binnenland 15 van tafel PIANO'S Beleggers in ban van angst voor recessie Politiek geklungel verergert crisis SCP wil grote gezinnen sparen bij ingrepen Kasteelheer aan het Gardameer! Jochem Myjer ziek ACUSTICA anujb More- SirrvuoMe- De mooiste plek van het Garda meer? Dat is natuurlijk het schiereiland Sirmione! Heerlijk slenteren door het stadje met z'n middeleeuwse straatjes, z'n schil derachtige haventje en z'n leuke winkeltjes. De grootste trekpleister is het imposante 13e-eeuwse sprookjeskasteel. Vanuit uw hotel wandelt u er zo naartoe! Bezoekt u ook een van de kleurrijke marktjes die hier wekelijks worden ge houden? Uw verblijf Hotel La Paul in Sirmione is een eenvoudig maar goed hotel direct aan het meer. Het hotel heeft een eigen strand, een buiten zwembad en een mooie tuin. Uw kamer heeft tv, airco, slaapbank, telefoon, kluisje. Badkamer met douche, toilet, en föhn. 4,5 of 8-d More Inclusive zoek boekcode 21999 5 ontdek-tips: Slenter door de autovrije historische binnenstad Maak een boottochtje over het Gardameer Bewonder de fresco s in de Grotten van Catullus Treed in de voetsporen van Romeo en Julia in Verona Geniet van de mediterrane heerlijkheid en neem een duik in het meer! Inbegrepen 3,4 of 7x overnachting met ontbijt lx gastronomisch diner 1 x wijnproeverij Gratis parkeerplaats amsterdam - Alle activiteiten van Jochem Myjer zijn tot januari afge zegd omdat bij de cabaretier een tumor is geconstateerd. Dat liet zijn impresariaat gisteren weten. Voor 'fi advies op maat Korte lluifakkerstraut 2, Breda - 076 560 24 23 mvtv.acustica.nl zaterdag 20 augustus 2011 den haag - Door 'politiek geklun gel' dreigt het reddingspakket voor Griekenland in gevaar te komen. Dat kan leiden tot nog meer onze kerheid op de beurzen, een reces sie en zelfs tot een bankencrisis. Dat zeggen economen. Dat Finland extra garanties be dong in ruil voor steun aan Grie kenland, is volgens de economen een bom onder het reddingspak ket en 'een politieke blunder van formaat'.„Politici denken dat ze de tijd hebben, maar de klok tikt door en de risico's nemen toe", zegt Harald Benink, hoogleraar fi nanciële markten in Tilburg. Tij dens de eurotop op 21 juli kreeg Finland goedkeuring voor de wens om onderpand te eisen voor nieu we Griekse leningen. Flet opent de deur voor andere landen om ook extra garanties te eisen. Athene moet nog veel meer geld lenen, als een deel van alle nieuwe leningen direct als onderpand moet dienen. „Flet Finse optreden is niet alleen weinig chic. Het staat haaks op het idee van Europese solidariteit", zegt hoogleraar financiële econo mie Eijffinger. „Zo kunnen de 17 eurolanden of de 27 EU-landen geen besluiten meer nemen." Vol gens hem bewijst de deal opnieuw dat er veel fout gaat in het crisisma nagement in Europa. Ook het ak koord dat de Duitse bondskanse lier Angela Merkel deze week sloot met de Franse president Nicolas Sarkozy toont dat volgens hem aan. „Het streven naar een 'econo mische regering' in de eurozone verbloemt het onvermogen om echte oplossingen aan te dragen." Het 'Merkozy-akkoord' staat een oplossing van de crisis juist in de weg omdat de twee landen niets welen voor automatische sancties tegen landen die zich niet aan de Europese begrotingsregels houden. Duitsland en Frankrijk zijn ook te gen een forse verhoging van het Europese noodfonds. Beide maat regelen zijn volgens vrijwel alle economen onvermijdelijk. De toe nemende vrees voor een recessie in Europa heeft volgens Paul de Grauwe, hoogleraar internationale economie aan de universiteit van Leuven, direct te maken met de in druk van beleggers dat de Europe se schuldencrisis niet goed wordt aangepakt. Premier Mark Rutte Urpilainen zei gisteren daar geen bezwaar tegen te hebben. Volgens deskundigen zou daarmee het he le steunpakket worden 'opgebla zen'. „Het is geen verstandige deal, en daarom wilden we het tijdens de onderhandelingen ook niet", zegt Rutte. De Tweede Kamer is zeer scep tisch over de Finse deal. Oppositie partijen PvdA, GroenLinks en D66, die het kabinet aan de beno digde meerderheid moeten helpen voor het steunpakket, vinden dat de overeenkomst van tafel moet. PW-leider Geert Wilders vindt het vreemd dat het kabinet niet precies wist wat Finland zich voor stelde bij een onderpand als voor waarde voor deelname aan het Griekse steunpakket. Op zijn