Meer vragen om hulp uit Oost-Europa 241 zeeland Toch niet elke zondag betaald parkeren Politie heeft signalement overvallers O ARBEID Problemen door werkloosheid Generale repetitie voor handboogschutters DESSO AirMaster® tapijt PVC vloeren www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl Drie gewonden bij ongeval Deltaweg Goes door Frank Balkenende goes - Bij het maatschappelijk werk kloppen steeds vaker Oost-Europeanen aan voor hulp. Die ontwikkeling signaleert Stich ting Maatschappelijk werk en Wel zijn Oosterschelderegio (SMWO). In het eerste halfjaar van 2011 meldden zich 75 mensen uit Oost-Europese landen bij SMWO. Uit gesprekken met hen blijkt dat ze naar Nederland zijn gekomen om seizoensarbeid te verrichten en niet meer naar hun land terug keren als er geen werk meer is of het tijdelijke arbeidscontract ein- digt. Door werkloosheid komen ze in de problemen. Ze hebben geen in komen, geen huisvesting en er is ook nogal eens sprake van overma tig alcoholgebruik. SMWO stelt in de rapportage over het eerste half jaar van 2011 vast dat de culturele achtergrond van mensen uit Oost-Europa botst met de Neder landse mentaliteit als het gaat om opvoeding en onderwijs. Als de hulpvrager kinderen heeft, uit zich dat in problemen op of met de school. Het totaal aantal hulpvragen bij SMWO daalt wel iets, zegt teamlei der Astrid Ton. Dat is opmerkelijk, omdat het aantal hulpvragen in de voorgaande jaren juist steeg: van 1462 in 2007 naar 1833 in 2009. Hoe 2011 zich verder ontwikkelt, is moeilijk te voorspellen. Momenteel staat de teller op 1028 mensen die bij het maatschappe lijk werk hebben aangeklopt. Dat heeft geleid tot 517 'intakes'. Dat betrof problemen in het gezin, met de partner of met familie en psychosociale problemen. Daar naast kampt een aantal met schul den en met het invullen van de aangifte voor de inkomstenbelas ting. In dezelfde periode zijn 961 hulptrajecten afgesloten. Dat bete kent dat mensen hun leven zelf weer volledig in de hand nemen. De trend dat de hulpvragen steeds complexer (schulden, relatiecrisis, psychisch dal) worden, zet wel on verminderd door. zaterdag 20 augustus 2011 m m&ssswsx:v. vGms&mRismx&ime&sieR s terneuzen - Formeel gaat het om een 'beschrijfschie- aan de strijkstok blijven hangen voor de vrijwilligers ting', een wedstrijd waarbij handboogschutters vogels van de organiserende vereniging, meldt voorzitter Wim van de staande wip moeten schieten om wat euro's in de Keijzer van de Terneuzense handboogmaatschappij de zak te kunnen steken. Niet iedereen kan zijn inschrijf- Westerschelde. geld terugverdienen, want er moet onder meer iets van Veel volwassen deelnemers gebruikten de proloog van door Carla van de Merbel middelburg - Middelburg draait de invoering van betaald parkeren op alle zondagen terug naar alleen de koopzondagen. Burgemeester en wethouders stellen deze wijzi ging voor aan de gemeenteraad, na protest van onder meer horeca ondernemers. Middelburg heeft vijftien koopzondagen per - jaar. Straks moet op deze dagen van 13.00 tot 21.00 uur betaald worden. Een eerder voorstel om ook op zondagochtenden betaald parke ren in te voeren, werd na protest uit-de kerken al ingetrokken. De gemeenteraad moet een beslis sing nemen over het nieuwe par keerbeleid in Middelburg. Het nieuwe beleid moet op 1 oktober ingaan; door de zomervakantie een maand later dan gepland. Behalve het invoeren van betaald parkeren op koopzondagen moet vanaf zaterdag 1 oktober ook op maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 21.00 uur worden betaald. Nu is de eindtijd nog - behalve op donderdag -18.00 uur. door Rob Paardekam GOES - De twee jongens die woens dagochtend de tabakswinkel van de 84-jarige ]o van Kalmthout aan de Voorstad in Goes overvielen, zijn vermoedelijk van Noord-Afri kaanse en Aziatische afkomst. Dat meldt de politie. Tot nu toe werd enkel gemeld dat de twee een bui tenlandse taal spraken. Bij de poli tie hebben zich vijftien getuigen gemeld. Op basis van hun verkla ringen zijn nu signalementen ge maakt. Dader 1 is een jongen tus sen de veertien en achttien jaar oud. Hij heeft een tenger postuur en is 1.65 tot 1.70 meter lang. De man heeft een licht getinte huids kleur en is vermoedelijk van Noord-Afrikaanse afkomst. De me dedader heeft dezelfde leeftijd en lengte, maar is wat steviger. Hij heeft een Aziatisch uiterlijk. De man heeft een opvallend breed en bol gezicht. De politie hoopt dat de combinatie van de signalemen ten bij mensen een lichtje doet branden. Uit getuigenverklaringen is gebleken dat de twee daders zich vermoedelijk dinsdagochtend ook al in de Voorstad hebben opge houden. goes - Bij een kettingbotsing op de Deltaweg bij Goes zijn gistera vond drie personen gewond ge raakt. Het ongeval gebeurde rond 18.10 uur op de kruising van de weg Wilhelminadorp-Wolphaarts- dijk en Goes-Zierikzee. Volgens de politie raakten twee mensen bekneld in een busje, on der wie een zeven maanden zwan gere vrouw. De brandweer heeft de auto waarin de vrouw zat open geknipt. De inzittenden van het busje zijn naar een ziekenhuis ge bracht. Mogelijk is het ongeval ont staan doordat een bestuurder te laat in de gaten had dat een voor hem rijdende auto remde. Kromme Nieuwstraat 6 Oost-Souburg Deze bijna totaal ver nieuwde woning is ontstaan vanuit 2 oude kleine huisjes. Achter het huis is een grote keurig aangelegde tuin. Verder is er nog een wer kende regenbak en een wel put Achter het huis bevindt zich ook de GARAGE/ SCHUUR (totaal 27 m2). fund a Vraagprijs 274.000,- k.k. Meer weten? 0115 - 686 lOO www.proklno.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46