id met nationale titel rke speelsters over' sport 133 Vijfde kampioenschap Nummerdor en Schuil Schweertman begint WK met zege maandag 22 augustus 2011 SCHEVENINCEN - Reinder Num merdor en Richard Schuil hebben gisteren op het strand van Sche- veningen voor de vijfde keer op rij de nationale titel beachvol- leybal veroverd. Het tweetal was in de finale in twee sets te sterk voor Daan Spijkers en Emiel Boer- sma. Aan de wedstrijd kwam abrupt een einde toen Boersma op wed- strijdpunt voor Nummerdor en Schuil uit woede een bal weggooi de. Dit leverde hem een rode kaart op en het beslissende punt voor de tegenstanders. Boersma was het niet eens met een beslis sing van de scheidsrechter. Timko Lokerse uit Dishoek en zijn Haagse partner Bart Bolster- lee eindigden op de vijfde plaats. Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen versperden hen giste ren de weg naar de halve finales. Ze verloren met 21-15 en 21-11 in hun laatste partij in de verliezers ronde. Het koppel verloor zaterdag in de tweede ronde en werkte zich daar na op via die verliezersronde. Bij de vrouwen beleefden Michel le Stiekema en Rimke Braakman beleefden een doorbraak. Het Oranje-duo versloeg in de halve eindstrijd Sanne Keizer en Marleen van Iersel, de beste Ne derlandse speelsters op dit moment, en pakte vervolgens ook de toernooiwinst. In de finale wa ren Stiekema en Braakman met twee keer 21-18 te sterk voor Daniëlle Remmers en Marloes Wesselink. Het is voor Braakman en Stieke ma hun eerste nationale titel bij de vrouwen. Begin deze maand veroverden de twee ook al de Eu ropese titel onder 23 jaar. PADERBORN - Squasher Piëdro Schweertman is gisteren prima aan het WK voor landenteams be gonnen. De Koudekerkenaar boek te in het Duitse Paderborn één van de drie Nederlandse overwin ningen tegen Zuid-Korea. Schweertman was 'met 11-4 11-8 11-6 te sterk voor Lee Seung Joan. Hij zag ook Laurens-Jan Anjema en Dylan Bennett winnen, al moest de laatste nog wel een game afstaan aan zijn tegenstander. De andere wedstrijd in poule C, Frankrijk-Argentinië, eindigde eveneens in 3-0. Vandaag speelt Nederland tegen Frankrijk, dat in Paderborn als der de geplaatst is, en morgen tegen Argentinië. De nummers één en twee scharen zich bij de laatste zes tien. Oranje, dat als veertiende in geschaald is, zou daar bij moeten kunnen komen. Woensdag begint de knock-outfa- „longe gasten, toffe gasten. Ze hebben alles gedaan om het me ge makkelijk te maken in hun systeem in te stromen. Natuurlijk was het wennen in het begin, maar hoe verder ik in de game kwam, hoe beter het ging." Basketbalfenomeen Dan Gadzuric speelde vijftien minu ten mee in de interland tegen Georgië. In Trouw. „Ik geef het niet snel toe, maar nu wel: het was bijster pover wat wij hebben laten zien." Rabo-ploegleider Nico Verhoeven is niet tevreden met de prestaties van zijn ploeg tijdens de Eneco Tour. In Trouw. „Het is duidelijk dat de bond tijd wil winnen voor Fenerbahce. Maar de gevolgen kunnen desastreus zijn. We gaan een enorme chaos tegemoet. Wat als het onderzoek over een half jaar klaar is? Moeten de clubs dan halverwege het seizoen degraderen?" Oud-scheidsrechter en voetbalanalist Ahmet Cakar over de beslissing van de Turkse voetbalbond om voorlopig geen straffen uit te delen. In Trouw. „Het lijkt mij trouwens wel dat ik ga spelen. De transfer heeft nog al wat voeten in de aarde gehad. Het lijkt me niet dat ze mij voor de breedte halen. Zenuwachtig ben ik niet. Ik moet gewoon de bal tegenhouden, daar gaat het om." Maarten Stekelenburg, keeper van AS Roma, tegenover VI. „Dit gaat onze missie niet aantasten. Wat dat betreft ben ik geze gend met een team, waarin veel oud-olympiërs zitten. Mensen die gewend zijn om na tegenslagen de rug te rechten om uiteindelijk als winnaar te finishen." Lord Sebastian Coe, hoofd van de organisatie van de ko mende Olympisch Spelen, over de rellen in de Engelse hoofdstad. In De Telegraaf. „Ik kreeg een compliment van tegenstanders en zelfs van de scheids. Ik hoop niet elke week vier goals tegen te krijgen, maar wel mijn niveau vast te houden." Michel Vorm in De Telegraaf. Hij debuteerde in de met 0-4 verloren wedstrijd tegen Manchester City. r Meet geen kans. foto Karei Delvoye/Orangepictures toernooi (Albufeira) en stond er bij nog twee (Breda en Middel burg) in de finale. Als het aan haar ligt, komen daar al snel nog meer goede resultaten bij. Deze week speelt ze een 10.000 dollartoer- nooi in Enschede, waar ze als eer ste geplaatst is, en daarna trekt ze door naar Apeldoorn, Alphen aan den Rijn en Rotterdam. „Ik ga nu met heel veel vertrouwen naar En schede toe." De Schouwse speelster staat nu 407e van de wereld. Komende maand zal ze waarschijnlijk ge noeg punten pakken om voor het eerst de top vierhonderd binnen te komen. Op het NK verdiende Kerkhove geen punten voor de ranking. Maar als opvolgster van Stéphanie Rottier, in 1992 de laatste Neder lands kampioene uit Zeeland, streek ze wel 3000 euro op. Van der Meet incasseerde 2000 euro. nog wel sterke speelsters over. Ol- ga Kalyuzhnaya, die heel veel wint in Nederland. Nicole Thys- sen, die ook veel internationaal speelt. En natuurlijk Angelique van der Meet, die echt heel sterk kan spelen. Dat bewees ze vrijdag tegen Olga." En bij de mannen was de afwezig heid van de toppers nog veel gro ter, vond de Zierikzeese. Robin Haase, Thomas Schoorel, Thiemo de Bakker, Jesse Huta Galung, Igor Sijsling, Matwé Middelkoop en Antal van der Duim lieten hun ge zicht niet zien op het Noord-Hol landse tennispark. De finale ging gistermiddag tus sen Jasper Smit en Mark de Jong, die alleen nog maar nationaalrang- lijsttoernooien spelen en geen po sitie hebben op de ATP-ranking. Smit, die als eerste geplaatst was, won het duel met 3-6 7-6 (3) 6-4 6-2. De Amsterdammer pakte zo zijn vierde nationale titel op rij. In 2002 mocht hij zich ook al eens de beste speler van Nederland noemen. Felix Binicewicz foto's Lex de Meester Ace Dubbele fout Breekpunten benut Aantalpunten 1e set Aantal punten 2e set Aantal punten totaal Duur 1e set Duur 2e set 2 5 4 op 5 (80%) 41 29 70 6 4 (1 op 3 (33%) 38 19 57 44 minuten 24 minuten (incl. 3 min. medische time-out)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29