Zeeland PZC 'Het waren gevaarlijke manoeuvres' Tractorbanden SCH0UWEN-DU1VELAND 22 en 23 FOTOSHOOT Oefenvlucht Defensie zorgt voor commotie 24 Wie is die meneer? Wat doet die meneer? Regionaal talent in Nieuwe Kerk Dode is Belg almanak APON Schildersbedrijf v.o.f. Gemeente haalt zijn eigen doelstellingen voor het milieu niet Zaterdag 20 augustus 2011 WÊtmmmmmm BTWmilY'T^'illliWI i 21 Meer Oost-Europeanen kloppen aan hij maatschappelijk werk Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting Twee straaljagers en een motorvliegtuig hebben gisteren voor heel wat commotie gezorgd op Schouwen-Duiveland. Rond half twaalf's ochtends vliegt het drietal laag en met een donde rend geraas over het eiland. De straaljagers cirkelen rond het toe stel, scheren er vlak voorlangs en blijven dan weer achter het toestel hangen. „Ik dacht: Zo, dat is ruig", zegt Eric Noordermeer uit Zierik- zee. Hij snelt zijn huis in om een fototoestel te pakken. „Het waren echt waanzinnig gevaarlijke ma noeuvres." „Ze draaiden rondjes boven de Oosterschelde" meldt een andere ooggetuige. „Het ging om een blauw-wit propellertoestel en twee Fi6's." Binnen de kortste ke ren verschijnen op twitter en inter netsites de eerste foto's en film pjes. Dan blijkt ook dat de toestel len op meer plaatsen zijn gezien, zoals in Sint-Philipsland. Het zou volgens de waarnemers om het on derscheppen van een niet-geïdenti- ficeerd vliegtuig door militairen gaan. Een woordvoerder van De fensie meldt direct daar geen spra ke van is. Het kan zijn dat de straal jagers in de lucht moesten bijtan ken, maar een 'vijandig' toestel bo ven de Zeeuwse wateren? Dat is niet aan de orde. De suggestie van het bijtanken wordt door alle oog getuigen naar het rijk der fabelen verwezen. Onmogelijk, oordelen ze. En dan druppelen na een uur tje de eerste aanwijzingen van de werkelijke toedracht binnen. Op de website van de PZC melden vliegtuigspotters dat het om een fotoshoot gaat. Defensie bevestigt dat. „Een reguliere oefenvlucht en daarvan zijn foto's gemaakt." Waarom weet de woordvoerder niet. Het gaat om toestellen van de vliegbasis Volkel, waarvan de staar ten in verband met een 6o-jarig ju bileum speciaal beschilderd zijn. De fotoshoot. foto Eric Noordermeer Servaas van Rooijen met zijn opmerkelijke vliegerconstructie: bovenaan een zogeheten 'Wasseige vlieger', de Zeeuwse vlag, de Nederlandse vlag, een zwart/gele scheepsvlag en een veelkleurige luchtzak die snel ronddraait in de wind. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - Wie is die meneer? Wat doet die meneer? Die vragen dringen zich vrijdagmiddag op bij de aanblik van een man in een stoel middenin een weiland achter de dijk langs het Havenkanaal in Zierikzee. Die man is Servaas van Rooijen en hij houdt van vliegeren. Al 28 jaar lang. „Ik heb altijd in Amsterdam gewoond. Ik was daar filmopera teur in Tuschinski. Na mijn pensio nering twee jaar geleden ben ik naar Zierikzee gekomen, omdat mijn dochter hier ook woont", ver telt Van Rooijen. Hij vindt het hier een prima omgeving om zijn hobby op een relaxte manier te be oefenen. „Toen ik nog in Amster dam woonde, sjouwde ik met al mijn vliegers eerst naar Spaarn- woude. Als ik daar dan eindelijk de constructie gereed had, ging soms de wind liggen." Hij heeft dit keer een combinatie van een 'Wasseige-vlieger', de Zeeuwse en de Nederlandse vlag, een zwart/gele scheepsvlag en een veelkleurige roterende luchtzak op gelaten. „Hiermee zit ik op een hoogte van ongeveer 120 meter", zegt de Zierikzeese vliegeraar. Hij zit met veel plezier uren op zijn stoeltje in de zon daar in het veld aan de rand van Zierikzee, terwijl hij nauwlettend de vliegers boven hem in de gaten houdt. Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - Regionaal zangtalent presenteert zich zaterdag 27 augus tus tijdens het slotconcert van de de Zomerse Zaterdagmiddagmati nees in de Nieuwe Kerk in Zierik zee. Het optreden wordt verzorgd door drie zangeressen: Marlotte van 't Hof, Anne Hagoort en Hilde Schouls. Het concert begint om 16.30 uur. Alles onder één dak Binnen- en buitenschilderwerk, glaszetten, behangen, kozijnen plaatsen Vraag vrijblijvend offerte bij Tel. 01 11-417576 www.apon.nl HULST - Het stoffelijk overschot dat donderdagmorgen in de vest van Hulst werd aangetroffen, behoor de aan een 63-jarige man uit het Vlaamse Londerzeel. De Belg werd sinds zaterdag 13 au gustus vermist. Onderzoek van de technische recherche heeft uitge wezen dat de betreffende man niet door een misdrijf om het le ven is gekomen. Of de man per ongeluk te water is geraakt of bewust een einde aan zijn leven wilde maken, is niet dui delijk geworden. Fietsen is praktisch al sinds zijn ge boorte de passie van één onzer colle ga's. „Helaas", vertelt hij wel eens, „kwam het er niet van om op jonge leeftijd al een wielrenftets aan te schaffen, want anders...." Pas op middelbare leeftijd heeft hij een echte koersfiets gekocht. Hij reed eerst vooral stukjes door de Walcher- se en Bevelandse polder op z'n een tje, met steevast een stevige tas met reparatiespullen op zijn rug. Wantje weet maar nooit. Als je ergens tussen twee dorpen in problemen komt, dan moet je wel in staat zijn om al les te repareren. Sinds kort doet hij ook mee aan toertochten, met dezelf de tas op zijn rug. Dat blijft niet on opgemerkt in het peloton. „Hé, lap top meegenomen?", kreeg hij laatst te horen. „Nee, m'n bandenplakspul len", antwoordde hij eerlijk. De reac tie was dodelijk: „Zeker voor de repa ratie van tractorbanden!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43