milieu niet Film Beatz zeeland 123 Gemeentehuis lijkt 's nachts op feestwinkel VERHUIZEN MET ZORG! (-CHDE ZUIDSCHOR Regulier nachtvervoer uit Renesse rijdt weer 10% KORTING EN NU 1.000,- CASH RETOUR! 0113 22 22 20 €5,00 Miiieufeiten Turegluren aan zuidkust Schouwen Helga van Leur start 22-ste Omloop Slijterijmeisje komt met theatershow Auto betrokken bij val motor op Zeelandbrug leder 2e artikel: www.zuidschor.nl De schoolvakantie is ten einde Schilderklus voor Goereese schooljeugd Zaterdag 20 augustus NACHTMARKT van 19.00 t/m 24.00 uur BURGH-HAAMSTEDE zaterdag 20 augustus 2011 van alle apparaten aan het onder zoeken." Houtekamer erkent dat de gemeen te hiermee op het gebied van duur zaamheid geen goed figuur slaat. „Het is inderdaad zo dat we vóór we naar anderen kijken in eigen huis de zaken op orde moeten heb ben. Dat is de goede volgorde. Die twee procent energiereductie blijft In de vier kantoren en werkplaat sen van de gemeente werd vorig jaar 135.348 kubieke meter gas verstookt. In dezelfde vier werkruimten lieten de elektriciteitsmeters een totaal van 1.165.558 kilowattuur zien. Voor alle gemeentelijke gebouwen samen stopte de teller op 1.224.311 kilowattuur. Aan water werd in werkplaatsen en kantoren 2444 kuub gebruikt. Deze gegevens staan in het milieu jaarverslag over 2010. Dit verslag staat op de agenda van de gemeenteraad van donderdag 29 september. staan. Die moeten we echt halen." Wat de gemeente binnenshuis niet lukt, krijgt ze op straat wel voor elkaar. In vergelijking met 2005 is op straatverlichting 120.000 kilowattuur bespaard. Op drie plekken zijn overbodige lanta renpalen weggehaald en verder is de gemeente al jarenlang bezig met het vervangen van armaturen door energiezuinige exemplaren. De gemeente wordt daarbij een beetje geholpen door Rijk en pro vincie, die LED-lampen in het wegdek plaatsen. Op veel plaatsen wordt de hoeveelheid licht op straat na middernacht gehalveerd. De laatste twee jaar is het verbruik voor straatverlichting overigens weer toegenomen, maar dat heeft te maken met de aanleg van stra ten in de nieuwbouwwijken van Zierikzee, Nieuwerkerk en Bruinis- se. In de nabije toekomst pakt de ge meente de verlichting van monu menten aan. De bedoeling is dat er per woonkern - Zierikzee uitgezon derd- slecht één monument in het licht staat. Dat mag dan alleen in het weekeinde en aan het eind van de avond moet de klokgestuur- de schakelaar afslaan. zierikzee - Het valt op als je bij voorbeeld zaterdagnacht Iaat thuis komt. Hele afdelingen van het ge meentehuis zijn verlicht. En dat is al geruime tijd zo. „Dat heb ik ook geconstateerd", reageert milieuwethouder Gilles Houtekamer als door een vlieg ge stoken. Hij heeft een ambtenaar op de zaak gezet en die kwam op 21 juli met een rapportje. Zo blijkt de alarminstallatie te zijn aangesloten op de verlichting. Als het alarm aan staat, gaan de lich ten uit en andersom. „Als de schoonmakers bezig zijn geweest, blijft het licht branden tot het be veiligingsbedrijf zijn laatste contro leronde heeft gelopen. Verder blijkt dat raadsleden die de leeska mer bezoeken het alarm wel af, maar niet meer aan kunnen zet ten." Dat diep in de nacht en in het weekend afdelingen verlicht zijn, heeft volgens Houtekamer een technische oorzaak. „We heb ben de technische installatie even grofweg bekeken en daarbij is al ontdekt dat een aantal instellingen niet kloppen. Daarover is een af spraak met een installateur ge maakt." Via de verordening Milieuspoor kan de gemeente bedrijven aan pakken die lichthinder veroorza ken of die overmatig verlicht zijn. Houtekamer: „Ja, met de nadruk op kan. Want dat gaat altijd in overleg. Er worden geen onderne mers bij de strot gegrepen omdat hun zaak te fel verlicht is. Maar dat gaat voorlopig niet gebeuren. Eerst moeten we als gemeente zelf de zaken op orde hebben." monoiuLmouERs wimvmrmm BURGH-HAAMSTEDE Staatsbosbeheer houdt morgen een excursie langs Plan Tureluur aan de zuidkust van Schouwen. In het gebied vertoeven vele duizenden vogels