen - Het één klasse hoger spelende Serooskerke had weinig in te brengen tegen zondag-derdek lasser Axel. De Zeeuws-Vlamingen wonnen het bekerduel met liefst 7-1. Aardenburg versloeg Dauwen- daele met 4-1, terwijl RIA W. met 2-0 baas was over Heinkenszand. Poule 9. RIA W.-Heinkenszand 2-0: De thuisploeg nam al snel een 2-o-voorsprong door treffers van Ludovico Cantoro. Salimi Hamidi was over rechts de aangever van het eerste doelpunt. De 2-0 werd ingeleid na balverlies op het mid denveld bij Heinkenszand. Ali Eryürük gaf de steekpass waaruit Cantoro koel afrondde. Na de rust raakte de behendige aanvaller ook nog de lat. Hoewel Heinkenszand hard werk te, had de ploeg weinig in te breng en tegen de kersverse zondag-der deklasser uit Westdorpe. „We speelden het merendeel van de wedstrijd óp de helft van de tegen stander. Dat leverde aardig veldspel op en ook een aantal goe de mogelijkheden. Jammer genoeg werden die niet benut", zei trainer Jean-Pierre Hubregsen van RIA W. De grootste kans in de slotfase was voor Hensley Victorina. Al leen voor de keeper was hij beslui teloos, waarna de bal naast ging. FC Dauwendaele-Aardenburg 1-4: De thuisploeg beleefde een val se start in het toernooi om de dis trictsbeker door met 1-4 te verlie zen van zondag-tweedeklasser Aar denburg. De thuisploeg had in de eerste helft het betere van het spel en kwam op voorsprong door een doelpunt van Mart de Kroo. Vlak voor rust bracht Martin van Vooren de stand weer in even wicht. Na rust was Dauwendaele duide lijk de onderliggende partij. Mar tin van Vooren zette met zijn twee de treffer van de dag Aardenburg op een 1-2-voorsprong. Bart van den Hemel tilde even later de mar ge naar twee doelpunten door de 1-3 te scoren. Diezelfde Van den Hemel maakte daarna het karwei af voor de bezoekers door ook de 1-4 binnen te schieten. Poule 10. RCS-De Meeuwen 6-0: RCS trof in De Meeuwen een pri ma sparringpartner voor de ope ning van het districtsbekertoer nooi. De thuisploeg was veel te sterk voor de bezoekers uit Zoute- lande. Mervin Niemantsverdriet opende de score voor RCS. André Siereveld zette de 2-0-ruststand op het scorebord. In de tweede helft was ook Nicky van Merriënboer trefzeker voor RCS. Het verzet van de ploeg uit Zoutelande werd in het laatste kwartier gebroken, toen achtereen volgens Abdoe Abdendi, Van Merriënboer en Niemantsverdriet nog kans zagen om te scoren. Axel-Serooskerke 7-1: De Wal- cherse bezoekers openden de sco re via Frank Rooze, die een straf schop benutte. Niet lang daarna volgde de gelijkmaker, toen Kjell Vanderhaeghen met een fraaie kopbal de 1-1 op het scorebord zet te. Vlak daarna scoorde de Belg vanuit een individuele actie de 2-1. Vlak voor de rust kon Angelo Plas- schaert inrukken, toen hij zijn tweede gele kaart kreeg. Maar ook met een man minder was Axel de bovenliggende partij en de thuis ploeg liep zelfs verder uit. Kjell Vanderhaeghen heropende na rust het doelpuntenfestijn door zijn derde treffer van de middag aan te tekenen. Niek de Meijer scoorde in korte tijd een loepzuive re hattrick en tilde de stand naar 6-1 in het voordeel van de thuis ploeg. Siem Gans pikte ook nog een doelpunt mee door de 7-1 ach ter de doelman van de bezoekers te krullen. terneuzen - Zowel AZW als Ter- neuzense Boys beet in het beker toernooi diep