Verovering Tripoli lijkt nabij Tholenaar betrapt Mastic §eit °p A7 §e|esd Motorrijders doen toch Breda aan LIBISCHE OPSTAND Kaddafi blijft verzet bieden Lesley Kerkhove wint volledig Zeeuwse NK-finale tennis SE MAANDAG 22 augustus 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 200 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN tripoli - De rebellen in Libië zijn gisteravond via het westen de hoofdstad Tripoli binnengedron gen. Dat meldde een verslaggever van persbureau AFP. De rebellen trokken volgens hem in een kon vooi van circa honderd voertuigen Tripoli binnen. Ze werden toege juicht door inwoners, die uit vreug de in de lucht schoten. Eerder waren opstandelingen al via het oosten de stad binnenge drongen. Ook in het noorden heb ben rebellen via de zee Tripoli geïnfiltreerd. De opstandelingen rukten dit weekeinde zo snel op richting Tri poli, dat volgens de Navo geen sprake meer is van een echte front linie. Ook zouden 'slapende cellen' van de rebellen binnen de stad in actie zijn gekomen, in een poging het bewind van kolonel Muarn- mar Kaddafi de genadeklap toe te dienen. Vier wijken zouden in handen van de rebellen zijn. Aanvankelijk meldden de opstan delingen gisteren dat ze de stad tot minder dan 30 kilometer waren ge naderd. Maar in de loop van de WBSBS&üZWmS8S. dag leek de slag om Tripoli m een stroomversnelling te komen. De strijd om Tripoli kostte dit weekeinde minstens 376 mensen het leven. Volgens Kaddafi zou de aanval op de hoofdstad door de rebellen - die hij 'ratten' noemde - zijn afge slagen. Zijn zoon Saif al-Islam liet weten dat het Libische regime niet w 1 AMSTELVEEN - Tennisster Lesley Kerkhove mag zich een jaar lang kampioene van Nederland noemen. Zaterdagmiddag was de Zierikzeese in de finale van de nationale titelstrijd duidelijk te sterk voor Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke. De setstanden waren 7-6 en 6-1. Dat er twee Zeeuwse speelsters in de eindstrijd ston den, was in de 110-jarige geschiedenis van het NK nog nooit voorgekomen. Kerkhove werd in Amstelveen de eerste uit Zeeland afkomstige Nederlands kampioene sinds Stéphanie Rottier in 1992. foto Karei Delvoye/Orangepictures pagina 32 en 33: Geduld Kerkhove wordt be loond - harkstede - Een 16-jarige jongen uit de gemeente Tholen is op he terdaad betrapt toen hij met twee kornuiten ernstige vernielingen aanrichtte op het kerkhof van Harkstede. Een inwoner van dat Groningse dorp die het graf van zijn ouders wilde bezoeken, greep de jongen vrijdagmiddag in de kraag terwijl andere bezoekers de politie bel den. TWee metgezellen ontkwa men in eerste instantie. Een 15-jari- ge jongen uit Hoogezand werd la ter door zijn vader bij de politie af geleverd. Ze zijn na verhoor vrijge laten. De derde verdachte meldde zich niet. Door het omduwen van gedenkste nen knapten verschillende grafpla ten en raakten veertien graven be schadigd. abbekerk - Een automobilist heeft zaterdag een plastic geit ontdekt op de A7 in Abbekerk. Sinds fe bruari zijn tien voorwerpen aange troffen op deze weg. Tussen Abbe kerk en Den Oever lagen eerder fietsen, een porseleinen koe, een televisie en een stoel. De politie onderzoekt de zaak en betrekt daarbij ook de leuzen die zaterdag bij Abbekerk op het wegdek zijn aangebracht. De teksten hadden betrekking op de incidenten in Rotterdam waarbij met een lucht buks op auto's is geschoten en op de objecten die op de A7 zijn ge plaatst. Volgens de politie wordt het neerleggen van zulke zaken aangemerkt als poging tot dood slag of poging tot moord. Tot nu toe is niemand gewond geraakt. Wel raakten voertuigen bescha digd geraakt. Zo reed een motorrij der in op een neergelegde fiets. van plan is om zich te over te ge ven. De Navo heeft gisteren volgens nieuwszender Al Jazeera het hoofdkwartier van Kaddafi in Tri poli gebombardeerd. Eerder op de dag meldde het Duitse persbureau DPA dat hij met zijn familie naar Algerije zou zijn gevlucht. Dat be richt kon niet worden bevestigd. breda - Ongeveer 150 tot 200 Har- leyrijders zijn gistermiddag toch naar het centrum van Breda ge trokken. Eerder dit jaar werd de 23e grote Harleydag die gisteren was gepland afgelast uit vrees voor ongeregeldheden tussen de motor clubs Satudarah en Hells Angels. De bezoekers stalden hun moto ren bij de Onze Lieve Vrouwe Kerk en namen bezit van de terras sen van de omliggende cafés. De sfeer was gemoedelijk, zei een woordvoerder van de politie. Vorige week donderdag besloot de Goese burgemeester René Ver hulst tot afgelasting van het auto- en motorevenement All American Sunday in zijn stad. Hij nam die beslissing uit vrees voor ordever storing door rivaliserende motor clubs. Rechter moet niet te snel overgaan tot uitzetten overlast gevende huurders reageer op www.pzc.nl W/MENING Politici verdienen geen wachtgeldregeling lens 14% reacties: 509 86%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1