teleurstelling binnenland 17 Supervoordelig ANDALUSIË 'Meteoroloog ter plekke is van levensbelang' Zesvoudig moordenaar eist verlof Auto Karst T. wordt vernietigd Man bekent moord op vier mensen KRA5.NL zaterdag 20 augustus 2011 De zwaarste bui van de dag 'Eén vriendin moest onder het zeil uit kruipen. Ze vertelde dat een paal vlak langs haar hoofd was gesuisd' festivalbezoeker Mariou Keitz ven. Geen haan die er naar kraait. Regeltjes zijn nu even minder be langrijk. Iedereen geeft elkaar de ruimte. De saamhorigheid groeit in deze noodsituatie, vertellen ook Claire en Hilda die vanuit het huis van hun zus langs het festivalterrein jaarlijks koffie en broodjes verko pen aan de popliefhebbers. Op het moment van het noodweer ston den er wel honderd mensen in hun garage en feesttent, vertellen ze. Toen de tent weg dreigde te waaien, hielpen de festivalgangers het zeil tegen te houden. Later stel den buurtbewoners hun huis be schikbaar voor dakloos geworden jongeren. Nu, een dag later, hebben Claire en Hilda de tuinslang uitgerold en vullen ze bakken met warm water zodat de festivalgangers hun mod derige voeten kunnen wassen. „Dat is het minste wat je kunt doen. We hebben vanmorgen ook gratis eten uitgedeeld aan mensen die helemaal niets meer hebben. We staan hier al jaren. Met sommi ge bezoekers bouw je een band op. We vragen ons af of al die vaste klanten nog leven." Francis McDonnell en zijn vrien din Alexandra Stybaniewicz kwa men speciaal vanuit Ierland naar Hasselt voor Pukkelpop. Ze maak ten het noodweer mee vanuit hun eigen tentje, waar ze snel heen wa ren gevlucht nadat ze drie tenten door de lucht hadden zien vliegen. Hun vlucht naar Ierland is pas voor maandag geboekt En de cam ping gaat dicht. Francis: „Ik heb vrienden in Eindhoven. Ik probeer ze te bereiken zodat we daar kun nen slapen." Drie jongens uit het Gelderse Ros- sum zitten bij hun oude Opel Ka- dett te wachten op twee dorpsge noten die met de fiets naar Pukkel pop waren gekomen. Hoe ze het noodweer beleefd hebben? „Nou... heftig. Een omgevallen boom land de op het tentje naast dat van mij. Ik ben alleen door een tak geraakt, terwijl uit die andere tent iemand in een zak werd afgevoerd. Nou, dan weet je het wel." De bui donderdag boven Hasselt laat op de radarbeelden van Weeronline.nl tussen 18.05 en 18.20 uur een sterke boogvorm zien, in meteorologische ter men een bow-echo. Die duidt op een zeer zware bui. infograptiic CRW bron weeronline.nl Daar waar de wind op de neerslag van de bui stuitte, ging de wind plots met zeer hoge snelheden en windstoten naar beneden. Er zou een windstoot van 160 km/uur (windkracht 12) geme ten zijn. DEN HAAG - Een dag na de fatale ge beurtenissen in België zijn alle ogen gericht op het driedaagse popfestival Lowlands. Hoe kan een festival zich wapenen tegen na tuurgeweld van een dergelijk kali ber? Volgens woordvoerder Bente Boll- mann van Mojo Concerts, organi sator van het festival, zijn alle voor zorgsmaatregelen genomen. Ten ten zijn verankerd in de grond en geaard zodat bliksem meteen de grond in gaat. Tot windkracht acht Beaufort is er zeker niets aan de hand. En mocht het onverhoopt harder gaan stormen, dan kunnen de zijkanten van de tenten open om de druk te verminderen. Speciale weerprotocollen moeten de veiligheid onder alle mogelijke weersomstandigheden waarbor gen. Niettemin erkent Bollmann dat absolute veiligheid niet te ga randeren is. „Als het weer zo plot seling omslaat, is er weinig tegen te doen. Als die organisatie het had zien aankomen, had ze het ter rein echt eerder ontruimd." De organisatie van het Tilburgse festival Mundial moest in juni dit jaar het programma aanpassen door dreigend noodweer. Direc teur Erwin Schellekens: „Wij wer den gewaarschuwd dat er tot wind kracht acht werd verwacht. In dat geval wil je geen duizenden men sen op je terrein hebben. Dat is te gevaarlijk." En dus riep ze bezoe kers op pas na de storm, na vijf uur 's middags te komen. Uiteinde lijk bleek de verwachte storm niet over Tilburg te komen. Bruno van der Hoek van Concert at Sea kan er over meepraten. De Zeeuwse organisatie moest diezelf de junidag de hele festivaldag afge lasten. „Onze meteoroloog die op het terrein werkzaam is voorspel de windkracht negen. En als hij dat zegt, is het ook zo." Volgens Van der Hoek is een meteoroloog op locatie van levens belang voor de veiligheid. Concert at Sea werkt al enige jaren met me teoroloog Jules Geirnaerdt, die ook de Nijmeegse Vierdaagse bege leidt. „Je kunt het weer niet via een weerstation dertig kilometer verderop inschatten. Zeker bij ex treem weer kan dat per locatie ver schillen. Alleen ter plekke