81 buitenland Klacht na militaire actie Israël Evacuatie migranten uit Tripoli Syrische troepen schieten op betogers RIVIERCRUISE over de CHINESE YANGTZE BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm KR AS.NL Spaans benauwd tijdens pausbezoek aan Madrid genève/tripou - De Internationa le Organisatie voor Migratie (IOM) wil migranten gaan evacueren uit Tripoli, nu de slag om de Libische hoofdstad elke dag dichterbij komt. Volgens het IOM gisteren hebben alleen al duizenden Egyp- tenaren aangegeven te willen ver trekken. De opmars van de rebellen naar de hoofdstad is de afgelopen da gen vlot verlopen. Tripoli is onge veer afgesloten van de buitenwe reld, nu de rebellen een aantal stra tegische plaatsen rond de stad heb ben ingenomen. Hoeveel buitenlanders er nog in Tripoli zijn, is niet bekend. In Li bië waren voor het begin van de opstand tussen de anderhalf en tweeënhalf miljoen buitenlanders, voornamelijk afkomstig uit Azië en Afrika. Circa 600.000 van hen hebben het Noord-Afrikaanse land al verlaten. De strijd rond de hoofdstad gaat intussen onverminderd door. Vol gens persbureau AFP hebben rebel len het centrum van Zlitan ingeno men, 150 kilometer ten oosten van Tripoli. De opstandelingen zijn nu aan de macht in Surman, Sabratha en Zwara en hebben ook de weg van Tunesië naar Tripoli onder contro le. amman - Troepen die loyaal zijn aan de Syrische president Bashar al-Assad hebben gisteren het vuur weer geopend op demonstranten. Er zouden zeker 20 doden zijn ge vallen, aldus activisten. Assad verklaarde eerder deze week nog de militaire en politie-opera- tie tegen de betogers te hebben ge staakt. Er wordt al vijf maanden te gen hem betoogd. Ondanks toege zegde democratische hervormin gen blijft het regime elke vorm van protest keihard onderdrukken. Daarbij kwamen de afgelopen maanden 1S00 burgers om en nog eens 400 leden van het veiligheids apparaat. De meeste doden, 18, vielen vol gens het Syrische Observatorium voor Mensenrechten in de zuidelij ke provincie Deraa. Hier begon de opstand in februari. Nog eens drie mensen kwamen om in de stad Homs en een dode viel in een bui tenwijk van Damascus. De VS en EU riepen Assad donder dag op af te treden. Washington kondigde nieuwe sancties aan, waaronder een olieboycot. Ook de EU overweegt nu een verbod op de invoer van olie. De meeste olie uit Syrië gaat naar Europa. Maar Rusland lijkt niets te voelen voor een vertrek van Assad. Mos kou liet weten dat hij meer tijd moet krijgen om zijn beloofde her vormingen door te voeren. excursies Yangtze rivier INCLUSIEF NIEUW! Deze bijzondere 15-daagse reis neemt u mee op cruise over de Yangtze rivier met aansluitend 2 hotelnachten in Beijing! De Yangtze is één van 's werelds langste rivieren en beroemd vanwege de Drie Kloven Dam en rotswanden die honderden meters het water uitrijzen, We bezoeken het bijzondere Nanjing, Badong en Fengdu, maar er is ook tijd voor Shanghai en Beijing. Een prachtreis, waarbij vliegreis, transfers, cruise, 2 hotelnachten, alle maaltijden én excursies naar o.a. de Grote Muur, Heilige Weg en Ming Graven zijn inbegrepen! Dag 1-3: vliegreis Shanghai, dag 2 inscheping MS Yangtse- Victoria"", dag 3 Shanghai met bezoek aan Jade Boeddha tempel. Dag 4: de bijzondere en eeuwenoude stad Yangzhou. Dag 5: Nanjing, ooit de hoofdstad van het keizerrijk China. We maken een stadstour incl. bezoek mausoleum Dr. Sun Yatzen. Dag 6-7: vaardag richting Jiujiang, bezoek Lushan gebergte. Dag 8: bezoek Wuhan incl. uitgebreide stadstour. Dag 9-10: vaardag, spectaculaire passage Drie Kloven Dam. Dag 11-12: bijzondere vaarroute naar Badong en Fengdu. Dag 13 t/m 15: ontscheping Chongqin, binnenlandse vlucht naar Beijing, 2 hotelnachten, stadstour langs o.a. Plein van de Hemelse Vrede en de Verboden Stad. Excursies (inbegrepen!) naar o.a. de Grote Muur, de Heilige Weg en de Ming Graven. Dag 15 vliegreis terug. 