eland Pijproker doet het rustig aan Boogschieten: serieuze Feestelijke almanak Radiootjes Het was ruim een halve eeuw geleden dat de Terneuzense handboogmaatschappij het EK organiseerde. Voorzitter De Keijzer voorzichtig: „Over zes jaar zouden we weer mogen." ONLINE PUBLIEKE VERKOPING SPONSELEE-INFRA B.V. TROOSTWIJK maandag 22 augustus 2011 12 7 FESTIVITEITEN Veel te doen in oosten regio door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - - Met drie gram Friese baaytabak stopt Henk Hen driks uit Dordrecht de kleipijp. Op commando van wedstrijdleider Hans van den Reijdt moet hij daar na de pijp met slechts twee luci fers bij de hand binnen één mi nuut aansteken. Daarna is het de kunst de tabak in pijp zo lang mo gelijk brandend te houden. De 21 deelnemers aan het open Zeeuws-Vlaams kampioenschap kleipijp roken, laten met korte trek jes het vuur telkens even op gloeien. De rookwedstrijd is zater dag één van de activiteiten tijdens het Bernardusfeest bij het Hof te Zandekerkje in Kloojterzande. Hendriks (74) rookt al veertig jaar pijp. Hij paft van 's morgens tot 's avonds. „Het roken van deze ruim 40 centimeter lange pijp is toch an dere kost dan genieten van een ge wone traditionele pijp", zegt hij, terwijl hij met een stampertje voorzichtig de tabak ietwat aan drukt. Hendriks is lid en tevens penningmeester (thesaurier) van het Dordts Pijprokers Gilde. Bert Stapper uit Leiden houdt zijn pijp het langst rokend: 1 uur 14 mi nuten en 48 seconden. Volgens voorzitter Cor Crans van de Stich- Het is alweer een poosje geleden dat een Middelburgse pa en ma met hun twee zoontjes voor een vakantie naar Griekenland togen. De vakantie werd gecombineerd met een bezoek aan opa, die in Hellas woonachtig is. Opa was blij zijn kleinzoontjes te mogen begroe ten en had voor de gelegenheid een ca deau voor het tweetal gekocht: twee sleutelhangertjes in de vorm van 'n FM-radiootje. Nadat deze met een keu rig 'bedankt opa' in ontvangst waren genomen trokken de twee jongens zich met hun nieuwe speeltje terug. Maar al na enkele minuten vervoegde de jongste van de twee zich weer bij opa, zichtbaar teleurgesteld. Hij wilde de ra dio niet meer, en hij legde ook uit waarom. „Opa, er komt alleen maar Griekse muziek uit!!" EUROPEES KAMPIOENSCHAP BOOGSCHIETEN STAANDE WIP ting Kerk in Klooster past dit kam pioenschap kleipijp roken uitste kend in de festiviteiten rond het ruim 800 jaar oude kerkje. „Op schilderijen van Hollandse mees ters uit de 16e en 17e eeuw staan al rokers met de kleipijp afgebeeld. Dus pijp en kerkje zijn beiden cul tureel erfgoed." Behalve het Ber nardusfeest - ook opgevrolijkt met kraampjes met streekproducten, di verse demonstraties en dweilband- muziek - was er dit weekend meer te genieten in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren. Ossenisse hield een druk be zocht dorpsfeest. „De sociale ban den werden met onder meer jeugdvermaak, een barbecue en feestavond goed aangehaald", zegt Bas Janssen van het feestcomité. Zuiddorpe pakte twee dagen uit met Boekweitfeesten. Zaterdag stond de Hoofdweg Noord aan bei de zijden aigeladen vol met deelne mers aan de druk bezochte rom mel- en kraampjesmarkt. Verder waren er twee dagen optredens van regionale artiesten. De 60 deelnemers aan het ambach telijk weekend in de regio kregen veel kijkers over de vloer. Op het Martje van Wardje in Sint - Jan steen trok het Martrock Festival met vier live bands zaterdagavond ruim 400 bezoekers. door René Hoonhorst Hij had het helemaal niet zo gek gedaan, vond de Terneuzense burge meester Jan Lonink. Hij zat er maar veertig centimer naast. „Op zijn hoogst", ondersteunde sportwethouder Pim Broekhuy- sen. „Ik hoor net dat de meeste schutters tweehonderd schoten no dig hebben om vijf keer raak te schieten. Dus zo gek is het niet dat het officiële openingsschot niet in één keer raak is", concludeerde Lo nink lachend. Voorzitter Wim de Keijzer van Handboogmaatschappij Wester- schelde viel Lonink niet af Hij was blij met de officiële ontvang sten op het stadhuis en in Vliegen de Vaart. Bovendien schoot de eer ste burger van Terneuzen niet al leen het Europees kampioenschap op de staande wip open. Hij was ook - met de sportwethouder - aanwezig op het kerkhof bij het blazen van de Last Post, dat tradi tioneel aan een Europees kam pioenschap vooraf hoort te gaan. En als klap op de vuurpijl