Joziasse wint in Oostkapelle Maanden voorbereiding 1< ®iSS 12 zeeland Toch haven aan het Kanaal bij Vlake BELLEZA Twee fietsendieven aangehouden RINCRIJDEN AUe 23 ringen gestoken ringrijden Alles werd zaterdag letterlijk uit de kast getrokken om de Solexrace in Biggekerke weer onvergetelijk te maken. APPARTEMENTEN VLISSINGEN Mobiele site PZC vernieuwd! maandag 22 augustus 2011 mm&B-n&wasaarrn door Rian Janse oostkapelle - Michiel Joziasse heeft zaterdag in Oostkapelle het ringrijden gewonnen. Hij maakte geen fouten en stak alle 23 ringen, maar hij kreeg de overwinning niet cadeau. Drieënveertig ringrijders versche nen zaterdag aan de start in Oost kapelle. De weersomstandigheden waren goed; lekker zonnetje en weinig wind. Er werden drieëntwintig beurten gereden. In de strijd om de eerste plaats had Joziasse in Joyce de Buck een geduchte tegenstander. Ook zij wist alle ringen te steken. Maar in de kamp om de eindoverwinning bewees Joziasse toch de beste te zijn en werd hierdoor dagkam pioen. Hij won tevens de eerste door Lilian Dominicus vlake - NV Economische Impuls Zeeland bekijkt locaties voor een nat bedrijventerrein langs het Ka naal door Zuid-Beveland. Een exac te plek is er nog niet, maar zowel bedrijventerrein Choorhoek bij Wemeldinge als het gebied Schore- brug zijn in beeld. „We zijn bezig met de ontwikke ling van een multimodaal knoop punt bij Vlake", zo legt Arie van der Maas van de Zeeuwse ontwik kelingsmaatschappij, Economische Impuls, uit. „Daarvoor zijn we in gesprek met ondernemers in het kader van het project Foodport Zeeland. Dat heeft drie pijlers: ag- rofood, aquacultuur en logistiek, daar waar Zeeuwse bedrijven sterk in zijn." Uit de studie Binnenhavenatlas SOLEXRACE BIGGEKERKE prijs volgringen voor gehuwden. De Buck moest genoegen nemen met de tweede plaats en won de eerste prijs volgringen voor onge- huwden. De derde plaats werd op geëist door Ricardo de Visser, met tweeëntwintig ringen. Hij won te vens de jeugdbeker. Kevin Maljaars stond met negen tien ringen nog maar net in de top tien, maar bleek in de diverse kam pen erg gelukkig. Hij won de felbe geerde wisseltrofee 'Het paard van dokter Rullens' en, voor veel ring rijders een graag gewonnen prijs, de Pollepel. Er werden ook versieringsprijzen uitgedeeld. Het mooist versierde trekpaard was van Rianne Fran- cke. In de categorie 'overigen' won Danielle van Daatselaar deze prijs. Agenda ZRV: 27 aug. Veere, Oranjeplein, ringrij den 8.00-17.00 uur 27 aug. Kapelle, Van der Biltlaan, ringrijden 8.00-17.00 uur 27 aug. Domburg, ringrijden bij Simnia 9.00-17.00 uur 27 aug. Biggekerke, Kerkplein, ringrijden 8.00-17.30 uur 27 aug. Koudekerke, Dishoek, ringrijden 9.00-17.00 uur. door Miriam van den Broek In sommige delen van het land hebben ze carnaval, in Biggekerke is er de Solexra ce. Heel iets anders en toch zijn er veel overeenkomsten. AI maanden zijn vrienden bezig met de voorbereidingen. Wat trek ken ze aan? Kan er een knipoog naar het actuele nieuws worden ge maakt? En.... kan het nóg gekker dan vorig jaar? Ja dat kan, blijkt al vrijdag; de dag voordat de dertiende editie van de Solexrace Biggekerke begint. Er rolt op de redactie van de PZC een brief van de bjjna vergeten fax. r Het lijkt een brief van de Rijks-' voorlichtingsdienst, maar schijn bedriegt. Het is een brief van de Rijkelijke toelichtingsdienst, van het Algemeen Mysterie van Meliskerkse Zaken. Die kondigt aan dat Hare Majesteit Koningin Beatrix en Ha