221 zeeland 'Wat kapot is, moet je Zaterdag 20 augustus NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur BURGH-HAAMSTEDE OPEN HUIS Sietz Leeflang begint reperatiewerkplaats en -denktank in Shantykoren strijden Slijterijmeisje komt om Blokker Bokaal met theatershow Voorlichtingsmiddag over afasiecentrum Afscheid Hagedoorn bij De Wielingen Verpoorten sluit serie orgelconcerten af Paalse feesten rond volgend weekend almanak Tractorbanden HEALTHY HAPPY LIFE BEURS The Greenery Breda Scootmobielers op cursus voor eigen veiligheid zaterdag 20 augustus 2011 BRESKENS OOSTBURG Vier shantykoren strijden morgen, zondag 21 augustus, op het Spui- plein in Breskens om de Blokker Bokaal. De optredens beginnen om 16 uur. De uitslag van de eerste Bressiaan- se shantykorendag wordt om 21 uur bekendgemaakt. De jury staat onder leiding van Jan de Winter. De deelnemende koren zijn: Forti- tudo uit Willemstad, Oog Tij uit Bergen op Zoom, Zuid West 10 en De Dekzwabbers uit Terneuzen. De te winnen bokaal is een kunst werkje vervaardigd door Kristen van Nuffel uit Assenede. TERNEUZEN In Zeeuws-Vlaanderen komt een afasiecentrum waar mensen die een beroerte, hersenbloeding of on geluk hebben gehad, gespecialiseer de hulp kunnen krijgen. In het Acti viteitencentrum Zeeuws-Vlaande- ren aan de Edisonstraat 2 in Terneu zen vindt donderdag 1 september van 13.30 tot 15.00 uur een informa tiebijeenkomst plaats over dit ini tiatief, hoe mensen zich hiervoor kunnen aanmelden en een verwij zing kunnen krijgen. Het afasiecen trum. in Zeeuws Vlaanderen opent 12 september de deuren. MEEST CELEZEN 1. Hulstenaar overleden bij botsing 2. Dode man in vest Hulst 3. Geen vergunning 'Rondje Mart' TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Volg het PZC videonieuws via www.pzc.nl/video Petra de Boevere uit Breskens, be ter bekend als het Slijterijmeisje, slaat nieuwe wegen in. Zij presenteert zondag 13 novem ber in het Scheldetheater in Terneu zen en zondag 11 december in het Ledeltheater in Oostburg haar eer ste theatershow getiteld Luctor et Aborto (Ik worstel en drijf af). De voorstellingen beginnen om 14.30 uur. De toegangsprijs is 15 euro. Op ver toon van een Koesterpas kosten kaartjes in de voorverkoop 10 euro, met een maximum van vier kaart jes per pas. TERNEUZEN Revalidatiearts Armand (Toek) Ha gedoorn neemt eind deze maand na dertien jaar afscheid van revali datiecentrum De Wielingen in Ter- neuzen. Hij treedt per 1 oktober in dienst van het Lievensberg Zieken huis in Bergen op Zoom. Hage doorn heeft, aldus de directie van De Wielingen, 'een vooraanstaande en actieve rol gespeeld in de ont wikkeling van de reValidatiegenees- kunde in Zeeuws-Vlaanderen'. In De Wielingen aan de Vlietstraat is dinsdag 30 augustus een afscheids receptie van 16.00 tot 18.30 uur. SAS VAN GENT Organist Jos Verpoorten speelt vrij dag 26 augustus in de rooms-katho- lieke Cuyperskerk in Sas van Gent een thuiswedstrijd. Verpoorten was jarenlang 'huisor ganist' van de kerk en is nog altijd lid van de orgelcommissie. Hij sluit volgende week vrijdag de se rie internationale orgelconcerten af. Op het programma staan wer ken van Johann Ludwig Krebs, Guillaume Lasceux, César Franck en de in 2009 overleden Middel burgse componist Leen de Broe- kert. Het concert