Gemeente haalt eigen doelstellingen 22! zeeland Ruil nu uw huidige woning in! UW MENING MEEST GELEZEN ,n jXarw? ve,koop: The Greenery Breda zaterdag 20 augustus 2011 s DUURZAAMHEID Energieverbruik kantoren en werkplaatsen gestegen in plaats van gedaald door Ton van den Nouweland zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft zich voor genomen het eigen energiever bruik met twee procent te ver minderen. Dat lukt niet. In 2010 is 0,4 procent meer verbruikt. Schouwen-Duiveland profiteert zich graag als duurzame gemeente. Maar in eigen huis valt op dit ge bied nog veel te winnen. Zo werd in het gemeentehuis vo rig jaar 14.000 kubieke meter meer gas verstookt dan in 2009. Ook in de gebouwen van de reinigings dienst en in de werkplaatsen van Zierikzee, Renesse en Oosterland liep het gasverbruik op. Op alle ge noemde locaties - met uitzonde ring van het gemeentehuis - werd vorig jaar ook meer elektriciteit verbruikt. Op het totaal van de ge meentelijke gebouwen tekent zich sinds 2005 in het stroomverbruik een stijgende lijn af Die loopt grof weg van één miljoen kilowattuur in 2005 tot 1,2 miljoen kWh vorig jaar. Tenslotte werd in de werk plaatsen vorig jaar de waterkraan langer opengehouden. Dat vindt zijn oorzaak in de droge zomerpe riode van 2010. Er moest toen veel openbaar groen worden gesproeid. „Ik kan het gestegen energiever bruik ook maar ten dele verkla ren", verontschuldigt milieu-wet houder Gilles Houtekamer zich. „Zowel de januarimaand als de cember van 2010 waren koude maanden. Dat verklaart mogelijk de hogere stookkosten. Het geste gen stroomverbruik lijkt mij deels verklaarbaar door de verdere uit bouw van het computernetwerk. Dan blijf ik echter nög zitten met een deel dat ik niet kan verklaren. We zijn de werking en het gebruik Maandag 15 augustus, 23.00 uur Dinsdag 16 augustus, 22.56 uur. DINGEMANSE MAKELAARS Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Kopen zonder risico 0118 - 650 575 Donderdag 18 augustus, 22.48 uur Woensdag 17 augustus, 23.03 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema Watersport moet in avondspits wach ten bij Zeelandbrug. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duivelarid 1. Zeelandbrug dicht door ongeluk 2. Herinrichting Haringvlietplein 3. Windmolens weer in de raad TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl wvw.arcusprojectontwikkeling.nl Schrijf je snel inl Reageer vóór 30 augustus en ontvang 20,00 p/m! korting www.healthyhappylife.nl Beauty, Fashion Lifestyle showen hun trends, kleuren en designs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44