persconferentie noemde premier Rutte gisteren onderpan den als 'een eiland' of 'een vlieg maatschappij'. „Het is bijzonder pijnlijk voor het kabinet dat het erg slecht geïnformeerd was", stelt Wilders. De Kamercommissie wil voor maandag 12.00 uur opheldering. zie onze website:economie Hoogleraar Benink: Finse deal versterkt onzekere klimaat den haag - De Europese beurzen zijn er aan het einde van de han- delsweek niet in geslaagd de verlie zen een halt toe te roepen. De Am sterdamse AEX bereikte zelfs de laagste stand van dit jaar. Door een verlies van 1,9 procent kwam de graadmeter uit op 274 punten. De beurzen in Parijs, Frankfort en Londen leverden 1 tot 2,2 procent in. De opnieuw forse minnen op de koersborden zijn toe te schrijven aan zorgen bij beleggers over de Europese schuldencrisis en het ge brek aan vertrouwen in een ople ving van de economie. Net als donderdag, toen de beurs met 4,5 procent de grootste duike ling in twee jaar tijd maakte, kre gen industriële aandelen flinke klappen. Dat wijst op angst bij be leggers voor een recessie. Staalbedrijf Aperam was met een min van 7,8 procent de grootste da ler onder de hoofdfondsen en ook staalreus ArcelorMittal ging flink onderuit. Telecomconcern KPN moest 3,6 procent omlaag en lucht- vaartcombinatie Air France-KLM zakte 4,9 procent. Postbezorger PostNL leverde 3,7 procent in. Financiële instellingen verloren op nieuw terrein, al waren de tikken die banken en verzekeraars oplie pen minder zwaar dan eerder deze week. Beleggers willen af van fi nanciële fondsen omdat ze vrezen dat deze eventueel hard geraakt worden door de eurocrisis. Het Damrak schoot gisteren na opening meteen opnieuw flink in het rood, maar door meevallende openingsverliezen op Wall Street en koopjesjagers, die profiteerden van de zware koersverliezen eer der deze week, bleef een verdere duikvlucht uit. De graadmeters konden de korte opleving 's mid dags echter niet vasthouden. 'Het is een soort vestzak-broekzak constructie. je leent geld, en bent het vervolgens weer kwijt als onderpand' Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of Via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, ma*. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 21999 Prijzen 4-dgs 5-dgs 8-dgs 18/09-06/11 129 149 269 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: resetveringskosten en kosten calamiteitenfonds. den haag - De SGP heeft een plan bedacht om de bezuinigingen op het kindgebonden budget voor gro te gezinnen te verzachten. De op positiepartij wil dat het extraatje ook voor het derde of volgend kind in een gezin blijft. Dat zou be taald kunnen worden door deze overheidssteun voor het eerste kind te verlagen met 41 euro. Tweede Kamerlid Elbert Dijkgraaf kondigde hierover gisteren een amendement aan. Minister Henk Kamp (Sociale Zaken) wil het kindgebonden budget volgend jaar beperken tot de eerste twee kinde ren. Dit jaar maken nog circa 190.000 gezinnen met drie of meer kinderen gebruik van de extra bijdrage voor lage en midden inkomens, die bovenop de kinder bijslag komt. Dijkgraaf vindt het oneerlijk dat het kindgebonden budget bij het eerste kind niet gekort wordt en 1011 euro blijft. De SGP'er stelde dat er veel kleinere gezinnen zijn en dat daardoor met een „zeer be perkte verlaging" van 41 euro nog een extraatje voor het derde of vol gende kind worden gefinancierd. Het zou voldoende opbrengen om gezinnen voor het derde kind nog 183 euro te geven en voor de vol gende kinderen 106 euro. Overigens is het extraatje inko mensafhankelijk en wordt vanaf een-inkomen van 28.897 euro afge bouwd. In de bezuinigingsplan nen van Kamp komt daar vanaf 2013 een vermogenstoets bij vanaf 80.000 euro, ofwel bij een gezins inkomen van 100.000 euro heb ben huishoudens geen recht meer op het kindgebonden budget. Dijk graaf vindt het logisch om gezin nen waar een ton of meer wordt verdiend uit te sluiten van het ex traatje. „In tijden van bezuinigin gen moet je vooral zorgen dat het geld daar terechtkomt waar het no dig is. Gezinnen met lagere inko mens hebben het nu moeilijker, ze ker als ze veel kinderen hebben." Kamp reageerde niet direct afwij zend op het voorstel van de SGP, maar hij wacht eerst de ideeën van de hele Tweede Kamer af pharos 6e-nf 1/ daar al 'ns

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5