Overheid draalt met geven i zeeland 13 Ouders boos over ontslag schooldirecteur 'Ik ben drie maanden nadat ik stopte bij de HZ aan de slag gegaan' 'Ik heb de eerste periode gebruikt om uit te blazen van jaren hard werken' Taakstraf voor Brabander na benzinediefstal zaterdag 20 augustus 2011 Pieter Vollaard De lege Statenzaal in de Abdij. Politici hebben een hoog afbreukrisico omdat ze plotseling kunnen worden ontslagen. foto Lex de Meester Of het soms komkommer tijd is, vraagt een ambte naar in de gemeente Sluis op de vraag naar een overzicht van alle wachtgelduitkeringen die de gemeente dit jaar en vorig jaar be taalt aan oud-bestuurders. „Is er verder geen nieuws?" De Zeeuwse gemeenten en de pro vincie zijn niet gul met het ver strekken van gegevens over wacht geld. De informatie uit Abdij en ge meentehuizen komt maar lang zaam los en wordt uiteindelijk vaak onvolledig gegeven. Op donderdag 4 augustus krijgen de overheden in Zeeland een e-mail van de redactie van deze krant met het verzoek de gegevens over wachtgeld te verstrekken. De mail wordt verstuurd naar het alge mene adres. De gemeenten Noord-Beveland, Sluis, Middel burg en de provincie laten de vol gende dag per mail weten wan neer het antwoord komt. Tholen, Goes en Vlissingen sturen een au tomatische ontvangstbevestiging. Het eerste echte antwoord komt van Kapelle, de maandag erop: die gemeente verstrekt alle informatie, inclusief de namen van de wethou der en de burgemeester die wacht geld ontvangen. In de week die volgt, druppelt de informatie heel langzaam binnen. Hulst is één van de gemeenten die niet willen zeggen welke oud-be stuurders nog op de begroting van de gemeente drukken. De gemeen te Sluis geeft niet eens prijs hoe veel bestuurders wachtgeld krij- Wachtgeld: hoeveel en hoelang? Oud-bestuurders krijgen net zo lang wachtgeld als ze in dienst zijn geweest. In de nieuwe regeling maximaal vier jaar (dat was zes). Als een bestuurder 55 jaar of ouder is, en langer dan tien jaar in functie is geweest, krijgt hij wacht geld tot hij 65 is. Oud-bestuurders hebben sollicita tieplicht, tenzij ze onder de oude regeling vallen. De gedeputeerden in Zeeland die in april zijn afgetre den, hoeven niet te solliciteren om dat de nieuwe regels tijdens hun ambtstermijn van kracht werden. Het eerste jaar ontvangt een oud-bestuurder tachtig procent van het salaris, daarna zeventig pro cent. Het salaris is afhankelijk van de omvang van de gemeente. gen. Die verstrekt alleen het totaal bedrag. Terneuzen hoort bij de traagste antwoordgevers. Ambtena ren in Terneuzen willen eerst toe stemming vragen aan het college van burgemeester en wethouders om de informatie te verstrekken: tweee weken na het eerste ver zoek, volgt het antwoord, geanoni miseerd. Schouwen-Duiveland is het traagst. Bij die gemeente is de oor spronkelijke mail kwijtgeraakt. Ook op Tholen is de vraag niet bij de juiste persoon terechtgekomen. Beide gemeenten zetten dat overi gens snel recht. Vijf gemeenten sturen uiteindelijk de complete informatie, voorzien van naam en toenaam: Middel burg, Goes, Borsele, Kapelle en Rei- merswaal. Op Sluis na, waar één bedrag wordt doorgegeven, heb ben de andere gemeenten de oud-politici geanonimiseerd. door Rob Paardekam krabbendijke - Het ontslag van di recteur Jaco Cabaret van de refor matorische Julianaschool in Krab bendijke leidt tot onvrede bij een deel van de ouders. Ze hebben een soon actiecomité opgericht. „Het ontslag is