rosada 61 binnenland Zeeuwen zagen hagelstenen als mentosjes tranen en Modder, Koningin Beatrix heeft na operatie weer goed zicht factory outlet Calvin Klein River Woods Het drama op het popfestival Pukkelpop heeft België in diepe rouw gedompeld. Vijf festivalgangers zijn omgekomen als gevolg van een kort maar hevig noodweer. DEN HAAG - Koningin Beatrix kan morgen in Rotterdam genieten van het Europees kampioenschap dressuur. Haar zicht is weer helder na een operatieve ingreep donder dag voor staar aan het rechteroog. De operatie, die gisterochtend door de Rijksvoorlichtingsdienst werd gemeld, is goed verlopen. De 73-jarige vorstin maakt het goed. Staar of cataract is het troebel wor den van de oöglens, waardoor het zicht wazig wordt. De lens bestaat uit water en eiwitten, bijeengehou den in een lenszakje, en is nor maal glashelder. De vertroebeling is het gevolg van de samenklonte ring van eiwitten in de lens, en is meestal een proces waar jaren over heen gaan voordat de klachten pro blematisch worden. Bij de - poliklinisch uitgevoerde - operatie, wordt de lens vervangen door een kunstlens. 60 merkwinkels op zaterdag 20 augustus 2011 Je vindt bij ons o.a. winkels van: BJÖRN BORG NikeFactoryStore PBIÏHT Mcitmique door Edith Ramakers TERNEUZEN - „Alsof de regen en de hagelstenen horizontaal op ons af kwamen", vertelt Edward Neve, een dag na Pukkelpop in Hasselt. Hij stond met zijn vrouw Anniek (beiden afkomstig uit Terneuzen) en een collega vlakbij het hoofdpo dium waar Skunk Anansie optrad. „De lucht kleurde van donkergeel naar pikzwart. Het was luguber. Toen zijn we weggerend naar een tent om te schuilen. We zijn onge deerd, maar er vloog van alles door de lucht." Bij het stormdrama dat Pukkelpop donderdag trof, vielen vijf dodelij ke slachtoffers en raakten 140 men sen gewond. Neve en een aantal andere Zeeuw se festivalgangers verkeerden giste-, ren nog 'in lichte shock'. „Dat is wel een goede beschrijving", zegt Olaf Hamelink uit Terneuzen. Hij heeft nog last van zijn heup, die hij gestoten heeft toen hij over een bar sprong, op zoek naar bescher ming. Olaf was naar Pukkelpop afgereisd met veertien vrienden en vriendin nen. „Teksten en beelden spoken door mijn hoofd." Teksten? „Ja, toen de wind iets afnam, hoorde ik een jongen tegen een groepje vrienden schreeuwen: Dave zijn arm is eraf" Olaf moest ook op zoek gaan naar zijn vrienden. „We waren nog maar met drieën bij elkaar." Hij ge bruikte een paal van een parasol om steun te vinden bij het lopen. Later werd duidelijk dat een vriend van hem een hoofdwond had opgelopen en een vriendin een verstuikte pols. „Het had zo veel erger kunnen zijn." Van het ene op het andere mo ment was het aardedonker. On middellijk ontstond er chaos op het festivalterrein. Palen en takken vlogen door de lucht, boxen vielen naar beneden, pilaren vielen om, Dixi-toiletten lagen op hun kant en enorme stellages waren ge knakt. „En we hebben overal op ons lichaam blauwe plekken van de hagelstenen, alsof we bekogeld werden. De hagelstenen waren zo groot als mentosjes", vertelt Olaf Edward en Anniek waren naar een tent gelopen die vlakbij het po dium was opgesteld. „Het was de tent naast de tent die later instort te en waar geloof ik een dode was gevallen. We kunnen nu wel zeg gen dat we een goede keuze heb ben gemaakt door te schuilen, maar eerlijk gezegd denk ik dat we gewoon heel veel geluk hebben ge had", zegt Edward. Toen ook hun tent scheurde, ren den Anniek en Edward naar bui ten. Met een man of honderd ston den ze midden op het festivalter rein rond een paar eettentjes. „Daar hadden we namelijk de min ste kans om door iets geraakt te worden. Iemand van de organisa ties wierp dozen naar ons toe om boven ons hoofd te houden. Na een minuut of tien werd het iets jes rustiger. Alles bij elkaar heeft de storm ongeveer twintig minu ten geduurd, van tien voor half ze ven tot tien over half zeven, schat ik." De festivalgangers wilden vanzelf sprekend zo snel mogelijk hun ouders op de hoogte brengen om te zeggen dat het goed met hen ging. Maar de netwerken waren overbelast. De vader van Olaf Bas Hamelink ontving donderdag om 19.40 uur het eerste sms-je van zijn zoon: „Kijk op internet, wij zijn tot nu o.k. we zijn nog 3 mensen kwijt." „Dan schrik je, zeker toen we daar na de beelden op tv zagen. Rond middernacht kregen we het vol gende sms-je. „We komen naar huis." Pas om half vier kwamen Olaf en zijn vrienden in Terneuzen aan. „Ze zaten stilletjes op de bank", zegt zijn vader. DRAMA PUKKELPOP Een dag nadat noodweer vijf levens heeft geëist op Pukkelpop in Hasselt, lopen de campings met festivalbe zoekers langzaam leeg. De saamhorigheid is groot. door Paul Bots Twee vriendinnen van 15 jaar melden zich bij een van hun moeders. Met een grote tas, en op blote voeten. Er ligt zoveel modder, dat het lopen makkelijker gaat zonder schoeisel. Dat is ook duidelijk te zien op het terrein. Menig festival ganger heeft z'n volledig besmeur de schoenen in de modder achter gelaten. Anderen proberen zich een weg te banen met plastic zak ken om de voeten. Het zijn vooral treurige gezichten die voorbijkomen. Treurig vanwe ge de heftige gebeurtenis, maar ook verdrietig vanwege het afbla zen van het popfestival. Toch is er niet alleen verdriet. Een Franstalig stel besluit er maar het beste van te maken, en start onder luid ge juich een moddergevecht. Marlou Keitz en Sanne Brouwer uit Amsterdam zagen vanuit een naastgelegen festivaltent hoe de an dere tent tijdens het noodweer in stortte. „Ik heb eerst een vriendin tot bedaren moeten brengen die helemaal in paniek was. Daarna ben ik bij die ingestorte tent gaan kijken of ik kon helpen, ik studeer verpleegkunde", vertelt Marlou. „Later hebben we op de camping gewacht in de hoop dat onze vrien dinnen zich heelhuids zouden mel den. Eén vriendin moest onder het zeil uit kruipen. Ze vertelde dat een paal vlak langs haar hoofd was gesuisd." Het verkeer is op the day after één grote puinhoop. Verkeersregelaars zorgen dat de festivalgangers veilig kunnen oversteken, maar voor de rest is zo'n beetje alles geoorloofd. Auto's worden neergezet op de middenberm, pal achter de bor den die een parkeerverbod aange- Festivalbezoekers verlaten een dag na het drama het modderige terrein van Pukkelpop in Hasselt. foto Harry Heuts Elke woensdag, zaterdag en zondag in augustus waanzinnig leuke kinderactiviteiten! Check het programma op WWW.ROSADA.NL één toplocatie in Roosendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6