altij d in het hoofd ii spectrum Met course racing naar de Olympische Spelen? Zaterdag 20 augustus 2011 Katja Roose in actie op Fuerte Ventura in 2010. Kitesurfers hebben de hoop dat de discipline course racing in 2016 in het olympisch programma wordt opgenomen. In 2012 wordt daar over be slist, weet Katja Roose. „Volgend jaar is er in oktober een congres van het IOC in Rio de Janeiro, waar vier jaar later de Spelen zijn. Een maand voor dat congres is ons WK, ook in Rio. Daar kunnen we dus la ten zien wat we waard zijn." Binnen de International Kiteboarding As sociation bestaat al jaren een olympisch plan voor 2016. Het Internationaal Olym pisch Comité is daar wel in geïnteresseerd. Roose: „De Spelen hebben momenteel niet zo'n hip imago. Graag zou het IOC de kitesurfers erbij hebben. De Facebook-ge- neratie, zogezegd." Dan zou de lijn doorgetrokken worden die het laatste decennium is ingezet. Enkele bij jongeren populaire sporten, zoals BMX fietscross en snowboarden, maakten na de eeuwwisseling al hun olympisch debuut. De moeilijkheid is dat er binnen het zeilen al tijden maar twee olympische surfevenementen zijn. Op de Spelen van volgend jaar in Londen worden er medail les vergeven in de windsurfklasses RS:X voor mannen en de RS:X voor vrouwen. „Een optie is dat ze in 2016 één medaille klassement bij het windsurfen hebben en eentje bij het kitesurfen", zegt Roose. „In beide disciplines zouden dan gemengde landenteams kunnen uitkomen." Het ideaalplaatje is dat er gewoon twee ki- tesurfmedailles bij komen. Maar de kans daarop is klein, aangezien IOC-voorzitter Jacques Rogge de Olympische Spelen niet wil laten uitdijen. Mocht course racing daadwerkelijk olym pisch worden, dan zal dat een grote im puls aan het kitesurfen geven. Wereldwijd zou het dan groter kunnen worden dan windsurfen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61