Zeeland PZC 2I Waterstaat klaar voor 'brugoperatie' Voor informatie bel rijkswaterstaat 0800-8002 ernstige verkeershinder sluizencomplex van: 22 Aug. 07.00u tot: 05 Sept. 06.00u Eerdere herdenking IJzendijke ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 23 VERKEERSMAATREGELEN Calamiteitenweg tijdens ochtend- en namiddagspits open Dode in vest is Belg uit Londerzeel Nieuwe discotheek laat op zich wachten 't Beetje opgeknapt voor leutverjaardag Sietz Leeflang zet reparatiewerkplaats en -denktank op Zaterdag 20 augustus 2011 Modecafé opent de deuren in Terneuzen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst TERNEUZEN - Tijdens de werkzaam heden aan de bruggen over de zee sluis is de calamiteitenroute tussen Dow en de Paulinapolder tijdens spitsuren open. Rijkswaterstaat en andere wegbeheerders hopen de druk op wegen bij de sluizen daar mee wat te beperken. Rijkswaterstaat begint maandag met de vervanging van hydrauli sche cilinders van de zuidbrug. Die brug blijft daarvoor tot maan dag 5 september open staan. Als de noordbrug ook open moet om schepen naar het Kanaal of de Westerschelde te laten varen, drei gen lange files te ontstaan. Om op stoppingen zoveel mogelijk te voor komen en zo kort mogelijk te la ten duren, heeft Rijkswaterstaat - in overleg met andere wegbeheer ders, Veolia en Connexxion - een reeks maatregelen genomen. Naast het openstellen van de cala miteitenweg -'s morgens van 6.30 tot 8.30 uur richting Dow en 's middags van 15.30 tot 17.30 uur richting Biervliet - worden de blok- tijden bij de brug van Sluiskil ver ruimd. Van maandag tot en met vrijdag kan het wegverkeer tussen 7.40 en 8.20 uur en van 16.40 tot 17.20 uur ongehinderd over de brug bij Sluiskil rijden. Ook is die brug altijd beschikbaar voor het wegverkeer als de noordbrug van de zeesluis bij Terneuzen omhoog staat. Verkeersregelaars bij de rotonde bij de noordbrug verwijzen auto mobilisten door naar de brug bij Sluiskil als het vastloopt bij de slui zen. Zij staan in contact met de brugwachter en buschauffeurs om een zo soepel mogelijke verkeersaf wikkeling te garanderen. Een ver keersregelaar op een motor kan eventueel optreden als er opstop pingen dreigen te ontstaan bij de rotondes op de Herbert H. Dow- weg of de twee andere sluizen. Een woud van borden kondigt alle maatregelen aan. Districtshoofd Westerschelde Angelien van Box tel: „We moeten alle verkeersdeel nemers waarschuwen. Vorige keer schrokken mensen bijvoorbeeld van de rechts passerende bus." Het vervangen van de cilinders kon de afgelopen vakantieweken niet, omdat het specialistische be drijf en Rijkswaterstaat te weinig mensen beschikbaar hadden. Ver vanging van de cilinders van de noordbrug staat pas tussen 3 en 17 oktober op de rol om de specialis ten op adem te laten komen en de werkzaamheden te evalueren. Ko mende week wordt al besproken of de verkeersafwikkeling op de minst overlast veroorzakende ma nier verloopt. Borden waarschuwen verkeersdeelnemers voor mogelijke opstoppingen. Op de site www.brugopenofdicht.nl kunnen mensen ook zien of de noordbrug omhoog staat. foto Mark Neelemans HULST Het stoffelijk overschot dat donder dagmorgen in de vest van Hulst werd aangetroffen, behoorde aan een 63-jarige man uit het Vlaamse Londerzeel. De Belg werd sinds za terdag 13 augustus vermist. Onder zoek van de technische recherche wees uit dat de man niet door een misdrijf om het leven is gekomen. Of de man per ongeluk te water is geraakt of bewust een einde aan zijn leven wilde maken, is niet dui delijk geworden. ZELZATE De komst van een nieuwe disco aan de Grote Markt in Zelzate is uit gesteld. Initiatiefnemers Michaël Fall en Mare Walsmann wilden op 2 september hun 'Club VIPz' ope nen, maar omwonenden lieten van zich horen. Ze vrezen extra over last. De opening is met zeker twee maanden uitgesteld. De gemeente heeft die tijd nodig om te beslissen over een milieuver gunning. 'Club VIPz' biedt ruimte aan maximaal 500 bezoekers. SAS VAN GENT Kunstenaar Frans Kegels probeert het beeld van een Betekop, in de volksmond 't Beetje, schoon te ma ken. Vóór de 55ste verjaardag (vijf keer elf) van carnavalsstichting de Betekoppen moet het beeldje aan de Westkade vrij zijn van onder meer verfresten en spuitconfetti. 't Beetje werd als Sas' carnavals symbool elf jaar geleden geschon ken door de commissie die de orga nisatie rondom de 44ste verjaardag van de Betekoppen bestierde. IJZENDIJKE - De herdenkingsplech tigheid bij het oorlogsmonument aan de Isabellaweg in IJzendijke vindt dit jaar plaats op 10 septem ber. Tot vorig jaar herdachten na bestaanden en andere belangstel lenden op 20 oktober dat op die datum in 1944 éénenveertig Britse en Canadese -militairen omkwa men bij explosies op een boerderij nabij het monument. D,e initiators van de plechtigheid, die sinds de oprichting van het monument in 1997 wordt gehou den, zijn intussen bijna allemaal overleden en de belangstelling van nabestaanden en anderen liep ach teruit. De IJzendijke Memorial As sociation droeg de organisatie van de herdenkingsplechtigheid daar om over aan het Royal Canadian Legion, zone Europe. Die Canade se vereniging haakt de IJzendijkse herdenking aan een aantal plech tigheden net over de grens, onder meer in Adegem. Belangstellenden zijn zaterdag 10 september om 14.00 uur welkom om een korte plechtigheid bij het Isabellamonument bij te wonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51