re Koninklijke Hoogheid Prinses Maxima de race zullen bijwonen. En ja hoor, een half uur voor de start van de Solexrace komt de fa milie Rotte uit Meliskerke aange- tuft op hun driezits-solex waar de 'gouden koets' aan is gehangen. „Hoelang we dit al hebben voorbe reid", herhaalt 'koningin' Carlo Rotte de vraag, „poeh... maanden. Ik kreeg het idee al vorig jaar. Met een na afloop van de vorige Solex race." Maar familie Rotte is niet de enige die veel tijd in de voorbereiding heeft gestoken. Ook de 'Bananen Sweeties' hebben werk van hun outfit en solex gemaakt. De twee 'volslanke' Chiquita-meisjes zor gen voor wat tropische sferen bij de race. Aan de wedstrijd deden ook veel 'belangrijke.' mensen mee. Om er een paar te noemen: Sinterklaas, Zwarte Piet, de Kerst man en de Paashaas. Maar ook Bob Marley, Captain Jack Sparrow en de beroemdste Hagenezen van Nederland: Tijgertje en Barbie uit de televisieserie Oh oh, Cherso! De 'burgemeester van Kleversker- ke' kreeg veel lachers op zijn hand. Achter zijn Solex zat een zoge noemde gluurder. Het 'ventje' trap te het vuur uit zijn sloffen om de burgemeester bij te kunnen hou den. Serieuzer kwinkslagen waren er ook. Op verschillende plaat sen in het land zijn laatst bijeen komsten van de Hells Angels ver boden. Maar in Biggekerke waren de zware jongens op hun chop pers van harte welkom. Aan de situatie in Griekenland was eveneens gedacht. Een van de deelnemers had zich verkleed als noodhulppakket. Een soort carnavalsoptocht dus, in clusief lachende toeschouwers, spuitende confetti en kraampjes met broodjes hamburger. Het is niet verwonderlijk dat Ber gen op Zoom binnenkort ook voor het eerst een Solexrace gaat houden. Zeeland, uitgevoerd door Ecorys in opdracht van de provincie, blijkt ook dat veel bedrijven uit de regio zitten te springen om ruimte aan het water. „Het gaat zeker niet alleen om vervangende locaties voor de watergebonden bedrijven, zoals Haringman Beton, die moe ten wijken voor nieuwbouwwijk Goese Schans in Goes. Dat andermaal wordt gekeken naar plekken langs het Kanaal, is meer dan logisch, zegt hij. „Als je naar de kaart kijkt, zie je dat we gen, water en spoor alle samenko men bij Vlake." Choorhoek is een mogelijke locatie. „Maar dat ligt verder van de A58." Schorebrug, de polder aan de oostkant van het Kanaal door Zuid-Beveland, tus sen de A58 en de Zanddijk, blijft een voor de hand liggende plek, zegt Van der Maas. In een speciale driezits-solex mét aanhanger, rijden 'koningin Beatrix', 'prinses Maxima' en hun 'lakei' rondjes door Biggekerke. Altijd actueel ei5.ooo UAlStt vraag naar de voorwaarden t. 0118-413920 t. 0118-650575 westkapelle - Een 33-jarige man uit Arnemuiden en een 39-jarige man zonder vaste verblijfplaats zijn zaterdag aangehouden op ver denking van fietsendiefstal. Een man zag zaterdag rond 17 uur twee mannen op de Achterweg in West kapelle een fiets pakken en in een bestelbusje leggen. Omdat het er verdacht uitzag, belde hij de poli tie met een duidelijk signalement. Op de Rondweg in Koudekerke werden de twee gezien door agen ten. Omdat de mannen niets kon den zeggen over de herkomst van de fiets, zijn ze aangehouden. De Arnemuidenaar bleek nog voor ruim 500 euro boetes te hebben openstaan. Het tweetal is overge bracht naar Torentijd. De politie zoekt nog de eigenaar van de grij ze Gazelle Chamonix-herenfiets. Compact en overzichtelijk Persoonlijk instelbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 12