Zeeuwen grijpen m< Atlete Herzog vrijgepleit 281 sport El Clasico Gilbert stapt over naar ploeg van Evans RKC verrast Roda JC Stéphanie Rottier, die zich in 1992 als laatste Zeeuwse tot Nederla kampioene liet kronen, krijgt vandaag een opvolgster. Lesley Kerk Angelique van der Meet staan vandaag in de finale van het NK. zaterdag 20 augustus 2011 door Jan Dagevos De Derby van het Heelal, Superclasico of gewoon El Clasico. De wed strijd tussen Barcelona en Real Madrid geldt op voetbalge- bied als de grootste derby t*r we reld. Ook al worden er zoals vorig seizoen vijf gespeeld, het is en blijft het summum voor de fijn proevers. Woensdag stond in de nog prille jaargang al de tweede klassieker tussen de rivalen op het program ma. Hoewel het aanvangstijdstip zelfs voor Spaanse begrippen rede lijk laat was (23.00 uur) deed dat niets af aan de publieke belangstel ling. Miljoenen kijkers voor de buis en in het stadion Camp Nou 95.000 toeschouwers, onder wie opvallend veel kinderen en Neder landse vakantievierders. FC Barcelona greep de Supercup uiteindelijk. Na de 2-2 van vorige week zondag in Madrid werd het nu 3-2 dankzij een treffer van won derkind Lionel Messi een paar mi nuten voor tijd. 'Een spektakel stuk', jubelden de media. 1-Iet was echter een wanstaltig op treden van dikbetaalde profs en een doorgedraaide trainer (de Por tugees José .Mourinho) die een ka rikatuur van zichzelf aan het wor den is. De technische hoogstandjes wer den overschaduwd door vliegende tackles, theatrale valpartijen, ordi naire scheldpartijen en verbaal ge weld langs de rand van het veld. Het slot was helemaal weerzinwek kend. Nadat verdediger Marcelo van Real Madrid de ledematen van Barcelona-nieuweling Fabre- gas had afgezaagd en terecht rood kreeg, begaven (wisselspelers, ver zorgers, begeleiders zich naar de zijkant en ontstond een veldslag in Camp Nou. 'De tweede helft was rommelig, maar dit maakt veel goed', zei ver slaggever Sierd de Vos van Sporti om even voor één uur 's nachts. Over wanstaltigheid gesproken. Het toppunt was de bemoeienis van Mourinho. De trainer van Real Madrid, die zijn frustraties over de suprematie van Barcelona niet onder stoelen of banken steekt, mengde zich plots ook tus sen de meute en greep assis tent-trainer Tita Vilanova van Bar celona bij zijn oor. Altijd gedacht dat een trainer een rolmodel is, een voorbeeld voor de jeugd en zijn spelers, maar dat blijkt anno 2011 een wat al te ro mantische gedachte, zeker in het geval van Mourinho. Hij is iemand die zelfs na afloop, als de ergste emoties toch achter de rug moe ten zijn, niet tot inkeer komt. Waar schaamte, berouw of zwij gen had gepast, klaagde Mourinho over de ballenjongens die in de tweede helft plots langs de zijkant van het veld waren verdwenen. De eerstvolgende 'El Scandalico' staat pas ergens in december weer op de rol. Gelukkig maar. BRUSSEL - De Belgische wielrenner Philippe Gilbert fietst komend sei zoen voor de Amerikaans/ Zwitser se ploeg BMC. Hij heeft een con tract voor drie jaar getekend. Gilbert maakt de overstap van Omega Pharma-Lotto, waarvoor hij sinds 2009 reed. Hij wordt bij BMC ploeggenoot van de Australi sche tourwinnaar Cadel Evans en de Noorse wereldkampioen Thor Hushovd, die vorige week werd ge contracteerd. „Gilbert wordt een van onze lei ders in het klassieke voorseizoen, vervolgens een belangrijke pion in het team dat Evans in de Tour moet bijstaan en tenslotte een waardevolle mentor voor onze jon geren zoals Taylor Phinney en