deed hij ook nog - samen met het Euro pees Comité en De Keijzer de prijs uitreiking. Voor die uitreiking en de diverse ontvangsten had Lonink zijn 'school-Frans' weer wat opge haald. Bij de kroning van de indivi duele kampioen kwam het 'Vive la France' er zondagavond zomaar spontaan - onder luid gejuich van tientallen Fransen - uit. Want de Fransen gingen er met de belang rijkste prijzen vandoor. De landen ploeg eindigde nipt voor België en Nederland en individueel was de prijs voor een schutter uit Duinker ken. Diens naam Guillaume Van- acker bewees direct dat Dunkerque in Frans-Vlaanderen ligt, zodat al le deelnemers zich toch een beetje verbonden voelden. „Hij was ge woon de beste tijdens de afschie tingen in de finale. Hij troefde de andere vier overgeblevenen af door twee keer achter elkaar de blokvogel naar beneden te halen", prees een kenner. Voor het leeuwendeel van de toe schouwers én van de schutters maakte de uitslag niet zo heel veel uit. De gezelligheid en de leut on der elkaar zijn voor de meesten minstens zo belangrijk. Ook in het plezier maken, zijn Fransen kampioen, weet Omer Dilien uit Heusden-Zolder. „Ze kruipen al tijd direct bijelkaar aan lange tafels en vormen binnen de kortste ke ren één grote familie. Ik ga er al tijd graag bij zitten." Dilien - pron te, door bretels in toom gehouden, buik en markante sik - wordt di rect omarmd door Jean Fumoux. Want Fumoux is dan wel het uit hangbord van Saint Sébastien in Flêtre en vice-president van de bond én het internationale comité van de Franse boogschutters. Hij komt toch vooral graag naar schiet- festijnen om 'gezellig bier te drin ken', zegt hij met een grote grijns.. Jean Fumoux, Saint Sebastien, Flêtre. Al enigzins aangeschoten: „Ik vind toernooien zo mooi, omdat ik dan gezellig bier kan drinken." Wim de Keijzer, Handboogmaat schappij Westerschelde, Terneuzen. „Het is prachtig dat honderden men sen op ons terrein plezier hebben" mmmmmmmmsmmmtsasssmsma Tip? redactie@pzc.nl wegens staking van de bedrijfsactiviteiten van Hulsterweg 75E - 4587 LG Kloosterzande GRONDVERZETMACHINES w.o. 3 mobiele kranen "Atlas" 1404, 1504 en 1004, rupsgraafmachine "Hitatchi" EX215 LC, mini rupskraan "IHI" 17 NE, gronddumper "Muili" G 20 (2008), shovel "Ahlmann" AZ150 (2008), minishovel 'Weidemann" 1230 P26, graaf-/kantel-/puinbakken, trilplaten o.a. "Wacker" DPU 6055, rupskruiwagen "Yanmar"; BERM- WEGONDERHOUDMACHINES klepel maaier "Ducker" UM27 (2008), 4 maaikorven "Herder" (o.a. 2009), 3/5 m, schaftwagens, directie-/kantine-units; TRACTOREN w.o. "John Deere" 7530 (2008), 3040 en 6220, kniktractor "Holder" C 9.88 Hydrostaat (2009); DIEPLADER "Mueller Mitteltal" T4 40,0 kompakt; kipvrachtwagen v.v. kraan "Mercedes" Actros 4143 8x8; BEDRIJFSWAGENS w.o. "Mercedes" 2x Vito 109 CDT (2007), Vito, Sprinter 312D en "VW" Transporter 1,0D; DIVERS w.o. dubbel afschotlaser "Topcon" (2008), laser en laserontvangers o.a. "Spectra" DG 711 (2008), waterpomp, sleufverdichters (2010), aggregaten, diamant- boorsysteem, inframaterialen w.o. kolken, PVC leidingen en fitwerk, etc.; BIEDEN UITSLUITEND VIA INTERNET SLUITING 5 SEPTEMBER vanaf 14.00 uur Bezichtiging: zaterdag 3 september van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus op onze website www.TroostwijkAuctions.conn Omer Dilien, Sint Willibrordusgilde, Heusden-Zolder. „Boogschieters ma ken vooral plezier met elkaar en vor men één grote familie." TERNEUZEN - Waarnemend schip per Hans van Leeuwen wil nog wel enkele tientallen cliënten van Tragel aan boord nemen. Het ple zier van de passagiers met een ver standelijke beperking slaat - net als de vorige 29 keer - over op de schippers en de begeleiders, die deelnemen aan de Trageltocht. 'Kapitein Hans' is normaal werk zaam bij de Vereenigde Bootlie- den, maar zaterdag een middagje schipper op een sleepboot van Multraship. „Moet je kijken wat een plek op het dek, ik kan wel honderd mensen meenemen." Coördinator vrije tijd en vrijwilli gerswerk Els Balemans van Tragel lacht om zoveel geestdrift. „Het is mooi dat de schippers zo enthou siast zijn. Maar er zijn ook heel wat mensen nodig om onze cliën ten te begeleiden. En we kunnen cliënten met verschillende beper kingen ook niet allemaal bijelkaar zetten." Balemans benadrukt dat Henk Hendriks steekt de brand in zijn kleipijp. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26