in het stof De Axel aren gingen met 6-0 onderuit te gen SSV'65. De Boys verloren met 3-0 van Halsteren. HW'24-boekte een ruime 3-0-zege op Kapelle. Poule 11. SSV'65-AZW 6-0: SSV'65 had weinig moeite met de bezoekers uit Axel. limmy Verlin de opende de score voor SSV'65 en dat was het startsein voor een doelpuntrijke wedstrijd. Souliman Abali verdubbelde de score. In de tweede helft was SSV'65 ver uit de betere ploeg. Pim Bruins te kende aan voor de derde treffer en toen er ook nog een bal in het ei gen AZW-doel werd geschoten, was het helemaal over voor de Zeeuws-Vlamingen. Dennis Verwe- ij maakte de 5-0 en Christiaan Boon zette met zijn treffer de eind stand op 6-0. HW'24-Kapelle 3-0: HW'24 leg de tegen zaterdag-derdeklasser Ka pelle een goede eerste helft op de mat. Met name Thomas Leegwater liet van zich spreken. Hij zette zijn team op een i-o-voorsprong. Éen minuut later lag de bal weer in het doel van Kapelle, toen Thomas Leegwater opnieuw trefzeker was. Na de rust lag het tempo wat lager dan in de eerste helft. Kapelle had weinig echte mogelijkheden om die achterstand ongedaan te ma ken. Thomas Leegwater, man van de wedstrijd, maakte ook de 3-0 voor HW'24 Poule 17. Halsteren-Terneuzense Boys 3-0: De zege voor de Braban ders was verdiend, maar wel geflat teerd. Halsteren was in de eerste helft de betere ploeg en kwam via een treffer van Tom de Bonte op een i-o-voorsprong. Na rust was het duel meer ih even wicht. De thuisclub was effectie ver in de afwerking. Ricky Willi gere vergrootte de marge tot 2-0. De Zeeuws-Vlamingen namen wat meer risico's, kregen ook kan sen, maar de aansluitingstreffer bleef uit. In de slotfase bepaalde Eric van de Watering uit een tegen aanval de eindstand op 3-0. Timmy Goossens was namens Philippine trefzeker in het bekerduel met SVD. archieffoto Camile Schelstraete De Noormannen-Thólense Boys 1-3 (0-3). Reinier de Groen 0-1, Marien Hopmans 0-2, Lourens Bovenberg 0-3, Jacco Cijsouw 1-3. Poule 50. Breskens-Vlissingen (za) 1-0: De winst was gevleid voor Breskens. Doelman Roy den Dunnen hield zijn ploeg met drie schitterende reddingen op de been. De bezoekers hadden het ook aan zichzelf te danken. Ze stuitten niet alleen op een voor treffelijke doelman, maar voerden ook de combinaties veel te ver door. Het doelpunt van Breskens viel in de eerste helft. Een goede aanval werd door Kjeld Verschorre op aangeven van Jan Meijaard be kroond. Het zou later het enige doelpunt van het duel betekenen. Poule 51. Oostburg-Kloetinge 2 0-6: De Zeeuws-Vlamingen kregen voetballes van het tweede team van Kloetinge. Oostburg werd op alle fronten afgetroefd door een vlot spelende tegenstander. De eer ste helft bood Oostburg nog rede lijk partij. Met de 0-2 ruststand, met twee treffers van Richard Schouten, viel nog te leven. In de tweede helft hadden de Oost burgers helemaal niets meer in te brengen. De Bevelanders voerden de score op tot 0-6 dankzij Bart Duprez (2), Arjan Pijnen en nog maals Schouten. SVD-Philippine 3-4: Een verdien de zege voor Philippine. Ricky Bos- ma zette de Zeeuws-Vlamingen op een o-i-voorsprong. Hendrik Bos- selaar -scoorde de gelijkmaker, maar nog voor de rust werd het 1-2 door Sjoerd Everaert. SVD kwam in de tweede helft op nieuw langszij door Johnny den Herder. Daarna nam een sterker Philippine