zoals ganzen, eenden, klu ten en rose grutto's en grote sterns. De excursie begint om 13.30 uur aan de dijk van de Inlaagweg/ Hoosjesweg bij Serooskerke. OOLTGENSPLAAT Weervrouw Helga van Leur start aanstaande vrijdag de 22-ste editie van de Omloop van Goeree. Deze monsterwandeltocht rond het ei land Goeree-Overflakkee is 110 kilo meter lang. De wandelaars lopen de hele nacht door. De start is om 19.00 uur bij het Raadhuis in Oolt- gensplaat. TERNEUZEN Petra de Boevere uit Breskens, be ter bekend als het Slijterijmeisje en auteur van diverse boeken, gaat het theater in. Zondag 13 november is haar eerste show - Luctor et Abor- to - in het Scheldetheater in Temeu- zen te zien. Aanvang 14.30 uur, entree 15 euro. ZIERIKZEE De Middelburgse motorrijder die afgelopen woensdag gewond raak te bij een ongeval op de Zeeland- brug blijkt van achteren te zijn aan gereden. De man remde af voor de brug die omhoog ging, maar kreeg een tikje van zijn achterligger. Hij raakte op de verkeerde weghelft en botste op een tegenligger. NAUT1C LIFESTYLE WATERSPORT Alle mode en schoenen: Zandkreekweg 5, Wolphaarisdijk 7 dgn p.w. geopend, 0113-582310 door Melita Lanting renesse - De nachtbussen van de stichting Horeca Renesse rijden vanaf dit weekend weer. Het gaat om de bussen naar Bruinisse, Zie rikzee en de 'dorpjesbus'. „Alles gaat gewoon net als anders, zelfde tijden, zelfde routes", zegt Koen Jachmann van De Stulp. De bus wordt wel een euro duur der, van 5 naar 6 euro. „En voorlo pig blijft het vertrekpunt het Trans ferium. We hopen dat we in de winter wéér voor De Stulp kun nen vertrekken." De Flakkee-ex- press blijft voorlopig ook nog rij den. Deze bus gaat via Port Zélan- de richting Oude-Tonge. De stichting Horeca Renesse trekt het boetekleed aan over het rom melige busvervoer richting Bruinis se, afgelopen zomer. „We dachten het goed te doen maar hebben verwarring gescha pen, dat is jammer." Om de zaterdagse bezoekers uit Bruinisse tegemoet te komen liet de horeca een extra bus rijden, maar onder meer door miscommu nicatie is dit lang niet altijd goed gegaan. ouwerkerk - „De vakantie is voorbij. We hebben allemaal weer zin om maandag naar school te gaan, zowel de leerkrachten als de kinderen", zegt directeur Hans Scheurs van obs 't Stoofje in Ouwerkerk. De school begint het nieuwe seizoen met 53 leerlingen. Op de foto: juf Ali (I) en juf Marleen leggen de boeken alvast gereed voor maandag. foto Dirk-Jan Gjeltema goeree-overflakkee - De school jeugd van Goeree-Overflakkee be gint het nieuwe schooljaar met een grote schilderklus. Ruim tweehonderd leerlingen van acht basisscholen op het eiland be schilderen zestien grote molenvlag- gen, plus dertig met landbouwfo- lie omwikkelde kuubkisten. Dat ge beurt in het kader van de verlichte molen- en boerderijenroute Goe ree-Overflakkee die in september negen avonden lang te rijden is. De vlaggen wapperen drie weken aan de wieken van de molens in Stad aan 't Haringvliet, Herkingen, Oude Tonge en Stellendam. De kis ten markeren de route. DJ's: Phalerieau (Valerio), Nickipickipoelala, Dj Starfunker will perform the hottest party of the year: date: Thursday 15 September place: Vlissïngen Arsenaaltheater entry: 5,- tickets: www.filmbythesea.nl AutoTeam heeft de zomer in de bol I Zomers voordeel op nieuwe outo's uit voorraad én nu 1.000,- cash retour op uw rekening. Onderdeel van de Automonons Groep Bergen op Zoom. Roosendaal. Steenbergen, Goes, Vlissingen www.autoteam.nl 10''voordeel geldig met registratie uiterlijk 30 september 201Alleen op voorraadmodellen en met in combinatie met andere acties. De 1 000 cash wordt rechtstreeks door General Motors Nederland B uirgekeerd op de bank/girorekenmg van de koper, na aHevering/regisfratie van een rueuwe Opel. Dit aanbod geldt voor nieuwe klantenorders (particulier/K2Mvan 1 juli t/m 30 september 2011 met een uirerlijkekentekenregistratiedatum van 30 november 201,1. Kijk voor de voorwaarden op www,opel.nl. Wijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45