Mogelijke doorstart EPD Rutte wil Finse deal 41 binnenland Antiekmarkt LILLE De mooiste busreizen! Beurzen kelderen en economen laken de houding van poli tici. Die praten veel over de dreigende crisis, waaronder de 'Finse deal', maar nemen geen doeltreffende maatregelen. De Jager werkt aan voorzichtige Miljoenennota KRAS. zaterdag 20 augustus 2011 iw mi MI «i I«i. I VOORSTEL Initiatief artsen en apothekers CRISIS den haag - Een aantal koepelorga nisaties van huisartsen en apothe kers concludeert dat het Elektro nisch Patiënten Dossier (EPD) toch kan worden ingevoerd. Het EPD, waarmee artsen medi sche informatie over patiënten kunnen uitwisselen, sneuvelde het afgelopen voorjaar in de Eerste Ka mer. De senatoren vreesden dat de privacy van patiënten onvoldoen de kon worden gewaarborgd. Aan de jarenlange voorbereiding van het megaproject was toen al onge veer 300 miljoen euro besteed. De organisaties de Landelijke Huis artsenvereniging (LHV), de Vereni ging Huisartsenposten Nederland (VHN), het Nederlands Huisart sen Genootschap (NHG), de apo thekersorganisatie KNMP en de Nederlandse Vereniging van Zie kenhuisapothekers (NVZA) heb ben een vertrouwelijk voorstel ge presenteerd om toch een digitaal patiëntendossier te kunnen invoe ren dat de privacy van de patiënt volledig garandeert. Het EPD zou Het sfeervolle Ellmaa vormt ieder najaar het decor voor het bekendste muziekfestival van de Oostenrijkse Alpen. Tijdens dit 4-daagse evenement zijn er optredens van bekende Oostenrijkse muzikanten met als hoogtepunt het optreden van Hansi Hinterseer. Incl. excursiepakket t.w.v. 120,- Vertrek 27 september en 4 oktober Reiscode BE37381 Jg9) We verblijven in het hart van Schot land waar de Schotse Hooglanden en Laaglanden samenkomen. We maken een tocht door de Trossachs naar Loch Lomond. Ook maken we kennis met de Scottish Whisky en bezoeken de steden Edinburgh en Glasgow. Incl. excursiepakket t.w.v. 35,- Vertrek 11 september en 25 september co«*V. Reiscode BE37262 De meest complete reis voor een eerlijke prijs! dagen j g» peterlanghout.nl of 0900-0991 (0,15 Pm) V» PAUL KUSTERS voortaan Servicecentrum voor Zorgcommunicatie gaan heten. Het plan zou 10 miljoen euro per jaar kosten. Zorgverzekeraars zou den bereid zijn de kosten te dra gen. Ze zouden die doorberekenen via een verhoging van de tarieven die artsen en apothekers krijgen. Nictiz, de organisatie die belast was met de oprichting van het EPD, heeft na het afblazen van het project opdracht gekregen te on derzoeken of een doorstart moge lijk is. Bronnen rond de vijf koepel organisaties zeggen goede hoop te hebben dat Nictiz hun voorstel overneemt. De organisatie zou mi nister Schippers van Volksgezond heid inmiddels hebben geïnfor meerd over haar standpunt. Een woordvoerder van Nictiz be vestigde gisteren dat de brief aan de minister is verstuurd, maar wil niet ingaan op de inhoud van het advies. Artsen en apothekers vin den dat het EPD een belangrijk middel is om de patiëntveiligheid te verbeteren. Premier Rutte noemt verdwij nen of verkleinen van overeen komst 'onze eerste inzet'. Volgens minister De Jager is deal nog niet definitief. Als Finnen onderpand krijgen, zouden andere lidstaten daar ook recht op hebben. den haag - De overeenkomst tus sen Finland en Griekenland over een onderpand in ruil voor finan ciële steun aan de Grieken, moet van tafel of kleiner gemaakt wor den. Dat zei minister-president Mark Rutte gistermiddag in reactie op de overeenkomst tussen beide landen. „Dat is onze eerste inzet." Finland zou ruim één miljard euro aan onderpand krijgen voor het steunpakket aan Griekenland. Als de Grieken niet aan hun verplich tingen zouden kunnen voldoen, zouden de Finnen het geld plus rente mogen houden. De overeenkomst is nog niet defi nitief, benadrukte minister van Fi nanciën Jan Kees de lager gisteren: „Finland heeft nog helemaal niets." Daarvoor is eerst de steun van de andere EU-lidstaten nodig. Als de Finnen toch daadwerkelijk het onderpand van de Grieken krij gen, dan geldt dat ook voor Neder land en de andere lidstaten, aldus Rutte. Dat voorbehoud is tijdens de on derhandelingen in Brussel ge maakt, zegt het ministerie van Fi nanciën. Ook Oostenrijk, Slovenië en Slowakije gaven toen aan een onderpand te willen als de Finnen zo'n deal zouden sluiten. Rutte is evenwel geen voorstander van dit 'onderpandmodel'. „Dat is een soort vestzak-broekzakcon structie. Je leent geld, en bent het vervolgens weer kwijt als onder pand. Ook Griekse staatsbezittin- gen als onderpand vinden wij on verstandig, omdat wij juist willen dat de Grieken die verkopen om hun staatsschuld te verkleinen." Volgens Rutte was de toezegging den haag - Wegens de eurocrisis werkt minister Jan Kees de Jager (Financiën) toe naar een 'voorzich tige Miljoenennota' voor Prinsjes dag. Dat is volgens hem nodig om later niet alsnog met tegenvallers te worden geconfronteerd. Dat zei de minister gisteren na afloop van de ministerraad en een eerste week aan kabinetsberaad over de begroting voor volgend jaar. Zowel De Jager als premier Mark Rutte maakte duidelijk dat door de huidi ge economische situatie nu geen extra bezuinigingen nodig zijn. Volgens Rutte zijn extra maatrege len ten opzichte van het regeerak koord nog niet aan de orde. aan Finland over de 'zekerheids overeenkomst' noodzakelijk om de Finnen over de streep te trek ken om in te stemmen met steun aan Griekenland. Het Finse parle ment heeft grote bedenkingen te gen de miljardensteun aan dat land. Omdat Europese unanimiteit noodzakelijk is, zou het hele steun- plan bij een Fins 'nee' geblokkeerd zijn. De premier zegt dat hij en minis ter De Jager niet op de hoogte wa ren van de precieze inhoud van de deal. „We wisten dat ze een onder pand wilden, maar het karakter van de deal kenden wij niet." Tijdens de eurotop in juli over een aanvullend steunpakket is wel ge sproken over een 'financiële zeker heidsovereenkomst' tussen Grie kenland en Finland, maar de in houd daarvan was toen nog onbe kend, zo valt af te leiden uit de woorden van Rutte. Rutte 'wilde niet speculeren' op de vraag wat er zou gebeuren als andere lidstaten ook een onder pand zouden overeenkomen. De Finse minister van Financiën Jutta 3-daagse busreis Frankrijk België Op basis van 2 x logies en ontbijt Vertrek: 2 september allerlaatste plaatsen, 100% vertrekgarantie! vele opstapplaatsen in uw regio ga het eerste weekend van september mee shoppen op de antiekmarkt in Lille. Een gezellig evenement met ruim 12.000 kraampjes! Ook bezoeken we het gezellige Antwerpen en Brussel. incl. busreis, verblijf en stadstour door Brussel waarom zou je meer betalen wintersport vaker vervansen &cor zonvakantie Rutte: „Ook staatsbezittingen als onderpand vinden we onverstandig." beeld CRW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4