Blind vertrouwen in Carlo n Zie ze vliegen, vanavond (zaterdag), Toppertje (2006) 37 Irene Moors is vanaf vandaag samen met tv-wederhelft Carlo Boszhard te zien in de nieuwe RTL-comedy Zie ze vliegen. „Carlo trekt mij over grenzen heen." door Evelien Baks :gï media@wegener.nl 4 7 media 024-3650570 Zaterdag 20 augustus 2011 Blind vertrouwen heeft Irene Moors in alles waar televisiepart ner Carlo Boszhard haar in mee sleept. Ze laat zich vaak leiden door haar initiatiefrijke maatje. „Carlo is duidelijk de trekker. Die komt met iets op de proppen waarvan ik dan denk dat het helemaal niet zal gaan lukken. Maar hij flikt het. Zo knap." Het succesvolle, meermalen onderscheiden duo Carlo en Irene begint vanavond aan een nieuw tv-avontuur. Nade TV Kantine, waarmee Boszhard en Moors vorig jaar een Gouden Televizier-Ring in de wacht sleep ten, maken ze nu hun opwachting op een klein Hollands vliegveld. Zie ze vliegen is de Nederlandse variant van het Britse succes nummer Come fly with me. Naast Carlo en Irene zijn ook Chantal Janzen en Gordon te zien. „Op een of ander vliegveld bedacht Carlo dat je daarover een heel leuke serie zou kunnen maken. Hij ontdekte dat iets dergelijks al werd uitgezonden door de BBC. Dat Come fly with me afkomstig is van de mannen achter Little Britain, twee van de grootste typetjeshelden van Groot-Brit- tannië, heeft Carlo er niet van weerhouden een tape van onze TV Kantine op te sturen. Ze vonden ons nog leuk ook." Onder Boszhards supervisie en op zijn aan dringen ontwikkelde Moors (43) zich in de TV Kantine tot typetjeskanjer, die louter met haar sexy vertolking van pornoster Kim Holland al historie schreef Haar eerste typetjes dateren echter uit de tijd dat ze sa men Telekids deden. „Carlo initieerde dat al tijd. Ik zat er helemaal niet op te wachten typetjes te gaan doen. Ik ben iemand die zegt: Maar ik heb daar geen diploma voor en kan ik dat allemaal wel? Ik heb van gere nommeerde, serieuze acteurs mét papieren vaak genoeg gehoord dat ik het goed doe." Met een bonte parade van personeel en pas sagiers, lijkt Zie ze vliegen bij voorbaat al ge slaagd. En de stoet BN'ers die het vliegveld aandoet, is lang en verrassend: onder meer Nina Brink, Astrid Joösten, Jacques d'Anco- na en Kim van Kooten. Moors zelf kruipt in de huid van grondstewardess en van racis tische immigratieofficier. „Carlo heeft voor af voorzichtig geïnformeerd of ik dat laatste wel aandurfde. Ach, in Nederland snappen we dat wel, toch? Ik kan me niet voorstellen dat er kijkers zijn die dit serieus gaan ne men. Waar ik meer moeite mee had, was het meer naturelle acteren. Ik kan me nu niet verschuilen achter allerlei neuzen." Moors meent dat Zie ze vliegen zomaar het succes van drie seizoenen TV Kantine kan evenaren. „De typetjes zijn sterk, de scripts zijn af Carlo neemt zelf het grootste aantal typetjes voor zijn rekening, evenals het meeste werk eromheen. Carlo's partner werkt in de tv-wereld, zij staan ermee op en gaan ermee naar bed. Ik heb ook een ander leven. Ik ben moeder van twee kinderen, die veel aandacht nodig hebben. Dus wil ik mee op schoolreisjes en help ik mee aan de musical. Ik hoef niet 's nachts aan de monta ge, ik wil de boterhammenbox van mijn kin deren klaarzetten. Maar het werkt zó goed met Carlo. Echt, wij worden op tv samen oud, dat weet ik zeker. We weten precies wat we aan elkaar hebben. Als we samen iets doen, is dat veel lekkerder dan alleen. Ik ben gelukkig getrouwd met Barry en ik heb Carlo. Die relatie duurt al twintig jaar en is langer dan die met mijn man. Wij vinden het prettig met en lastig zonder elkaar." Naast