Alle beetjes helpen bij Bos Goede bekerstart van Noad'67 Fleuren voorzitter Europese hockeybond PSV mist Marcelo maximaal twee weken Onweer hindert Tsjechisch Open Tankink week te vroeg voor criterium Knappe vijfde plaats Jeanine Nieuwenhuis DUTCH FOOD VALLEY CLASSIC Oud-baanrenner sprint naar zege in Veenendaal 7-0 voor Andy Murray MONCHENCLADBACH Marijke Fleuren is de nieuwe voor zitter van de Europese hockeyfede- ratie EHF. De Nederlandse kreeg bij de verkiezing in Mönchengladbach vier stemmen meer dan haar rivaal Stephan Abel, de voorzitter van de Duitse hockey bond. Fleuren werkte de afgelopen 2 jaar al als vicepresident bij de EHF. Ze is gekozen voor een periode van vier jaar. Als voorzitter van de EHF volgt ze de Engelsman Martin Gotheridge op. EINDHOVEN Marcelo kan morgen niet meespe len in de uitwedstrijd van PSV te gen ADO Den Haag. De Braziliaan se verdediger heeft donderdag in de Europa Leaguewedstrijd tegen SV Ried zijn linkerhamstring ver rekt. Marcelo is een tot twee we ken uitgeschakeld en mist daar door ook de return tegen de Oos tenrijkers. Door de absentie van Marcelo zal Timothy Derijck naar alle waarschijnlijkheid direct in de basis debuteren voor PSV tegen zijn voormalige werkgever ADO. CELADNA Een aantal golfers heeft de tweede ronde van het Tsjechische Open in Celadna niet kunnen afmaken. We gens onweer brak de wedstrijdlei- ding het evenement voortijdig af. De Spanjaard José Manuel Lara gaat voorlopig aan de leiding met 137 slagen (7 onder par). Mikael Lund- berg, die de tweede ronde ook nog niet voltooide, staat voorlopig even eens op -7. Tim Sluiter staat voorlo pig op 2 onder par. Robert Jan Derk- sen (met 151 slagen) en Maarten La- feber (152) haalden de cut niet en zijn uitgeschakeld. ALMELO Bram Tankink was het overzicht in zijn overvolle agenda gisteren even kwijt. De wielrenner van Rabo bank keek raar op toen hij zich in Almelo meldde voor het criterium. In het centrum van de Overijsselse stad was het dagelijkse leven in vol le gang. Niets wees op een wieler wedstrijd. Toen wist Tankink dat hij een week te vroeg in Almelo was. „Hoe dom kan je zijn?", zo zei Tankink op Twitter over zichzelf. „Sta in centrum Almelo. Blijkt het criterium volgende week te zijn. DjuU! Mag ik hem vandaag rijden?" ROTTERDAM Jeanine Nieuwenhuis is gistera vond in het Kralingse Bos in Rotter dam verrassend op de vijfde plaats geëindigd in de nationale dressuur- fïnale voor junioren. 's Morgens had de zestienjarige in woonster van Serooskerke (W) zich met de ruin Hexagons Kyrain als vierde geplaatst voor de eind strijd. In de afsluitende kür op mu ziek in het stadion waar ook het EK dressuur verreden wordt, scoor de ze 71.042%, minder dan 0,4 pro cent dan de nummer drie. semsaaasssgmsias door Edward Swier veenendaal - Alle beetjes helpen. Wie de snelste wil worden, moet ook de slimste zijn. Vandaar dat Theo Bos tegenwoordig, in wed strijden waar het er om draait, in een 'snel pak' start. Ook gisteren in de Dutch Food Val ley Classic droeg de sprinter niet de normale broek en shirt van de Rabobank-ploeg, maar een dun ner, aerodynamischer exemplaar. Uit één stuk, normaliter slechts ge schikt voor een korte tijdrit of baanwedstrijd. Comfort ho maar, effect des te beter. Met twee spreekwoordelijke vingers in de neus won Bos in Veenendaal de massasprint, voor Wim Stroetinga en Stefan van Dijk. Bos is altijd met zijn vak bezig. Als baanrenner was hij haast al mania kaal. Alles moest en zou hij weten over de wielergeschiedenis. De ver halen over Piet Moeskops verslond hij, uit elk historisch feitje moest ook in het hier en nu nog voor deel te peuren zijn. Het werkte, in combinatie met zijn fenomenale fysieke vermogens: vijf wereldti tels, op de sprint (drie keer), keirin en kilometer, werden zijn deel. Eenmaal wegrenner was Bos aan vankelijk vooral erg druk met zich zelf Het viel nog niet mee zomaar de overstap te maken. Maar inmid