Vliegweek start met de landing 22 i zeeland SOM in 2014 uit financiële zorgen «3Pi Stelleplas naar Raad van State om Sloeweg Oefening luchtmacht in dorpsbos Stalland Auto betrokken bij val motor op Zeelandbrug VLIEGWEER Op Vliegveld Midden-Zeeland wordt tot en met vandaag de Vliegweek gehouden. Vandaag vinden de meeste evenementen plaats, onder meer luchtschrijven en Crazy Flying. Scheldevlucht HEAUHY HAPPY LIFE BEURS 1 The Greenery Breda Ruil nu uw 1 huidige woning in! A zaterdag 20 augustus 2011 door Niels Herijgens kruiningen - Het openbaar basis onderwijs in de gemeenten Rei- merswaal, Bergen op Zoom, Steen bergen en Woensdrecht is in 2014 definitief uit de financiële gevaren zone. Dat stelt de Bergse onder wijswethouder Ad Coppens. De Stichting SOM, waarin deze scholen zijn verenigd, dreigde in ernstige geldproblemen te komen. Door een aangekondigde perso- neelsbezuiniging - drie directeu ren en vier leerkrachten moeten weg - zou de organisatie over drie jaar uit de rode cijfers zijn. De jaarrekening over 2010 laat nog wel een fors verlies zien, al wil Coppens niet zeggen hoeveel pre cies. „Maar er is voldoende reser ve, de gemeenten hoeven niets bij te leggen." De gemeenten hebben even overwogen de scholen weer in eigen beheer te nemen, geeft Coppens toe. „Maar dat zou wel licht juist meer kosten en niet ten goede komen aan de kwaliteit." Stichting SOM ontstond in 2009 uit een fusie en bestaat uit negen scholen en één nevenvestiging. De meeste van die openbare basis scholen, zes in totaal, staan in de gemeente Reimerswaal. HEINKENSZAND De Vereniging van Eigenaren (we) van camping Stelleplas in Hein- kenszand maakt bij de Raad van State bezwaar tegen het ontwerp- bestemmingsplan Sloeweg. Volgens de we komt een nieuwe afrit vlak naast de camping te lig gen, maar wordt er niets gedaan om geluidsoverlast tegen te gaan. De dorpsraad Nieuwdorp stapte ook al naar de Raad van State om de Sloeweg. Die eist een veilige oversteek voor fietsers. SINT-ANNALAND De Koninklijke Luchtmacht houdt in de week van 22 augustus een meerdaagse oefening in het dorps- bos aan de Nieuwlandseweg bij Sint-Annaland. Bewoners zullen daar volgens de gemeente niet veel van merken. De militairen van de zogeheten luchtverdedigingsbatterij blijven in en rond het dorpsbos. Wel zul len ze volledig gecamoufleerd zijn en wachtlopen rond het terrein. COLIJNSPLAAT De Middelburgse motorrijder die afgelopen woensdag gewond raak te bij een ongeval op de Zeeland- brug blijkt van achteren te zijn aan gereden. De man remde af voor de brug die omhoog ging, maar kreeg een tikje van zijn achterligger. Hij raakte op de verkeerde weghelft en botste op een tegenligger. door Emile Calon De landing van de twee oude Harvards zorgde deze week voor enige discussie langs de baan van Vliegveld Midden-Zeeland. Volgens Willem van Eerbeek uit Soest is de Harvard het beste les- toestel dat dienst deed bij de Ko ninklijke Luchtmacht. „Betrouw baar. Honderd procent betrouw baar." Volgens hem werd het toestel niet voor niets de 'Pilot Maker' ge noemd omdat het betrekkelijk een voudig was om in dit toestel te le ren vliegen en omdat talloze lan den kozen voor het toestel. René de Meester uit Bergen op Zoom hield echter vol dat de Su permarine Spitfire, 'alles bij el kaar', een beter lesvliegtuig was. Vooral ook omdat het toestel, 'als geen ander', een beslissende rol speelde tijdens de Tweede Wereld oorlog. „Het heeft op alle terrei nen zijn kwaliteiten bewezen. Ook als lestoestel", zei hij terwijl langs het veld de nodige oude toe stellen stonden naast oude auto's, een verzameling militaria en een veldkeuken. De beide vliegtuigspotters waren het over één ding eens; de Lock heed F-104G Starfighter was het slechtste lesvliegtuig ooit. „Omdat het te krachtig was voor een leer ling-vlieger. Een superieur toestel voor een ervaren piloot maar een ramp voor een beginner", aldus de gepensioneerde monteur uit Noord-Brabant. Vandaag wordt voor het eerst sinds lange tijd de Scheldevlucht gevlogen vanaf Vliegveld Mid den-Zeeland. Deze rally voor vlieg tuigen stamt uit 1934. Vandaag spelen acteurs ook na hoe het tijdens de Tweede Wereld oorlog er aan toeging op een geal lieerd vliegveld. Piloten laten ook zien hoe ze een reciamesieep oppikken en hoe ze luchtschrijven. Om 17.30 uur reikt wethouder Chris Simons de prijzen uit aan de winnaars van de Scheldevlucht en het precisielanden. Volledig programma dat duurt van 10.00 tot 17.00 uur te vinden op: www.wingstovictory.nl Op Vliegveld Midden-Zeeland be gon donderdag de Zeeuwse Vlieg week, waarmee de bedrijven rond om het vliegveld en de stichting Wings To Victory honderd jaar luchtvaart in Zeeland vieren. Wethouder Johan Aalbers van de gemeente Middelburg is blij dat de bedrijven en stichting samen iets dergelijks hebben opgezet. Hij merkte echter ook op dat er tot nu toe weinig samenhang zit in de evenementen die rondom dat vliegveld worden gehouden. „Het is nu nog veel hap-snap-werk." Hij zou het toejuichen als er meer coördinatie komt en verwacht dat iets dergelijks ervoor kan zorgen dat het vliegveld dan ook aantrek kelijker wordt als toeristisch dagat tractie. Hij trok de vergelijking met vliegveld Lelystad. Een vlieg veld dat volgens hem kleiner is dan Midden-Zeeland, maar een veel grotere naamsbekendheid heeft bij dagjesmensen. In zijn vi sie zou het vliegveld bij Arnemui- den zich ook kunnen ontwikkelen tot een serieuze toeristische attrac tie. „We hebben in Vlissingen de Scheldeboulevard. We krijgen een reli- en een sportboulevard. Een vliegboulevard past daar prima bij." De beide Harvards zijn geland op Vliegveld Midden-Zeeland. foto's Ruben Oreel 'ij "Vfc '.-.v Beauty, Fashion Lifestyle showen hun trends, kleuren en designs VÓÖI' zowU" zonjcK. Schrijf je snel in! Reageer vóór 30 augustus 1 en ontvang 20,00 p/m3 korting www.healthyhappylife.nl Kopen zonder risico nieuw en bestaand kijk voor het actuele aanbod op woningaanbod in Zeeland www.woningverkoopgarant.nl Initiator: arcus Verkoop: www.arcusprojectontwikkeling.nl 0118- 650 575 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38