29 oktober v.a. 2099 Prijs p.p. op basis van een 2-persoonshut benedendek. Zie www.kras.nl/32601 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. vliegreis vanaf Düsseldorf II nachten cruise alle maaltijden 2 hotelovernach tingen Beijing Inclusief excursies naar Drie Kloven Dam, Lushan Gebergte, Grote Muur Ming Graven! zaterdag 20 augustus 2011 AANSLAGEN Egyptische agenten zouden per ongeluk in vuurlinie zijn terechtgekomen Formele klacht na dood van drie Egyptische agenten. Een dode en negentien gewon den na luchtaanvallen van Is raël op de Gazastrook. Palestijnen vuurden eerder twaalf-raketten af op Israël, drie mensen raakten gewond. gaza-stad - Egypte heeft gisteren een formele klacht bij Israël inge diend na de dood van drie leden van zijn veiligheidsapparaat tij dens een Israëlische militaire actie. Nog eens acht andere veiligheids mensen raakten gewond. Dat meldde het Egyptische leger in een verklaring. De militaire officier en twee agen ten zouden in de vuurlinie zijn te rechtgekomen toen een Israëlisch gevechtsvliegtuig of een helikopter het vuur opende op militanten. Dat gebeurde tussen de Egypti sche plaats Taba en Eilat in Zuid-Is- raël als represaille voor een aanslag in Israël. Het Israëlische leger ont kent het drietal te hebben gedood. Cairo eist verder van Israël een snel onderzoek naar het incident, waarover nog veel onduidelijkheid bestaat. Het Egyptische leger is in middels een eigen onderzoek be gonnen. De chef-staf van de krijgs macht bezocht gisteren de Sinaï om zich persoonlijk op de hoogte te stellen. Volgens Israël kwamen de daders van de aanslag uit Gaza en waren zij via de Egyptische Si naï de Joodse staat binnengeko men. Egypte voert juist deze week een operatie tegen islamitische mi litanten in het gebied na een aan slag op een gaspijpleiding. Daarbij kwam gisteren nog een agent om. Kort na de aanslag voerden Israëli sche gevechtsvliegtuigen een ver geldingsactie uit in de stad Rafah in de Gazastrook, aan de grens met Egypte. Bij een bombarde ment op een huis zouden zeker acht Palestijnse doden zijn geval len. Palestijnen vuurden als vergelding daarop gisterochtend twaalf raket ten af richting Israëlisch grondge bied. Er raakten drie mensen ge wond. Volgens de Israëlische autoriteiten zaten de Volksverzetscomités ach ter de reeks aanslagen nabij de bad plaats Eilat waardoor acht doden vielen. Die beweging ontkent elke betrokkenheid. Gaza wordt gere geerd door de radicaal-islamitische Hamasbeweging. waarom zou je meer betalen MADRID - Het publiek wordt nat gehouden op de Plaza de Cibeles in Madrid, waar het gisteravond om acht uur nog 37 graden was. Een massa men sen wachtten er gisteren op de komst van paus Benedictus XVI, op de tweede dag van diens vier daags bezoek aan Spanje. Dat valt samen met de wereldjongerendagen. Intussen is op last van een Spaanse rechter de man vrijgelaten die woensdag een aanslag op de paus wilde plegen. De 24-jari- ge orthodox-katholieke man van Mexicaanse af komst moest zijn pas inleveren en moet zich da gelijks bij de politie melden. Donderdag waren er in Madrid protesten tegen het pausbezoek. Criti ci zijn het er niet mee eens dat het miljoenen aan belastinggeld vergt, foto Armando Franca/EPA Luxe 12-daagse riviercruise**** én 2 hotelovernachtingen Beijing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8