KERKRADE - RKC Waalwijk heeft Roda JC in eigen huis verrast. In het Parkstad Limburg Stadion was de promovendus naar de eredivi sie met 0-2 te sterk voor de ploeg uit Kerkrade. Aanvoerder Ard van Peppen en Geofftey Castillion scoorden na rust voor RKC. Het was de eerste zege van RKC deze competitie. De ploeg van trai ner Ruud Brood en assistent Roy Hendriksen heeft na drie duels al vier punten. In de eerste divisie is Eindhoven ook na drie speelronden de verras sende koploper. Flet elftal van as sistent-bondscoach Ernest Faber versloeg na FC Emmen (3-0) en Cambuur Leeuwarden (t-o) nu ook Telstar: 3-1. FC Eindhoven is de enige ploeg zonder puntenver lies. FC Zwolle is na drie duels ook nog ongeslagen. De dub die vorig sei zoen promotie naar de eredivisie maar net misliep, was in Apel doorn met 4-0 te sterk voor AG- OW en heeft nu zeven punten. Norair Mamedov maakte binnen korte tijd een hattrick. De aanval ler scoorde 'in de 65e, 76e eri 84e minuut. NK TENNIS door Roeland van Vliet Greg Van Avermaet", aldus mana ger lim Ochowicz. De Waal is in de vorm van zijn le ven. Hij won de Brabantse Pijl, de Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. Daarna schreef hij deze zomer een etappe in de Ronde van Frankrijk op zijn naam en won de Clasica San Sebas tian. Ook zegevierde hij in de der de rit van de Eneco Tour. Gilberts ploeggenoot Jurgen van den Broeck rijdt de komende vier jaar voor de Lotto-ploeg. De klasse mentsrenner rijdt nu nog voor Omega Pharma-Lotto, dat na dit jaar uit elkaar valt. Omega Pharma vormt vanaf volgend jaar een ploeg met Quick Step, terwijl Lot to een eigen ploeg opzet. AMSTELVEEN - Lesley Kerkhove en Angelique van der Meet beginnen met de dag beter te spelen op het Nederlands kampioenschap in Am stelveen, zo zeiden ze gisteren na hun halve finales. De eindstrijd van vanmiddag belooft dus een mooi duel te worden. Over haar optredens van woens dag tegen Kim Kilsdonk (6-4 6-1) en donderdag tegen Karen Nijssen (7-6 6-3) was Lesley Kerkhove niet tevreden geweest. „Ik was nog niet goed genoeg, vond ik." Maar de negentienjarige Zierikzee- se krikte haar niveau op in de hal ve finale tegen de zes jaar oudere Danielle Harmsen. De speelster uit Velsen bleef in de eerste set nog wel goed bij. Ze kreeg bij 5-4 en 40-0 zelfs drie kansen om hem te winnen. Maar de Zeeuwse voor kwam de break, sleepte er uitein delijk een tiebreak uit en won die ook. Daarna was het verzet van de Noord-Hollandse gebroken en trok Kerkhove de tweede set met groot gemak naar zich toe: 6-1. „Zij had last van haar arm. Die Kerkhove speelt meer Lesley Kerkhove heeft in 2011 aan merkelijk meer wedstrijden ge speeld dan Angelique van der Meet. De Schouwse deed mee aan vijf tien ITF-toernooien en kwam 62 keer de baan op: 42 keer in het en kelspel, 20 keer in het dubbelspel. De Bevelandse stelde daar maar 23 optredens (19 enkel, 4 dubbel) te genover. Ook speelde Kerkhove vaker com petitie dan haar tegenstandster van vandaag. De reden dat Angelique van der Meet minder speelde, was een schouderblessure. Daarvan is ze nu hersteld. werd steeds zwaarder, vertelde ze me. Daardoor kon ze ook niet meer zo goed serveren en was ze haar sterkste wapen kwijt. De druk van haar op mij viel weg en ik kon haar een paar keer vrij mak kelijk breken." Op de andere baan - de duels be gonnen op hetzelfde moment - had Angelique van der Meet geen problemen met de geroutineerde Olga Kalyuzhnaya, die in Rusland geboren is en op haar twaalfde naar Nederland kwam. De