Zeeland PZCL Zorgen over korting op re-integratie Politie heeft signalement overvallers Tractorbanden BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 WET WERK EN BIJSTAND Gemeenten moeten bijna helft rijksbijdrage inleveren 23 Drie gewonden bij ongeval Deltaweg Goes almanak Zeeuwse Vliegweek begint met landing oude Harvards Meer Oost-Europeanen kloppen aan bij maatschappelijk werk Zaterdag 20 augustus 2011 N'III I Him I II IUII ll'IWNili IIIWII HI I MIHWIiWMiHlIHHMIiailllimmitWJt1 ll IIWIIIIIIHI' IH'IIIIHIIIHII Ui I Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende goes - Gemeenten op de Bevelan- den en Tholen vrezen de rijkskor- ting op de Wet Werk en Bijstand die pèr 1 januari wordt doorge voerd. Zo moet Goes bijna de helft van het rijksgeld dat nu wordt in gezet om werkzoekenden weer aan een baan te helpen,'inleveren. „Ik maak me zorgen", zegt de Goe- se wethouder Jan de Pooter (PvdA, sociale zaken). „We krijgen nu 2,5 miljoen euro als werkdeel voor de Wet Werk en Bijstand. Dat wordt per 1 januari 1,4 mil joen euro." Goes is uitermate succesvol met de manier waarop ze enkele jaren te rug de re-integratie van mensen met een uitkering in eigen hand heeft genomen. Ze heeft onder meer het Nijverheidscentrum, waar de eerste zes weken een diag nose van (bijna) iedere werkzoe kende wordt gesteld. Wat kan ie mand, heeft hij bijscholing nodig, is de inzet van een banenjager vol doende of moet er meer gebeu ren? Na zes weken is duidelijk of iemand tijdelijk een uitkering krijgt of dat hij meteen aan een baan kan worden geholpen. Goes heeft extra personeel ingezet om sinds de crisis het aantal bij standsgerechtigden niet te laten stijgen. Dat lukt aardig. „Al loopt het wel iets op", zegt De Pooter. Dat komt mede door de financiële crisis die nog steeds rondwaart. Het aantal bijstandgerechtigden is gestegen van 600 - het gemiddelde in de afgelopen jaren - naar 630. „Dat valt nog wel mee, maar dat komt doordat we mensen ook snel laten uitstromen." De succesformule staat onder druk door de forse rijkskorting. Daar naast wordt uitkeringsinstantie UWV vergaand ontmanteld. Veel UWV-balies sluiten. Mensen die in de WW raken, moeten straks via internet hun aanvraag en re- integratie grotendeels zelf regelen. De Pooter: „Hulp om een baan te zoeken en naar vacatures speuren; het moet allemaal via www.werk.nl." De Pooter voorziet langere procedures en uiteindelijk een grotere instroom in de bij stand. Goes bekijkt de komende maanden hoe ze de korting op vangt. Dat gebeurt in overleg met de Bevelandse gemeenten. w 28 smss® mmmmm m Vwwv^ GOES - Bij een kettingbotsing op de Deltaweg nadorp-Wolphaartsdijk en Goes-Zierikzee. Vol- de auto waarin de zwangere vrouw zat open- ontstaan doordat een bestuurder te laat in de bij Goes zijn gisteravond drie personen ge- gens de politie raakten twee mensen bekneld geknipt. De inzittenden van het busje zijn gaten had dat een voor hem rijdende auto wond geraakt. Het ongeval gebeurde rond in een busje, onder wie een zeven maanden naar een ziekenhuis gebracht. Door het onge- remde. Daardoor botsten de drie auto's op el- 18.10 uur op de kruising van de weg Wilhelmi- zwangere vrouw. De brandweer heeft daarom luk ontstond een file. Mogelijk is het ongeval kaar. foto Manfred Berrevoets door Rob Paardekam goes - De twee jongens die woens dagochtend de tabakswinkel van de 84-jarige Jo van Kalmthout aan de Voorstad in Goes overvielen, zijn vermoedelijk van Noord-Afri kaanse en Aziatische afkomst. Dat meldt de politie. Tot nu toe werd enkel gemeld dat de twee een buitenlandse taal spra ken. Bij de politie hebben zich na de overval vijftien getuigen ge meld. Op basis van hun verklarin gen zijn nu uitgebreide signale menten gemaakt. Dader x is een jongen tussen de veertien en achttien jaar oud. Hij heeft een tenger postuur en is 1.65 tot 1.70 meter lang. De man heeft een licht getinte huidskleur en is vermoedelijk van Noord-Afrikaan se afkomst. De mededader heeft dezelfde leeftijd en lengte, maar heeft een wat steviger postuur. Hij heeft een Aziatisch uiterlijk. De Tip? redactie@pzc.nl man heeft een opvallend breed en bol gezicht. De politie hoopt dat de combina tie van de signalementen bij men sen een lichtje doet branden. Uit getuigenverklaringen is gebleken dat de twee daders zich vermoede lijk dinsdagochtend ook al in de Voorstad hebben opgehouden. Woensdagmorgen werkten ze Jo van Kalmthout tegen de vlakte, waarna ze er vandoor dingen met rookwaar en wat kleingeld. Fietsen is praktisch al sinds zijn ge boorte de passie van één onzer colle ga's. „Helaas", vertelt hij wel eens, „kwam het er niet van om op jonge leeftijd al een wielrenfiets aan te schaffen, want anders...." Pas op middelbare leeftijd heeft hij een echte koersfiets gekocht. Hij reed eerst vooral stukjes door de Walcher- se en Bevelandse polder op z'n een tje, met steevast een stevige tas met reparatiespullen op zijn rug. Wantje weet maar nooit. Als je ergens tussen twee dorpen in problemen komt, moetje wel in staat zijn om alles te repareren. Sinds kort doet hij ook mee aan toertochten, met dezelfde tas op zijn rug. Dat blijft niet onop gemerkt in het peloton. „Hé, laptop meegenomen?", kreeg hij laatst te ho ren. „Nee, m'n bandenplakspullen", antwoordde hij eerlijk. De reactie was dodelijk: „Zeker voor de repara tie van tractorbanden!" L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37