dels heeft hij zijn draai gevonden. Bos boekte gisteren de vijfde over winning van het seizoen. „Eentje meer dan vorig jaar, dat doel is ge haald", aldus Bos. Er is inmiddels in zijn hoofd ruim te om zich om de details te bekom meren. Vandaar dat snelle pak. Op de baan droeg hij niets anders. Het zit strak om de schouders, om de benen, in het kruis. Maar is zoveel sneller. „Iedereen in de wieler sport doet van alles om harder te rijden. Maar om hun shirt en broek bekommeren de meesten zich niet." Ze moesten dan ook om hem lachen, toen hij zich in het tijdritpak hees voor een gewo ne wegwedstrijd. En ze bespotten hem toen hij deze week op de proppen kwam met een exem plaar waarop hij zelf een zak (voor zijn bidon en energierepen) had genaaid. Maar inmiddels neemt ook de Rabo-leiding zijn wensen serieus, komende week worden de 'snelle pakken met zak' in produc tie genomen. Dat Bos won, was overigens een zegen voor de organisatie. Het deelnemersveld van de Dutch Food Valley Classic was ronduit mager. „Dit is niet het niveau van de Eneco Tour", zei Bos netjes. De organisatie wist naast de Ra- bo-ploeg met veel moeite slechts de World Tour-formaties van Va- cansoleil, Quick Step en Omega Pharma-Lotto (en een aantal min der sterke ploegen) aan te trekken. Bos wilde zijn prestatie en die van zijn ploeg niet bagatelliseren. „Je kunt zeggen: het is een kleine wed strijd. Maar probeer die eerst maar eens te winnen. We hebben er als ploeg serieus werk van gemaakt. Na de Tour, die toch niet super was voor onze ploeg, en de Eneco Tour, was het tijd voor een succes je-" In de eindsprint was het verschil met de concurrentie enkele fiets- lengtes. Zelfs met zo'n ouderwets tenue had het nog wel moeten luk ken. CINCINNATI - Andy Murray is doorgedrongen tot de halve eindstrijd van het tennistoernooi in Cin cinnati. De Schot versloeg bij het ATP-toernooi in de Amerikaanse stad de Fransman Gilles Simon met 6-3 6-3. Murray, die als vierde is geplaatst, won de laatste zeven ontmoetingen met Simon. Si mon was als tiende ingeschaald. Murray neemt het bij de laatste vier op tegen thuisspeler Mardy Fish, die verrassend de als tweede geplaatste Spanjaard Rafaël Nadal uitscha kelde: 6-4 6-3. foto Al Behrman AP middelburg - De voetbalploegen van Zeelandia Middelburg, Noad'67, Hulsterloo en Lewedorp- se Boys openden gisteren het dis trictsbekertoernooi van het sei zoen 2011-2012. Noad'67 begon goed met een zege bij Zeelandia Middelburg (2-3) en ook Hulster loo kan tevreden terugkijken op de ouverture. De Zeeuws-Vlamin gen versloegen Lewedorpse Boys met 4-1. Vandaag en morgen spe len de meeste andere ploegen. Zeelandia Middelburg-Noad'67 2-3 (1-1): De thuisploeg speelde om uiteenlopende redenen met een veredeld B-elftal. Er waren lichte blessures, enkele schorsin gen en een paar spelers waren op vakantie. Voor rust hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Ste fan van der Peet zette Noad op voorsprong, waarna Bestoun Ahwraman de 1-1 maakte. Na de pauze benutte Noad'67 de kansen beter. Lars Steijn zette de ploeg uit Sint Philipsland op 1-2, waarna Jeroen Verwijs er 1-3 van maakte. In de slofase maakte Niels Huis- zoon de aansluitingstreffer, maar verder kwam Zeelandia Middel burg niet. Hulsterloo-Lewedorpse Boys 4-1 (2-0). De wedstrijd begon met eni ge vertraging vanwege een commu nicatiestoornis tussen de scheids rechter en de KNVB. Leidsman Miel Asselman dacht dat de wed strijd op zaterdag gespeeld zou worden. Uiteindelijk nam club- scheidsrechter Dirk Marin de fluit ter hand. Lewedorpse Boys was niet van plan het hoofd op het hakblok te leggen, maar kwam toch wat-tekort tegen de ploeg uit Nieuw-Namen. Voor rust scoor den Robert van Driessen en Chris- tof Praet, waarna Erik Goossen en Alexander Praet hun ploeg naar 4-0 tilden. Lebo had het laatste woord. Dick Walhout scoorde te gen uit een strafschop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32