begint om 20 uur. paal - De Paalse feesten in en rond café In 't Zicht der Schelde in Paal vinden 'pas' rond volgend weekend plaats en niet, zoals giste ren gemeld, dit weekend. De festi viteiten beginnen vrijdag 26 augus tus met een Summerparty (21.30 uur) en duren tot en met maandag 29 augustus, met onder meer schie tingen en veel live-muziek. Tip? redactie@pzc.nl Fietsen is praktisch al sinds zijn ge boorte de passie van één onzer colle ga's. „Helaas", vertelt hij wel eens, „kwam het er niet van op jonge leef tijd al een wielrenfiets aan te schaf fen, want anders...." Pas op middelba re leeftijd heeft hij een echte koers- fiets gekocht. Hij reed eerst vooral stukjes door de polder op z'n eentje, met steevast een stevige tas met repa ratiespullen op zijn rug. Sinds kort doet hij ook mee aan toertochten, met - naar goede gewoonte - dezelf de rugtas. Dat blijft niet onopge merkt in het peloton. „Hé, laptop meegenomenkreeg hij laatst te ho ren. „Nee, m'n bandenplakspullen") antwoordde hij eerlijk. De reactie was dodelijk: „Zeker voor de repara tie van tractorbanden!" en designs veór eat^czowlivriiL zonicr soir^en. Schrijf je snel in! Reageer vóór 30 augustus en ontvang 20,00 p/m! korting www.healthyhappylife.nl hulst - Scootmobielers in de ge meente Hulst krijgen een twee daagse cursus aangeboden die hen moet helpen (nog) verkeersveili ger rond te rijden. De cursus omvat theorie en prak tijk. Komende dinsdag worden de theorielessen gegeven in Den Dul- laert, met aandacht voor verkeers- kennis en vaardigheden. Er wordt ook een reactievermogentest afge nomen. Het praktische deel be staat uit een rit van Den Dullaert naar het centrum van Hulst. Die wordt een week later, dinsdagmid dag 30 augustus, verreden. De spe ciale, nieuwe scootmobielcursus is landelijk opgezet. Zeeland dient er voor als proefgebied. door Harmen van der Werf Kapotte spullen weg gooien hoeft straks niet meer. Achter de Dorpsstraat 99 in Bres kens opent binnen kort een bijzondere reparatiewerk plaats. Verschillende vaklui uit de wijde omgeving van Breskens heb ben hun medewerking toegezegd, om niet. Initiatiefnemer Sietz Leeflang er kent het ruiterlijk. „Zo'n werk plaats zou je eerder in een grote stad als Amsterdam of Utrecht ver wachten, maar waarom zou je zo iets ook niet in Breskens kunnen doen? De beroemde snoepfabriek Van Melle is hier ontstaan en Vroon, één van de grootste rede rijen van Nederland, is in Bres kens gevestigd." Sietz Leeflang (78) is zelf ook 'een autoriteit', al laat hij zich daar niet op voorstaan. Hij heeft zijn sporen verdiend als oprichter in 1977 van het centrum voor alternatieve tech niek De TWaalf Ambachten in het Brabantse Boxtel. Zijn dochter heeft dit vermaarde centrum in 2005 'overgenomen', het jaar waar in Sietz Leeflang en zijn in 2007 overleden vrouw Anke naar Bres kens verhuisden. Voor de rust en voor de ruimte. Nog altijd is Sietz Leeflang een vat vol ideeën. „Ik mag oud zijn in ja ren, maar de hersenen zijn nog vol op in bedrijf" Hij kan niet stop pen met het verzinnen én het uit- mmWm Initiatiefnemer Sietz Leeflang (links) met vrijwillige vaklui Piet Buijzer, Huib Krijger, Sjaak Herman en George Calon Beauty, Fashion Lifestyle showen hun trends, kleuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52