'Tasjesroof is een straatroof 241 zeeland Gedwongen ontslagen bij Geelhoed RECHTBANK Officier eist werkstraf Generale repetitie voor handboogschutters Slijterijmeisje komt met theatershow jaar cel geëist voor slaan oma's herover Dode in vest in Hulst blijkt Belg uit Londerzeel PVC vloeren www.binnenuit.nl zaterdag 20 augustus 2011 door Emile Calon middelburg - Een tasjesdiefstal klinkt als iets simpels, maar is ge woon een straatroof waarbij ie mand met geweld wordt bestolen, zei officier van justitie W. Suijker- buijk gisteren tegen een negentien jarige Middelburger, Hij haalde een uitspraak van een rechtbank aan die een tasjesdief een onvoorwaardelijke celstraf op legde van negen maanden. Zo'n straf wilde hij niet eisen, maar hij noemde tasjesdiefstal wel een laffe misdaad, zeker als het slachtoffer een oude vrouw is. Hij vroeg de Middelburger wat hij ervan zou vinden als zijn oma slachtoffer zou worden van een tasjesrover. „Zou ik niet leuk vinden", ant woordde de jongeman. Hij had op 12 mei van dit jaar, op de Goese Korenmarkt in Middelburg een - lege - boodschappentrolley uit de handen van een 76-jarige vrouw gerukt. Hij wilde die dag gaan stappen met een vriend, maar had maar weinig geld. Van vrienden had hij gehoord dat tasjes jatten een mak kelijke manier was om aan geld te komen. Toen hij de Middelburgse zag lopen met haar boodschappen trolley, besloop hij haar van achte ren, rukte de trolley uit haar hand en zette het op een lopen. De vrouw sloeg direct alarm waarop een aantal mannen de achtervol ging inzette. Bij de Zeeuwse biblio theek zetten die de verdachte klem en waarschuwden de politie. In eerste instantie ontkende de Middelburger, maar bij de rech- ter-commissaris gaf hij zijn daad toe. In totaal zat hij negentien da gen in voorarrest. Tijdens de rechtszaak tegen de jon geman bracht de officier van justi tie de verminderde toerekenings vatbaarheid van de man naar vo ren, die enkele psychische stoornis sen heeft. De eis kwam neer op een werkstraf van 180 uur en zes maanden voorwaardelijke hechte nis. Raadsman J. Grootjans pleitte dat de Middelburger al in therapie zit en in het kader van zijn behande ling werkt op een boerderij. Een extra werkstraf vond hij te veel. Door de sociaal emotionele achter stand van zijn cliënt vond de advo caat dat er in feite sprake was van minderjarigheid. Uitspraak op 2 september. terneuzen - Petra de Boevere uit Breskens, beter bekend als het Slij terijmeisje en auteur van diverse boeken, slaat nieuwe wegen in. Zij presenteert zondag 13 novem ber in het Scheldetheater in Ter- neuzen en zondag 11 december in het Ledeltheater in Oostburg haar eerste theatershow. Die heeft ze Luctor et Aborto ge doopt, dat betekent: 'Ik worstel en drijf af. De voorstellingen van De Boevere beginnen om 14.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt 15 euro per per soon. hulst - Tegen een 19-jarige Hulsten aar is gisteren in de rechtbank in Middelburg 15 maanden cel, waar van een halfjaar voorwaardelijk, geëist. De man had op 22 mei in Klooster- zande een plaatsgenoot neergesla gen en hem een harde trap tegen diens hoofd na gegeven. De officier van justitie noemde dat poging tot dooslag. De Hulstenaar kwam tot het geweld omdat hij het slachtoffer hield voor degene die enkele jaren geleden zijn oma had overvallen en mishandeld. Uitspraak op 2 september. terneuzen - Formeel gaat het om een 'beschrijfschie- ting', een wedstrijd waarbij handboogschutters vogels van de staande wip moeten schieten om wat euro's in de zak te kunnen steken. Niet iedereen kan zijn inschrijf geld terugverdienen, want er moet onder meer iets van aan de strijkstok blijven hangen voor de vrijwilligers van de organiserende vereniging, meldt voorzitter Wim de Keijzer van de Terneuzense handboogmaatschappij Westerschelde. Veel volwassen deelnemers gebruikten de proloog van MaHMwawsaaawi door Claudia Sondervan 's-heer arendskerke - Geelhoed Betonwapening in 's-Heer Arends- kerke heeft onslagvergunning aan gevraagd voor 16 van de 65 werk nemers. Het personeel is gistermid dag volledig geïnformeerd over de ontslagen. In een verklaring stelt directeur Leendert Geelhoed dat er door de economische crisis al zo lang zo weinig werkaanbod is dat het be drijf moet inkrimpen om te kun nen blijven bestaan. Vakbonden FNV en CNV begrijpen dat ingre pen in de bedrijfsvoering nodig zijn, maar zijn het niet eens met de gekozen oplossing. Er is geen formeel sociaal plan, maar Geel hoed heeft de bonden toegezegd de mensen te helpen om nieuw werk te vinden, zegt Daan Witha gen van de FNV. Hij omschrijft Geelhoed als een van de weinige bedrijven in die sector die inves teerde in zijn mensen, maar die nu zwicht onder de concurrentie op arbeidsvoorwaarden met ande ren die losse krachten inhuren. Het familiebedrijf Geelhoed be staat 55 jaar en bouwde mee aan grote constructies in Zeeland. HULST - Het stoffelijk overschot dat donderdagmorgen in de vest van Hulst werd aangetroffen, blijkt het lichaam van een 63-jarige man uit het Vlaamse Londerzeel. Aanvankelijk werd gedacht dat het om een inwoner van Hulst ging. De Belg werd sinds zaterdag 13 au gustus- vermist. Onderzoek van de technische recherche toonde aan dat de man niet door een misdrijf om het leven is gekomen. De toedracht rond zijn overlijden blijft echter onduidelijk. Het is on zeker of de man per ongeluk te wa ter is geraakt en verdronken, of dat hij mogelijk bewust een einde aan zijn leven wilde maken. Kromme Nieuwstraat 6 Oost-Souburg Deze bijna totaal ver nieuwde woning is ontstaan vanuit 2 oude kleine huisjes. Achter het huis is een grote keurig aangelegde tuin. Verder is er nog een wer kende regenbak en èen wei- put. Achter het huis bevindt zich ook de GARAGE/ SCHUUR (totaal 27 m2). funda Vraagprijs 274.000,- k.k. 1 :'A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40