zeeland 123 ook kunnen maken' Modecafé opent de deuren in Terneuzen :0)£>E ZUIDSCHOR €5,00 Breskens met groep gekende vakmensen Ruil nu uw huidige woning in! J Kopen zonder risico SST Motordag voor gehandicapten viert jubileum leder 2e artikel: www.zuidschor.nl zaterdag 20 augustus 2011 voeren van plannen waarmee hij een bijdrage kan leveren aan een betere wereld. Een wereld waarin bijvoorbeeld minder slordig wordt omgesprongen met schaarse grond stoffen. „Wij gooien met z'n allen zoveel spullen weg die voor een malig gebruik zijn gemaakt, maar die waarschijnlijk nog te repareren zijn. Met de reparatiewerkplaats willen wij op bescheiden wijze een voorbeeld proberen te stellen. We verwachten dat hieraan be hoefte bestaat, ook omdat we in een tijd van economische onzeker heid leven." Sietz Leeflang is er in elk geval al in geslaagd een groep van acht vakmensen van divers pluima ge enthousiast te maken voor zijn initiatief Zij gaan samen' de kar trekken. Zij hebben zich een taak gesteld. De reparatiewerkplaats moet ook vernieuwend zijn. De deelnemers komen elke maand bij elkaar om oplossingen te beden ken voor ingewikkelde technische nieuw en bestaand kijk voor het actuele aanbod op woningaanbod in Zeeland www.woningverkoopgarant.nl - 14 - 4vw «L JSD f Initiator: Verkoop: [T^V www.arcusprojectontwikkeling.nl 1 1 DINGEMANSE 1 MAKELAARS 3118 - 650 575 problemen met gebruikte spullen. Sietz Leeflang heeft er.een pas send woord voor bedacht: 'repara tiedenktank'. Eind deze maand kan iedereen voor het eerst kennis met de repa ratiewerkplaats die is ingericht in de kelder van de Dorpsstraat 99 in Breskens, waar ooit een bakkerij was gevestigd. Dinsdag 30 augus tus van 11.00 tot 17.30 uur is er open huis. Onder genot van een drankje, hapje en muziek laten vrij willigers een aantal gerepareerde apparaten zien en wat zij in hun mars hebben. De groep die Sietz Leeflang om zich heen heeft verza meld, bestaat uit: Huib Krijger uit Breskens (technisch man van aller lei sportclubs), timmerman en meubelmaker Bart Versluis uit Groede, Manuel Dyserinck uit Schoondijke (reparateur van huis houdelijke apparaten), Sjaak Her man uit Sluis (vrijwillig molenaar en kenner van hout- en bouwcon structies), Jan de Zwart uit Nieuw- vliet (oud-biologisch boer en eige naar van De Morelleput, bed and breakfast, theetuin), metaalbewer ker Piet Buijzer uit Terneuzen, kos tuumontwerper- en maker Talsie- ma Sheikkariem uit Terneuzen en bosbouwkundige-hovenier George Calon uit Hoek. „We zijn dus met mensen uit heel veel vakgebieden, mensen die bo vendien bekend zijn in de streek", stelt Sietz Leeflang tevreden vast. Hij hoopt in de toekomst nog op uitbreiding, met bijvoorbeeld een computerdeskundige, klokkenma ker en keramist. „We hebben al en kele nieuwe leden op het oog. We hebben contact met Bram Moens, bouwer van ligfietsen, en met all round autotechnicus Frans Hoo- gerwerf uit Breskens. Frans heeft al eens mijn elektrische auto gere pareerd, terwijl anderen daar geen brood in zagen." De reparatiewerkplaats zal - na de open dag op dinsdag 30 augustus - elke eerste dinsdagmiddag van de maand open zijn voor bezoekers die iets willen laten repareren, te beginnen dinsdag 6 september van 14.30 tot 17.30 uur. Geld wordt er niet gevraagd. Sietz Leeflang: „Wie iets met succes heeft laten re pareren, mag wel een vrijwillige bijdrage geven." WESTDORPE - De speciale motor dag voor verstandelijk gehandicap ten op het Finlandcircuit bij West- dorpe beleeft maandag alweer de tiende editie. Dat wordt gevierd met een extra feestelijk program ma dat om twee uur 's middags be gint en doorloopt tot acht uur 's avonds. De belangstelling is weer groot. Zestig deelnemers zijn aangemeld. Ze mogen achterop bij motorcros sers het Finlandcircuit berijden tot vijf uur 's middags, waarna een dans- en zangfestijn begint met on der anderen De Maffbos uit Ter neuzen. Kampioen trialrijden Alex van den Broek geeft tussendoor een demonstratie. NAUTIC LIFESTYLE WATERSPORT Alle mode en schoenen: Zandkreekweg 5, Wolphaartsdijk 7 dgn p.w. geopend, 0113-582310 Sandra Veraart in haar modecafé aan de Axelsestraat 106. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Zelf kleding maken en 'pimpen' is helemaal de trend tegenwoordig. Door programma's als Project Catwalk en Project Run way waarin mode-ontwerpers strij den om de eer, willen steeds meer jongeren de mode-industrie in. Sandra Veraart merkte het in haar Terneuzense Modevakschool. Er ontstond zelfs een wachtlijst. Ver aart opent daarom een heus mode café in Terneuzen. „Lekker in boe ken met patronen snuffelen, of stoffen uitzoeken onder het genot van een kopje thee." Het lokaal aan de Beethovenhof waar Veraarts modevakschool sinds januari 2008 was gevestigd, werd te klein. Het ruimtegebrek is nu opgelost, want in haar nieuwe pand aan de Axelsestraat 106 heeft Veraart zeeën van ruimte. Ze kan er niet alleen de cursisten van haar modevakschool huisves ten en workshops geven, maar nog veel meer activiteiten ont plooien. „Ik ga stoffen en fournitu ren verkopen en daarnaast ver huur ik naaimachines en een lock- machine. Je kunt dan een machine reserveren en hier komen naaien. Als het nodig is, help ik." Vijf splin- ternieuwe Husqvarna naaimachi nes staan al gereed. Het pand is gezellig ingericht, pa- tronenboeken zijn voorhanden en Veraart serveert desgevraagd kof fie, thee of iets fris, terwijl haar klanten en cursisten een mooi pa troon of geschikte stof uitzoeken. Zelf kleding ontwerpen is (weer) populair, zeker onder jongeren die geïnspireerd zijn door tv-program- ma's over mode. „Ze komen bij mij vaak als voorbereiding op een vervolgopleiding in de mode branche." Veraart wil in haar modecafé ook kinderfeestjes houden. De jong- sten maken dan in een middag zelf een tasje, oudere kinderen gaan aan het eind van de dag naar huis met een zelfgemaakt rokje. De stoffenwinkel opent woensdag 24 augustus. Zaterdag 3 september is in het mo decafé open huis van 10.00 tot 15.00 uur. in de reparatiewerkplaats in Breskens. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53