twintig jarige inwoonster van 's-Heer Abts- kerke stond maar zeven games af: 6-4 6-3. „Haar opslag was niet al te sterk vandaag", zei Van der Meet. „Ik kreeg dus tijd om die aan te pak ken en dat heb ik ook goed ge daan. Ik kon een paar keer haar ser vicegames winnen, terwijl zij dat niet bij mij kon. Mijn service liep juist hartstikke goed." De Bevelandse was verbaasd over haar zege. Van Kalyuzhnaya, die in 2003 rond de tweehonderdste plek op de wereldranglijst stond, had ze nog nooit gewonnen. „Olga speelt niet meer internationaal, maar doet nog wel aan heel veel toernooien mee in Nederland. En die wint ze ook bijna allemaal." Die zeges in de nationaalranglijst- toernooien - zes in de laatste ze ven weken - zorgden ervoor dat Kalyuzhnaya nu vierde staat op de nationale ranglijst van de KNLTB. En dat ze, bij afwezigheid van Arantxa Rus, Michaëlla Krajicek en Kiki Bertens, de nummer één is op de plaatsingslijst van het NK. Maar Van der Meet had gistermid dag meer power in haar slagen en profiteerde van haar internatio naal opgedane ervaring. „Mijn tactisch plan werkte prima. Ik hoop dat ik deze lijn nog één dag kan doortrekken", zei ze met een knipoog naar de finale van vandaag. Op het centercourt in Amstelveen treffen de twee Zeeuwse speelster elkaar voor de derde keer dit jaar. In de competitie won Van der Meet in juli met 6-7 6-3 6-2. Enke le weken later nam Kerkhove re vanche tijdens de tweede ronde van het challengertoernooi in Mid delburg: 7-5 6-4. Vorig jaar op 5 september stonden door Wilko Voordouw DEN HAAG - Blij en opgelucht. Dat is de gemoedstoestand van de 25-jarige atlete Adrienne Herzog nu vanuit Spanje bekend is gewor den dat er geen belastbare zaken te gen haar zijn gevonden in het on derzoek naar de dopingaffaire 'Operacion Galgo', operatie wind hond. De directeur van de Spaan se atletiekfederatie heeft dat beves tigd aan Rien van Haperen, zijn collega bij de Nederlandse unie. „Wij gaan er vanuit dat de zaak is afgerond. Adrienne kan zich weer op haar atletiekcarrière gaan rich ten", aldus Van Haperen. Herzog: „Ik wist dat er niets aan de hand was, maar nu is het officieel. Ik heb een vreselijke periode gehad. Nu kan ik nogmaals hardop zeg gen dat ik met die hele zaak niets te maken heb. Ik kan me weer echt op het hardlopen richten." Het leven van Herzog kwam in een onaangename stroomversnel ling op enkele dagen van het EK- veldlopen in het Portugese Albufei- ra, begin december vorig jaar. Haar Spaanse coach Manoio Pascua was van zijn bed gelicht, Herzog werd door de politie verhoord, net als de andere atleten die bij Pascua trainden. Via de pers lekten in de weken erna beschuldigingen uit. Zo zou Herzog over de telefoon aan Pascua om epo hebben ge vraagd. De atlete heeft dat altijd met klem ontkend, net als de sug gestie dat ze ooit verboden stimu lerende middelen zou hebben ge bruikt. „Ik heb nooit om doping gevraagd. En het is mij ook nooit aangeboden", verklaarde ze. De hetze die ze voelde, heeft haar pijn gedaan. „Ik voelde me be roerd. Ik had een prima trainingssi tuatie in Spanje, die heb ik achter me gelaten. Ik train in afwachting van mijn verhuizing naar het Ame rikaanse Boulder in Nederland. Het probleem is niet alleen het weer, mafr vooral dat ik veel al leen moet trainen. In Spanje was een hele groep om me heen. In Boulder zal ik hetzelfde vinden. Daar komen niet alleen Ameri kaanse atleten, maar ook lopers uit Europa en Australië."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50