onbegrijpelijk", zegt één van de ouders, die liever niet met naam genoemd wordt. „laco Caba ret deed zijn werk fantastisch." Het schoolbestuur zegde de direc teur eerder dit jaar de wacht aan. Volgens bestuursvoorzitter Arjan van Koeveringe waren er proble men in de samenwerking tussen de directeur en het bestuur. De rechter zuiverde Cabaret onlangs echter van alle blaam. Hij conclu deerde dat de ontslagen directeur niets te verwijten valt. Desondanks keert Cabaret niet te rug op school. Hij heeft zich neer gelegd bij zijn ontslag en heeft daarover een akkoord bereikt met het bestuur. „Na alles wat er is ge beurd, kan ik gewoon niet terugke ren", verklaart hij. „Er is een on werkbare situatie ontstaan." Ondertussen bestaat bij een groep ouders veel onvrede. Volgens één van de ouders, die namens zeker veertig anderen zegt te spreken, is Cabaret zeer onrechtvaardig be handeld. „Hij was een prima direc teur, echt een vriend van de kinde ren. Maar toch met de nodige prin cipes. Hij was iemand die zeer voortvarend te werk ging en din gen eerder signaleerde dan het be stuur. Ik denk dat ze dat niet kon den hebben." Cabaret zelf zegt dat de hele kwestie een zware wissel heeft getrokken op zijn gezin en hemzelf. Hij heeft nog geen ander werk gevonden. Bestuursvoorzitter Arjan van Koe veringe wil niet inhoudelijk in gaan op de kwestie. Hij zegt het te betreuren dat een groep ouders kri tiek heeft op het bestuur. „Maar dat is onoverkomelijk. Gelukkig staan veel ouders ook achter ons." Van Koeveringe hoopt dat de rust snel terugkeert op school. Zeeland moet jaar op jaar diep in de buidel tasten voor wacht geld voor oud-be stuurders. Is dat nou wel echt nodig? Ja en nee. Het politieke bedrijf is zo gril lig dat verstandige mensen er al leen instappen als ze zekerheid krijgen. Met wachtgeld hoefje je geen financiële zorgen te ma ken als je plotseling op straat komt te staan. Dat kan zelfs bur gemeesters overkomen. Zo moest Middelburg tien jaar doorbetalen aan Bert Spar van der Hoek. De Zeeuwse cijfers tonen aan dat ondanks de recente versobe- rering van de wachtgeldrege ling sommige oud-politici nog jaren na hun vertrek op de loon lijst blijven staan. Een al te gre tig oordeel over de individuele inspanningen van de betrokke nen om aan het werk te ko men, is ongepast. Maar in het al gemeen mag de samenleving wel verwachten dat deze men sen met hun mogelijkheden slechts heel kort de hand op hoeven te houden. middelburg - Een 29-jarige man uit Hoeven-moest zich gisteren in Middelburg voor de rechtbank ver antwoorden, omdat hij drie keer met zijn auto had getankt zonder te betalen. Hij zou dat met gesto len kentekenplaten op zijn auto. Maar hij had volgens een van de rechters net zo goed zijn visite kaartje kunnen afgeven. Hij reed in een zeer opvallende auto, waar van er waarschijnlijk niet nóg een in Nederland rondtoert. De Brabander kon het zich niet meer herinneren want - zo voerde hij aan - door langdurig en inten sief gebruik van speed was een deel van zijn kortetermijngeheu- gen verdwenen. Officier van justitie W. Suijker- buijk eiste een taakstraf van 200 uur en een voorwaardelijke cel straf van een halfjaar. Uitspraak op 2 september. Kaai 53 VEERE 8 0118-501854 Markt 1 DOMBURG 80118-581120* iedere zondag geopend vnvw.dcpajiterantiekeninterieur.nl DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segecrsstraat 8 MIDDELBURG 8 0118-034133

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3