Zie ze vliegen en Life 4 you maakt Moors ook haar opwachting in een sinter- klaasfilm, de laatste met Bram van der Vlugt. „Een gastrolletje, hartstikke leuk. Vraag me niet om een zware karakterrol in een thriller te spelen. Als ik een tovenaar mag zijn of een boze buurvrouw, ik kom er aan, hoor! Maar de vrouw met de postnata le depressie, die moet ik niet doen." RTL 4, 20.00 uur. Reageren? media@wegener.nl WIE? Guillermo Tropical Danny. Oftewel de kroeg makkers Djuro Leideritz en Daan (Simon van den Hanenberg). Ze zijn een stuk minder exo tisch dan hun namen doen vermoeden: Djuro is een Amsterdammer en Daan komt uit het mon daine Landsmeer. HOE HOOG EN HOE LANG IN DE HITLIJSTEN? Het melige gelegenheidsduo werd in 2006 van uit het niets naar de achtste plek van de Single Top 100 gekatapulteerd. Toppertje stond vervol gens 17 weken in de Top 40, waarvan twee we ken op de eerste plek. GING HET NOG ERGENS OVER? In plat Amsterdams en met onvaste stemmen be zingen Guillermo Tropical Danny eenjn drank gedoopte feestvakantie aan de Spaanse Costa. De bijbehorende clip, waarin de in oversized Ha- waïshirts gestoken gelegenheidszangers wijd beens hun moppie zingen in Artis, op een water fiets en met de voetjes in het grijze Hollandse zand, was van een ongeëvenaarde knulligheid. NOG BIJZONDERHEDEN? Giel Beelen schreef radiogeschiedenis met Top pertje. Toen hij inviel voor Dolf Jansen op 3 FM draaide hij het nummer twintig keer achter el kaar. Deze stunt werd hem niet door alle luiste raars in dank afgenomen, maar niet lang daarna werd Marco Borsato's Rood mooi wel door Top pertje van de eerste plaats in de Single Top 100 gestoten. Drinks Liquors, de fabrikant van de gelijknamige shooter Toppertje, was de twee Amsterdammers meer dan dankbaar voor de gra tis reclamecampagne. Dat de fabrikant zelf ach ter dit sterke staaltje guerrillamarketing zat, werd in alle toonaarden ontkend. Het verhaal dat Guillermo en Danny per ongeluk een hit scoorden nadat hun liedje op Koninginnedag door de Amsterdamse stadszender AT5 werd uit gezonden, werd niet door iedereen geloofd. Ze ker omdat muziekproducent Tjeerd Oosterhuis en een bekend boekingsbureau, plus een groot reclamebureau er daarna als de kippen bij waren. 'Waarom zouden die zich over deze twee nono's ontfermen', riepen de sceptici: 'dit zaakje stinkt!' EENDAGSVLIEG OF BLIJVERTJE? Na Toppertje klommen Guillermo en Tropical Danny met hun 'idool' Wolter Kroes op het po dium om zijn feestkraker Ik heb de hele nacht lig gen dromen dunnetjes over te doen. Het bleek geen succes. Daarna probeerden Guillermo en Danny het nog een keer met het nummer Kerst vakantie. De meligheid die Toppertje naar grote hoogten had getild, was in dit nummer ver te zoeken. Het flopte. Het was de laatste muzikale door Rivka Groenier oprisping van de 'zangers'. In 2007 gingen ze uit elkaar omdat Djuro Leideritz de spotlights beu was en weer lekker muziek wilde gaan schrijven. Danny had de smaak net te pakken, maar van zijn plan om solo te gaan, kwam niets terecht. WAT DOEN ZE NU? Beiden verdwenen achter de schermen. Volgens de laatste berichten werkt Daan bij een klein mu zieklabel en is hij assistent-manager van 3e hip hopband De Jeugd van Tegenwoordig. Djuro werkt als bedrijfsleider bij de Amsterdamse pop tempel Paradiso. KUN JE NOG ZINGEN, ZING DAN MEE Doe mij een toppertje en een Breezer ananas? En doe er ook maar een dubbele whisky bij? Want vanavond gaan alle remmen los? En we dansen, we springen en zijn zo blij ZIEN EN LUISTEREN www.youtube.com/watch?v=FZtij2IJJJs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 87