kun je dit goed beoordelen", zegt Geir naerdt. Bovendien is dat de enige plaats waar hij bij noodweer de or ganisatie nog van dienst kan zijn. DEN HAAG - De man die in 1983 in café 't Koetsiertje in Delft zes men sen doodschoot, onder wie een 12-jarig meisje, eist dat hij alsnog op verlof mag uit zijn tbs-kliniek. Cevdet Yilmaz heeft daarvoor een kort geding aangespannen, dat woensdag dient in Den Haag. In 2009 ontstond grote publieke verontwaardiging over het verlof van de man, die levenslang had ge kregen. Daarop besloten minister Hirsch Ballin en staatssecretaris Al- bayrak dat het verlof definitief werd ingetrokken. Hoewel hij tot levenslang werd ver oordeeld, werd Yilmaz later naar een tbs-kliniek verplaatst omdat 'hij niet geschikt was voor deten tie'. De kliniek wilde hem opne men, maar verbond daar de voor waarde aan dat hij een normale tbs-behandeling zou krijgen, met de daarbij behorende mogelijk heid tot verlof Toen de ophef ont stond, besloot justitie dat in te trek ken. ZUTPHEN - De Suzuki waarmee Karst T. op Koninginnedag 2009 in Apeldoorn zeven mensen doodreed, moet vernietigd wor den. De rechtbank Zutphen heeft dat gisteren besloten. Justitie had na de aanslag beslag ge legd op de zwarte auto. De nabe staanden van T. tekenden bezwaar aan tegen dat beslag. De rechtbank stelde dat de aanslag 'grote gevol gen voor alle betrokkenen heeft ge had en ook in' de samenleving die pe sporen heeft nagelaten'. Daar om acht de rechtbank 'het onge controleerde bezit van de auto in strijd met het algemeen belang'. De wagen staat al enige tijd in het depot van het Nederlands Politie museum-in Apeldoorn, liet direc teur Taco Pauka gisteren weten. Hij beklemtoonde dat het nooit de bedoeling is geweest de Suzuki ten toon te stellen in het museum. DORDRECHT - De 26-jarige verdach te' uit Helmond van de drievoudi ge moord in Zwijndrecht op 16 mei van dit jaar heeft een bekente nis afgelegd. Hij deed dat woens dag tijdens zijn laatste verhoor, na lang te hebben gezwegen. Dat meldde de officier van justitie gis teren tijdens een pro-formazitting bij de rechtbank in Dordrecht. De in Rusland geboren man beken de ook op 12 mei in Helmond een 20-jarige vrouw te hebben doodge schoten. De drievoudige moord betrof een 57-jarige vrouw en haar dochters van 29 en 23 jaar. Zij zijn in een woning aan de Langeraarstraat door pistoolschoten omgebracht. De verda'chte schoot ook op de 64-jarige vader van het gezin. Die raakte zwaargewond. De verdachte was de ex-vriend van de jongste dochter. SUPERVOORDELIGE s. rondreizen&iiy Ul KARAKTERISTIEK Vertrek: van 1/9/11 t/m 31/3/12 zéér populair supervoordelig! langs alle highlights! fly-drive met o.a. Ronda, Jerez de la Frontera de Mezquita Moskee in Sevilla, Córdoba en het wereld beroemde Alhambra van Granada inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/35678 KARAKTERISTIEK Vertrek: van 22/9/111/m 28/3/12 prijsdoorbraak in sep. okt.!- rondreis met o.a. de havenstad Malaga, Jerez de la Frontera, Sevilla, Córdoba, Baeza en de oude koningsstad Granada (incl. entree Alhambra) incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, NL- spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35682 COSTA DEL SOL Vertrek: van 15/9/11 t/m 31/3/12 verblijf in 4-sterren VIK Gran Hotel aan het zandstrand! fgj fly-drive naar de badplaats La Cala de Mijas. Bezoek o.a. Sevilla, Granada, Marbella met de jacht haven Puerto Banus en Gibraltar inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, diner en huurauto Zie www.kras.nl/28006 Vertrek: 4/10/11 allerlaatste plaatsen! OP=OP! excursiereis met o.a. Malaga, Torremolinos, Gibraltar, Granada (incl. entree Alhambra), Sevilla, Marbella, Ronda, Nerja en vrije dagen in 4-sterren hotel in Mijas incl. vlucht, verblijf, ontbijt, diner NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35057 waarom zou je meer betalen Vertrek: van 8/9/11 t/m 28/3/12 verblijf in pittoreske 4-sterren I Hotel Puerta de la Luna! fly-drive naar de renaissance- I stad Baeza. Bezoek ook het I traditierijke Jaén, Córdoba, de koningsstad Granada en Sevilla inclusief vlucht, verblijf, ontbijt en huurauto Zie www.kras.nl/38102 GRAND TOUR i§?9J Vertrek: van 29/9/11 t/m 29/3/12 in prijs verlaagd op 13 20 okt.! rondreis met o.a. Ronda, Cadiz, Gibraltar, Jerez de la Frontera, j Sevilla, Córdoba, Granada (incl. entree Alhambra) en vrije dagen aan de Costa del Sol incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38125 of/38126 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPn, of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \j Arke of JS-rBIZBP Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7