Kopie Badpaviljoen in nieuw complex Zeeland Picknick op 'onbekende' locaties WALCHEREN 12 en 13 BOUWPLAN Vijf recreatieapparttementen aan de Badhuisweg 12 Inbreker in kraag gevat door getuige Caravan schaart bij Dampoort-aquaduct Met 170 km/u over Nieuwe Vlissingseweg almanak Radiootjes door Annemarie Zevenbergen domburg - Het vermaarde Badpa viljoen in Domburg krijgt er een kleiner broertje bij. Projectontwik kelaar Van Garderen Dekker wil vijf recreatieappartementen bou wen onder de rook van het Badpa viljoen. Het is de bedoeling dat het ge bouw waarin de appartementen komen, qua architectuur op het grote paviljoen gaat lijken. De werktitel van het nieuwbouwplan is dan -ook 'Klein Badpaviljoen'. Het nieuwe complex krijgt tevens een ondergrondse parkeergarage voor tien auto's. De projectontwikkelaar heeft het stuk grond gekocht waarop nu nog een vervallen gebouwtje staat. Daarin waren vroeger de Stichting Badplaatsbelangen Domburg en de VW gevestigd. Toen de VW naar de Schuitvlotstraat verhuisde, kwam er een politiepost in. Dat verdween na de gemeentelijke her indeling. Tot een jaar of twee gele den bood het pand huisvesting aan de Stichting Strandexploitatie Walcheren. In de kelders van het gebouwtje zitten nog kleedkamers van de tennisvereniging. Wethouder [aap Melse bevestigt de plannen van de projectontwik kelaar. „De vijf appartementen krij gen alleen de bestemming recrea tie. Dus niet de dubbelbestem- ming die geldt voor het grote Bad paviljoen. Het plan voor die vijf nieuwe appartementen is opgeno men in het plan Kom Domburg." Het Veerse college van B en W stemde afgelopen week in met het ontwerp-bestemmingsplan Kom Domburg. Dat ontwerp ligt vanaf 25 augustus tot en met 5 oktober ter inzage zodat belanghebbenden hun zienswijzen kenbaar kunnen maken. Wethouder Melse toont zich ver heugd over de invulling van het ge biedje. „Dit is een hele verbetering van de visuele kwaliteit van het terrein. Het gebouwtje dat er nu staat is vervallen en het stuk grond ziet er rommelig uit." De plannen zijn er al een tijdje, ver klaart Melse. „Bij de restauratie van het Badpaviljoen heeft de pro jectontwikkelaar al met een schuin oog naar deze lokatie geke ken." Het Badpaviljoen, met ne gen luxe appartementen, werd in oude luister hersteld. Daarmee kreeg Domburg wat van de oude grandeur terug. De kosten bedroe gen zo'n 16 miljoen euro. Het pand werd in 2008 heropend. Maanden voorbereiden loont bij Solexrace Biggekerke Michiel Joziasse steekt alle 23 ringen in Oostkapelle Maandag 22 augustus 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek ritthem - Bijzondere ontmoetin gen op nauwelijks bekende plek ken op Walcheren. En daarbij lek ker wat eten natuurlijk. Dat is wat Lindy Huibregtse en Martijn de Vries uit Middelburg beogen met hun picknicks. De hele zomervakantie organiseer den zij iedere zondag om 12.00 uur een picknick, ergens op het Walcherse platteland. Via de socia le netwerksites Twitter en Face- book nodigden ze iedereen uit om aan te schuiven bij @de_picknick zoals ze hun initiatief noemen. Bezoekers moesten er wel wat moeite voor doen. Bijvoorbeeld aan de hand van foto's uitvogelen wat de locatie van komende week zou zijn. Het leverde vaak bijzondere ont moetingen op. Mensen die elkaar daarvoor niet kenden, schoven bij elkaar aan tafel. En ook fietsers en wandelaars die onverwachts stuit ten op de caravan van @de_picknick werden uitgenodigd voor een hapje en een drankje van biologische producten. Volgende week wordt de picknick voor de laatste keer gehouden. De locatie wordt in de loop van de week via TWitter en Facebook be- De caravan van @de_picknick stond gisteren aan de Louwerse's Wegeling in Ritthem. Bijna dertig mensen schoven aan voor een lunch van biologische kendgemaakt. producten. foto Lex de Meester MIDDELBURG Een 23-jarige Vlissinger is vrijdag avond op heterdaad betrapt bij het stelen van een fiets uit een garage aan de J.H. Huyssenstraat in Mid delburg. Een man zag dat rond 21.15 uur gebeuren. De Vlissinger fietste weg in de richting van de Staten- laan. Daar werd hij door de getuige in zijn kraag gevat en overgedragen aan de politie. Uit onderzoek bleek dat bij de woning onder meer nog twee fietsen waren klaargezet om vermoedelijk later op te halen. MIDDELBURG De N57 was zondagochtend ter hoogte van het Dampoort-aqua duct in Middelburg een tijd afgeslo ten voor al het verkeer. Rond het middaguur was daar een auto met caravan geschaard. De hulpdien sten sloegen meteen groot alarm. Verschillende brandweerwagens en een ambulance werden opgeroe pen. Uiteindelijk bleek alles mee te vallen. Er raakte niemand gewond. Na drie kwartier werd de weg weer vrijgegeven. VLISSINGEN Twee motorrijders hebben zater dagavond hun rijbewijs moeten in leveren omdat ze met 170 kilome ter per uur over de Nieuwe Vlis singseweg reden. Daar geldt een maximum van 80. De politie zag ze rijden en ging er achter aan. De ene kon bij het verkeerslicht wor den aangehouden. De ander ging er vandoor maar kreeg later op zijn huisadres bezoek van de politie. Hij kreeg ook een bekeuring voor het negeren van een stopteken. Het is alweer een poosje geleden dat een Middelburgse pa en ma met hun twee zoontjes voor een vakantie naar Griekenland togen. De vakan tie werd gecombineerd met een be zoek aan opa, die in Hellas woonach tig is. Opa was blij zijn kleinzoontjes te mogen begroeten en had voor de gelegenheid een cadeau voor het tweetal gekocht: twee sleutelhanger tjes in de vorm van 'n FM-radiootje. Nadat deze met een keurig 'bedankt Tip? redactie@pzc.nl opa' in ontvangst waren genomen trokken de twee jongens zich met hun nieuwe speeltje terug. Maar al na enkele minuten vervoeg de de jongste van de twee zich weer bij opa, zichtbaar teleurgesteld. Hij wilde de radio niet meer, en hij legde ook uit waarom. „Opa, er komt alleen maar Griekse muziek uit!!" Na een korte uitleg gingen de apparaatjes toch in de koffer en mee naar Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11