u huis, auto én mobieltje 23 reizen de Linda of Matthijs van... Maksim Galkin dagje dagje s SI r??F0*LL,V* reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 20 augustus 2011 WIE Hans (65) en Aty Oomkes (70) BEROEP hij: gepensioneerd, eerder bedrijfseconoom; zij: gepen sioneerd, eerder verpleegster WOONPLAATS Koudekerke ER VARING tien keer van huis geruild; in de VS, Canada en Nieuw-Zeeland DIT JAAR (nog) niets concreet VERLANGLIJST Nieuw-Zeeland ze, was bang dat ruilers niet netjes met haar woning zouden omgaan. Maar nu ze haar huis 'schoner had teruggekregen dan ze het had ach tergelaten', was ze om. Ze hebben sindsdien nog vaak geruild." Vertel eens over het begin: waarom zijn jullie gaan ruilen? „We zijn in 1995 begonnen, via In- tervac. Vanaf 1999 zijn we lid van Homeexchange.com. Onze reizen naar Amerika en Canada maakten het mogelijk het gezin van mijn in 1953 geëmigreerde oom - hij is in middels 88 jaar - te bezoeken." Vooral Amerika was vaker reisdoel. „Ja, dat land trekt ons. We zijn in Reno en in Fresno geweest. En in 2000 in Seaback, in de staat Was hington, waar we een sfeervol, houten huis met een veranda be woonden. Direct aan Hood Canal, dat een open verbinding heeft met de Atlantische oceaan. Was gewel dig voor onze zoons Hank en Her- bert: echte waterratten. We had den bovendien geluk met de bu ren. De ene buurman had een zelf gebouwd zeilschip. Die buurman heeft onze zoons leren waterskiën. MMM...MOSSELEN Geen muziekfestival deze week. Er zijn er weliswaar genoeg, maar verande ring van spijs doet eten. Daarom nu mosselen. Jn Yerseke is het vandaag mosseldag. Want Yersekers weten van mosselen. Dus kun je er voor 2 euro per portie mosselen eten tot je erbij neervalt, je kunt het water I op om te ge- I nieten van de I vlootschouw, er is een tap- I toe en er is Mosselwereld, waar je alles te weten komt over de mossel: van zaad tot in de pan. Het mosselfeest begint om 9 uur vanochtend met een braderie en wordt vanavond afgesloten met vuurwerk. Meer weten? Zie: De andere buurman was liefheb ber van vissen. Hij bracht op een dag een maaltje vers gevangen krab, dat we samen hebben opge geten. Het geeft een warm gevoel als je wordt geaccepeerd door de lokale gemeenschap, er direct bij- hoort. Dat aspect is een heel groot pluspunt van huizenruil." Jullie ruilen niet alleen van huis, ook van auto en zelfs van mobieltje. „In Seabeck hadden we de beschik king over een luxe Lexus, met auto telefoon. Ted, de eigenaar van die auto en onze ruilpartner in Neder land, had ons mobieltje. Vonden we wel zo handig, zeker in geval len van nood. En goedkoper, want via een lokale provider is bellen niet zo duur als via een buitenland- LL6W se. Afijn, alles ging goed, totdat hij ons op een dag belde in Seabeck met de mededeling dat hij onze mobiel kwijt was. Het was er een met een abonnement dat ik met een heb laten blokkeren." Daarna nooit meer van gsm geruild? „Dit speelde in 2000. Daarna nam de mobiele telefonie zo'n vlucht, dat ruilen niet meer hoefde. Overi gens liep het verhaal goed af: Ted vertelde later dat mijn mobiel in de trein was zoekgeraakt. Ik heb met de NS gebeld en gelukkig: ge vonden! Een paar dagen later werd een pakje van de NS thuisbezorgd, met mijn gsm." Pjrj Reageren? featureredactie@wegener.nl het er aan toe in het Aviodrome tijdens het Mili tair Vliegspektakel. Dit evenement staat vandaag en morgen in het teken van de Tweede Wereldoor log. Met historische vliegtuigen, demonstraties en volop soldaten die verhalen uit de oorlog vertel len. Op een ruilbeurs kunnen verzamelaars