zeeland 25 Rent-a-Benz Intercity Piet Vogelaar en stoptrein ...als je blijven I 'm n.ot!i9 25% korting op showroom modellen www.binnenuit.nl Verhuisbusje nodig? 0113-272 323 Woninginbraken zaterdag 20 augustus 2011 B Wij starten weer begin september Inéén jaar naar het diploma: MAVO (VMBO-T) HAVO VWO Of in twee jaar naar het diploma HAVO via onze opleiding- HEXBO Studeren per vak kan. Vrijstellingen vanuit het voortgezet onderwijs zijn mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie: begeleid zelfstandig studeren. 16- en 17-jarigen zijn toelaat baar via het voortgezet onderwijs. Kijk voor meer informatie op onze website of download onze folder op www.roczeeland.nl/educatie. ROC Zeeland, cluster Educatie Ravensteijnweg 1 4337 PG Middelburg T 0118-558640 www.roczeeland.nl/educatie vavoOroczeeland.nl ^fprH/^mp Scottweg 43 - 4462 GS Goes yi ic 0113-272323 www.sterdome.nl gisteravond als generale repetitie voor het Europees kampioenschap, dat zondag op het terrein van Wester- schelde wordt betwist. Jongeren oefenden voor de jeugdwedstrijden, die vandaag op het programma staan. In Frankrijk beginnen schutters overigens nog een stuk eerder dan in Nederland of Vlaanderen. Een blond Frans mannetje van vijf legde gisteravond al diverse keren aan om een hoofdvogel te raken. „Benieuwd of-ie morgen al mee mag doen met een Frans jeugdteam", zei een be stuurslid van Westerschelde. foto Mark Neelemans dóór Harmen van der Werf VLISSINGEN - Op de Zeeuwse spoor lijn blijven voorlopig een intercity en een stoptrein rijden. Er zouden eigenlijk met ingang van de nieu we dienstregeling, op 11 december, 'twee intercity's per uur naar Am sterdam gaan rijden die op alle sta tions in Zeeland zouden stoppen. Dit gaat nog niet door, omdat Ne derland en België nog geen over eenstemming hebben over het ge bruik van de hogesnelheidslijn tus sen Breda en Antwerpen. De treinenloop in Zeeland mag niet wijzigen, toch moeten treinrei zigers wel rekening houden met een belangrijke verandering vanaf 11 december. De intercity tussen Vlissingen en Amsterdam rijdt straks niet meer via Schiphol, maar via Haarlem. Dat kost extra reistijd. En wie naar Schiphol wil, moet in het vervolg overstappen, op een gewone NS-trein in Leiden of op de hogesnelheidstrein Fyra in Rotterdam. Voor de laatste geldt een toeslag. De NS verwachten dat volgend jaar de hogesnelheidslijn Breda- Antwerpen kan worden bereden. De Beneluxtrein Amsterdam- Roosendaal-Brussel valt dan weg, waarna Zeeland wél kan worden bediend met twee intercity's per uur die alle acht Zeeuwse stations - ook de huidige stoptreinstations - aandoen. De reistijden van de dienstregeling die in de loop van 2012 zal ingaan, zijn nog niet be kend, evenmin hoe de aansluitin gen op het veer Vlissingen-Bres- kens en de bussen worden. SINT ANNALAND - Afgelopen nacht zijn inbraken gepleegd in wonin gen aan de Bierensstraat (twee hui zen), de Zuidstraat en de Huijgen- straat in Sint Annaland. BIJ nader aai: In het artikel over de dorpsmaal tijd in Kloetinge van gisteren is een fout geslopen. In tegenstelling tot wat vermeld stond, heeft Lamb Weston Meijer enkel de friet geschonken. De snacks werden beschikbaar gesteld door de Sligro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41