afstand door doelpun ten van Timmy Goossens en Bos nia. In de slotfase bepaalde Brian de Leeuw de eindstand op 3-4. Poule 52. Koewacht-Apollo'69 3-0: Koewacht was in eigen huis oppermachtig. Kristof Coenen schoot de vijfdeklasser op voor sprong. Apollo, dat een moeilijk seizoen in de vierde klasse achter de rug heeft, kwam niet in de wed strijd. In de tweede heft schoot Da rius Cyrroes Koewacht naar 2-0. Apollo drong nog even aan, maar kreeg vlak voor tijd nog een tegen treffer van Darius Cyrroes te ver werken. Luctor'88-Clinge: uitgesteld. iw - Aanvaller Timon van der Hooft van Biervliet (links) stoomt op langs de zij lijn in het bekerduel met Cadzand. foto Mark Neelemans terneuzen - Hontenisse had voor de beker weinig moeite met Co- lijnsplaatse Boys. De zondag-vier deklasser won met 5-1. Steen poet ste bij ZSC'62 een 2-0-achterstand weg: 2-2. Sluiskil was superieur aan DZC'09. De Zeeuws-Vlamin gen wonnen met 1-7. Poule 54. WIK'57-SIuis 3-5: Via Bram Blakenburg kwam WIK'57 op 1-0, maar Wesley Claerhoudt maakte er voor rust nog 1-1 van. De thuisploeg kwam door een goal van Marijn Kool wederom aan de leiding, maar daarna dien de Benny Pladdet zich aan. Met een zuivere hattrick zorgde hij voor 2-4. Dennis den Boer zorgde nog wel voor de 3-4, maar via Plad- dets vierde treffer werd het ook nog 3-5 in het voordeel van de Zeeuws-Vlamingen. Poule 55. Hontenisse-Colijns- plaatse Boys 5-1: Hontenisse was veel te sterk voor Colijnsplaatse Boys, al was daar geen sprake van in het eerste halftiur. De thuis ploeg kwam weliswaar na twee mi nuten al op voorsprong via Tom Rijk, maar leverde dat voordeel tien minuten later in; Bores van den Broek schoot raak uit een voorzet van Jermo Sandee. Sandee zelf miste even later oog-in-oog met doelman Pim de Bakker. Na een halfuur nam Hontenisse de wedstrijd in handen. Leon van Loon verrichte knappe reddingen onder de lat van Colijnsplaatse Boys, maar moest toch capitule ren. Tom Rijk scoorde 2-1 en maak te na rust zijn derde - een afstands schot in de kruising - en vierde van de wedstrijd. Pim van Jole zorgde namens Hontenisse voor het slotakkoord. DZC'09-Sluiskil 1-7: Sluiskil was een klasse beter dan DZC'09 en drukte het overwicht ook uit in klinkende cijfers. Halverwege het duel was het al 0-5, daarna werd het 1-7. Voor Sluiskil scoorden Veli Eryürük (4x), Yannick Vanhijfte (2x) en Jos Westerhout. De enige treffer van DZC kwam op naam van Karst van der Linden. Poule 56. ZSC'62-Steen 2-2: ZSC'62 verspeelde in de laatste twintig minuten een 2-0-voor- sprong. Jean-Paul van der Weele zette zijn officiële rentree bij ZSC'62 luister bij door voor de 1-0 te zorgen. Na de goal van Robin Provoost leek ZSC'62 op rozen te zitten. Provoost liet daarna een uit gelezen kans op de 3-0 liggen en dat kwam de thuisploeg duur te staan. Steen kwam via Sander van Remortele terug tot 2-1 en via Ed die van den Bosch kwamen de be zoekers op gelijke hoogte. Vogelwaarde-Wolfaartsdijk 1-3: Wolfaartsdijk leidde na vijf minu ten, door goals van Tom Kloet (af standsschot) en Jelle Wisselink, al met 0-2. Arno Wauters zorgde uit een penalty voor de 1-2. In de 48e minuut tekende Kloet al voor de 1-3. Daarna kabbelde het duel voort en kregen beide ploegen nog wat kleine kansjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31