en han delaars militaire artikelen (ver)kopen en ruilen. Voor meer informatie, zie: www.aviodrome.nl www.mosseldagyerseke.nl MILITAIR VLIEGEN Iets spectaculairder gaat LEKKER LEZEN Als het weer een beetje mee werkt, is het natuurlijk ook heel lekker om het weekeinde door te brengen in de eigen achtertuin. Met een drankje en een boek. Bijvoorbeeld met de roman In het diepe van Lucy Diamond. In dit ver haal erft Evie, het zwarte schaap van de familie, de strandtent van haar tante Jo. Evie, die niet heel te vreden is met haar leven, staat nu voor een keuze. Doet ze waar haar familie en vriend op aandringen en verkoopt ze de strandtent of besluit ze haar he le leven overhoop te gooien? ;EQ Lucy Diamond - In het diepe. Uitgeverij Van Holkema en Warendorf, 18,99 euro. TOCH LOWLANDS Nou, vooruit... als laatste dan toch nog een muziekfestival. Maar dan wel een dat je thuis op de bank kunt volgen. Want voor al diegenen die' er niet in slaagden een kaart je voor dit roemruchte festival te bemachtigen, komt Lowlands naar je toe. Op de radio schakelt popzender 3 FM vanavond na zes uur over naar de glazen studio op het festivalterrein (morgen al van af 15.00 uur). Op tv zie je vanavond en morgen avond rond de klok van 23.00 uur de hoogtepun ten voorbijkomen. En op internet maakte de VPRO een speciale Lowlandssite van 3voorl 2, met nieuws, recensies en veel beeld en geluid. Zie: http://lowlands.vpro.nl/2011 door Floris Akkerman Triomfantelijk meld den Russische media afgelopen wêek het grote nieuws. Eén van Ruslands be roemdste televisiepresentato ren Maksim Galkin (35) was eindelijk getrouwd met diva Al- la Poegatsjova (62). Sinds 2001 gaan de geruchten rond of ze wel of niet met elkaar in het huwelijksbootje zijn gestapt. Niemand die het kan bevesti gen. Dit keer was het een ano nieme bron die beweerde dat in april van dit jaar de grote dag had plaatsgevonden, De Russische bevolking kijkt er vertwijfeld naar. Hoe dan ook is de geruchten machine goed voor de pr van met name Galkin. Hij profi teert van de grootsheid van Poegatsjova. Zij is al tientallen jaren een be roemdheid in Rusland. Vanaf de jaren zestig scoort ze de ene hit na de andere, acteert ze in films en is ze niet weg te slaan uit de roddelbladen. Dat pakt niet ver keerd uit voor Galkins carrière. Samen presenteren ze amuse mentsprogramma's, waarin be roemde Russen hun zangkun sten vertonen. Primadonna Poegatsjova kreeg Galkin zover samen te zingen in een video clip. Maar Galkin kan het ook alleen. Met het spelprogramma Wie wil Maksim Galkin wor den? of delatenightshow Goe denavond met Maksim toont hij zijn diversiteit. Zijn ze nu echt officieel ge trouwd? Poegatsjova ging op haar site in op het laatste ge rucht. Van het instituut trou wen moet ze niets hebben, schreef ze. In een interview be gin deze maand met het rod deltijdschrift Geheimen van de sterren zei Galkin over hun rela tie: „Ik kan niet doen alsof we getrouwd zijn. We hebben het goed samen. Maar ik denk niet dat ik moet zeggen: wij zijn man en vrouw." Hoe dan ook: al voor zijn Poegatsjova-jaren was Galkin een beroemdheid. Voornamelijk door Russische politici in parodieën op de hak te nemen. Zijn slachtoffers zijn niet de minsten. Vladimir Poe- tin is er een van en dat is niet iemand die het waardeert als hij in de maling wordt geno men. Galkin komt ermee weg. Tegenwoordig is het toch voor al het beeld van Galkin die aan de hand van Poegatsjova loopt. Het levert hem een bijnaam op: Maksim Alkin. Verwijzend naar haar voornaam, Alla.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73